Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

A co jeśli miłość się skończy...?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Koniec wolności
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Nie 4 Gru 2011, 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też tak uważam - i nie akceptuję czegoś takiego, jak "koniec miłości" u ludzi, których stać na refleksję, wspólny wysiłek i codzienne podsycanie wspólnego szczęścia.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marcys08
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 02 Wrz 2011
Posty: 638
Skąd: dalekoo

PostWysłany: Nie 4 Gru 2011, 13:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja powiem ze swojej obserwacji, do tej pory nie na co dzień widywałam pary po rozstaniach, bądź tworzące nowe związki po rozwodzie. teraz mieszkam na granicą i przyznam wam szczerze że na palcach jednej ręki policzę ludzi bez przeszłości, czyli zakładających rodzinę po raz pierwszy. tak każdy jest z przeszłością, z dziećmi i wiążą się ze sobą po raz kolejny. Stało się to już tak powszechne że nie robi wrażenia. Nie raz słyszę, nie ten to następny... Ja jakoś nie umiem tego zrozumieć bo po to ślub, przysięga na dobre i złe żeby nie szukać tego czy tej następnej...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serduszkox
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 6453

PostWysłany: Nie 4 Gru 2011, 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiek mądre słowa,podpisuję się dwoma "ręcami" lol

Ja nawet nie przewiduję i nie myślę że mógłby być jakikolwiek "koniec" naszej miłości.
Zawsze będę się starała,żeby wszystko między nami grało,a codzienność nie stała się nudna.Tak mocno kocham tego mojego głuptasa że nawet nie potrafię sobie wyobrazić jakby to było gdyby Nas nie było język
_________________
Pewności nie ma, ale jest szansa.. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
garyyhol
początkujący
początkujący


Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 4

PostWysłany: Wto 30 Lip 2013, 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co by było gdyby...nie cierpie takiego myślenia...Jak masz jakieś wątpliwości to po co się wiążesz xD Nie cierpię pesymistów...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
autocash
bywalec
bywalec


Dołączył: 15 Cze 2012
Posty: 103

PostWysłany: Wto 17 Wrz 2013, 9:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To też zależy, jak się definiuje "miłość", bo jak to mają być motylki w brzuchu, zauroczenie, ciągłe wpatrywanie się w siebie, itd., to trzeba powiedzieć jasno - skończy się.
No i można się w tym momencie zatrzymać i stwierdzić, że "nie ten, to następny". A można ten "koniec" potraktować też, jak początek. I to początek czegoś lepszego. No ale to się już (samo) nie zacznie Wink
P.S.
Tutaj ci, którzy mimo wszystko są ze sobą od 50 lat:
http://www.tvp.pl/wroclaw/aktualnosci/ludzie/medale-za-dlugoletnie-pozycie/12406668
_________________
Autocash - Twoja wypożyczalnia samochodów
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ginewra88
początkujący
początkujący


Dołączył: 17 Paź 2013
Posty: 3
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Czw 17 Paź 2013, 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic na siłę. Jeśli wygasła miłość to nie ma co "walczyć" o coś co nie istnieje. Chyba że bycie jakiś czas razem gdy para ma małe dzieci.
_________________
prezenty ślubne możesz kupić np. w sklep katolicki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
autocash
bywalec
bywalec


Dołączył: 15 Cze 2012
Posty: 103

PostWysłany: Pią 18 Paź 2013, 12:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze - miłość nie może "wygasnąć", bo nie jest uczuciem (zakochanie - tak).
Po drugie - ciekawa opinia, jak na sklep katolicki. Dla przypomnienia: przysięga ślubna mówi o byciu ze sobą aż do śmierci (na dobre i złe).
_________________
Autocash - Twoja wypożyczalnia samochodów
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bazyli
bywalec
bywalec


Dołączył: 24 Gru 2013
Posty: 108

PostWysłany: Sro 22 Sty 2014, 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma co o tym myśleć, to jak grać mecz, wiedząc, że się go przegra:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
romekchalas
początkujący
początkujący


Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 5
Skąd: Opole

PostWysłany: Sro 12 Lut 2014, 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale czemu niby ma się skończyć. Może tym usprawiedliwiamy sobie pewne sprawy. Czy zawsze miłość musi się kończyć. Czy nie ma par które w wieku 70 kilku lat nadal chodzą za rakę, albo pod rękę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Sro 12 Lut 2014, 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miłość to nie uczucie, ale wybieranie wspólnej drogi, wsparcie, rozmowa, przyjaźń, pewność, że drugiej osobie można ufać bezgranicznie, wspólne rozwiązywanie problemów itd. Myślę, że miłość nie tyle może się skończyć, co zostać schowana, przygasnąć przez ból, jaki ta ukochana osoba nam robi poprzez wielorakie działania i przez brak umiejętności rozmowy w związku. Jeśli nagromadzimy w sobie pokłady żalu, złości, to nie chcemy już podążać przez życie z partnerem i odchodzimy. Może jestem za młoda - może gadam głupoty, ale tak to widzę. uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Koniec wolności Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 6 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group