Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

A co jeśli miłość się skończy...?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Koniec wolności
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewaluna
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 623
Skąd: Z filmu Burtona

PostWysłany: Czw 13 Paź 2011, 9:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma nic bardziej zachwycającego aniżeli widziane czasem długoletnie małżeństwo ,które nie stroni od czułości i troski o drugą osobę.Widuję czasem parę,na oko lat 80 każde, spacerujący trzymając się za ręce.

Widuję też młode pary,o niewielkim stażu,które nie mają do siebie za grosz szacunku.

Wszystko jest kwestią przekonan i szacunku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Czw 13 Paź 2011, 9:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewaluna napisał:
Widuję też młode pary,o niewielkim stażu,które nie mają do siebie za grosz szacunku.
o tak.. czym skorupka nasiąknie za młodu ... czy jakoś tak . Przykre jest to niestety bardzo powszechny jest taki obraz ...
sama bardzo boję się o przyszłość mojego związku
wiem, że co ma być to będzie... siebie mogę być pewna lecz nie wiem co będzie za 5 lat ... Bardzo kocham mojego, przeszliśmy bardzo ciężką próbę, na chwilę obecną umocniło to nasz związek na tyle, że kochamy się i dbamy o siebie.. każdy by chciał aby nasze małżeństwa były dożywotnie. Jedno jest pewne jeżeli i my i nasi partnerzy dołożymy wszelkich starań aby żyjąc dbać o siebie wzajemnie będzie dobrze ... niestety los lubi płatać figle i może któroś z drogi zboczyć smutny
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marcys08
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 02 Wrz 2011
Posty: 638
Skąd: dalekoo

PostWysłany: Czw 13 Paź 2011, 9:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w_chmurach zgadzam sie z Toba w 100 % bo moj dziadek w czasie blogoslawienstwa i calego slubu i wesela powtarzal dla mnie symboliczne slowa... zebysmy zyli tak jak on z babcia 50 lat i jeszcze dluzej... Czyli mimo polowy wieku razem dalej ich uczucie, zwiazek jest symboliczny i chca by byl przykladem dla reszty rodziny ... czyli jedym slowem pielegnowanie milosci i cale zycie mozna przetrwac rezem uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie 16 Paź 2011, 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moi rodzice są małżeństwem blisko 40 lat, wiadomo czasem się sprzeczają , wyrażają różnice zdań ale się kochają i jedno za drugim w ogień by poszło.

Mi i mojemu bratu jednak się nie ulożyło oboje jesteśmy po rozwodach , ja jak wychodziłam ponownie za mąż byłam sama 10 lat ale rodzice zawsze mi powtarzają że szacunek jest najważniejszy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
ewaluna
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 623
Skąd: Z filmu Burtona

PostWysłany: Pon 17 Paź 2011, 6:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja mama,która jest szczęśliwą mężatką od ponad 30 lat mówi,że młodzi teraz za szybko zdobywają dobra materialne przez co nie są nauczeni doceniania siebie nawzajem i trudu zdobywania i budowania wspólnego życia.
Wszystko przychodzi łatwo,łatwo też znaleźć nowego partnera...łatwiej się wyprowadzić niż pracować nad związkiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Sro 30 Lis 2011, 11:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No u nas nie przychodzi łatwo, nauczyłam się doceniać drobne rzeczy- że mam gdzie mieszkać,że mi nie brakuje na jedzenie, że zawsze mam na fajki (a różnie wcześniej bywało), że mam czym dupsko zawieźć i nie przeszkadza mi,że "wozidło" ma 13 lat. Ale coraz częściej widzę,że ludzie przed 30tką mają naprawdę wszystko. Mieszkanie- swoje!, 2 letni samochód, jakiś kominek,kurcze salon, ciuchy po 200zł za sztukę, wyjeżdżają na wakacje- a gdzieś po drodze szczęście poszło w cholerę.....
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewaluna
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 623
Skąd: Z filmu Burtona

PostWysłany: Sob 3 Gru 2011, 7:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko kwestią podejścia ludzi.Bogactwo wyniesione z domu może rozleniwiać i uczyć ludzi,że wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Oby zawsze mieli tyle szczęścia i gdzieś się w tym wszystkim nie pogubili.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie 4 Gru 2011, 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzi coraz częściej biorą kredyty, więc mają. Są jednak nieliczni co dostają wszystko od rodziców i w gruncie rzeczy nie potrafią docenić tego co mają. A szczęście ? Są kobiety które lecą na kasę , fajną brykę taki związek jest krótkotrwały przecież nie można szczęścia opierać na kasie , a co jak kasa się skończy ? Lub nie daj Boże coś się stanie , jakiś wypadek , kalectwo co wtedy myślicie że taki "Pustak " lecący na kasę zajmie się tą drugą osobą? Ja myślę że nie , do tego potrzeba czegoś głębszego i dużo siły . Kasa jest miłym dodatkiem do szczęścia , a nie odwrotnie. Confused
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Nie 4 Gru 2011, 11:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale też zwróćcie uwagę, ze teraz ludziom łatwiej przychodzą rozstania. Coś się zaczyna dziać, psuć to często nie próbują naprawiać, rozmawiać, szukać przyczyny tego psucia się związku, tylko od razu odchodzą od siebie, lub szukają pocieszenia w innych ramionach...teraz rozstania są takie "ogólnodostępne"...
Ponadto ludzie mają mało czasu dla siebie, ciągły bieg, zaganianie, poszukiwanie lepszego bytu...Gdzie tu czas do podsycania tego żaru, gdzie czas na zwykłą rozmowę, być może randkę, spontaniczny wypad do kina...?
O związek trzeba dbać, nie ważne czy są to początki, tzw motylki w brzuchu, pierwsze zauroczenie, pierwsze pocałunki, zbliżenia. Czy może wieloletni staż małżeński, codzienność, trzeba dbać o wspólny związek...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Nie 4 Gru 2011, 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ludzi coraz częściej biorą kredyty, więc mają.


Dokładnie.. Mało kto w tym wieku może sobie pozwolić na zakup mieszkania ot tak..


Kasiek masz niestety rację..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Koniec wolności Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 5 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group