Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

przewodnik po sukniach ślubnych- pomocy drogie forumowiczki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Strój Panny Młodej
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Czw 8 Kwi 2010, 8:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="agafija87"]
dorotam napisał:

jestem dokładnie z miejscowości pomiędzy Krakowem a Katowicami, więc będę wdziękczna jeśli macie do polecenia jakieś salony w Krakowie czy tez na całym Śląsku uśmiech

a nawet jeśli nie salony to może MARKI?
Bardzo proszę o wskazówki uśmiech


jesli o krakow chodzi to mysle ze popisac znajomoscią terenu i wywiadem srodowiskowym w tym zakresie, moze pochwalic się Ruda.
Ja polecam start w internecie - przegladaj strony producentow, salonow. Wyszukaj sobie salony w katowicach i krakowie, przejrzyj oferte, jesli cos ci wpadnie w oko zanotuj, umow sie na przymiarke konkretnych modeli. Zawsze w salonie mozesz poprosic by ekspedientka Ci cos zaproponowala, co wg niej pasuje do twojej figury, sylwetki etc.

Nie nastawiaj sie na najpiekniejsza znalezioną na zdjeciach suknie jako tę jedyną. Byc moze to bedzie wlasnie ta, byc moze jednak to nie bedzie zupelnie twoj fason - a moze tylko na modelce wyglada tak rewelacyjnie, a naprawde uklada sie jak scierka?

Przymierz koniecznie rozne fasony - nie jest powiedziane ze dany fason pasuje tylko do jednegoo typu kobiecych ksztaltow. Przymierz rybke, pol-rybke (suknie z lekko przedluzonym stanem), przymierz jakas typowo ksiezniczkowatą, napuszoną sukienke. Ale tez cos odcinanego pod biustem, zwiewnego, w stylu empire.. I koniecznie szytą w litere A. Sprawdz biel i ecru - ktory kolor lepiej wspolgra z karnacją, kolorem wlosow, oczu..









Na koniec zorientuj sie czy do sukni mozna dobrac np inny kroj gorsetu (zamiast prostego np serduszko), inne ramiączka itp. Nie zawsze to jest mozliwe (np w przypadku zagranicznych producentow, tych z USA, nie da sie modyfikowac, chyba ze zrobi to pracownia krawiecka w salonie).

firmy, ktore ja osobiscie polecam, bo wzory sukni mają cudne:

http://www.sweetheartgowns.com/index.php
http://www.affinitybridal.nl/en/collection.htm
http://www.sinceritybridal.com/
http://www.sanpatrick.com/entrada.asp
http://www.justinalexanderbridal.com/
http://www.maggiesottero.com/
http://www.sotteroandmidgley.com/

duzo ciekawych sukni jest w salonach madonny oczko
http://www.madonna.pl/pl/

a dalej juz sobie poradzisz oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agafija87
kandydat
kandydat


Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 20

PostWysłany: Czw 8 Kwi 2010, 12:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale tutaj panuje serdeczna atmosfera, dziękuje wszystkim za odpowiedzi uśmiech

[b]Liziii bardzo mi pomogłaś,

a są takie miejsca, które byście odrzdzali jeśli chodzi o wybór suknii? co sądzicie o zamówieniu suknii przez internet wiadomo wtedy jest troszkę taniej?

jetsem w trakcie ustalania budzetu ślubno-weselnego... jak myśłicie jaką cenę mężczyzna jest w stanie zaakceptowac za suknię? wesoły)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Czw 8 Kwi 2010, 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mężczyźnie najlepiej w ogóle nie mówić prawdy o tym, ale kosztuje nasza kiecka Cool ja pamietam, że w kalkulatorze zapisałam kwotę ok.2,5tys na sukienkę, Jacek jak to zobaczył to tylko zrobił wielkie oczy i stwierdził, ze o dużo za dużo. ale tyle jego, że sobie pogada język ostatecznie koszt sukienki to twój wydatek, agafija87, i narzeczony nie powinien się wtrącać Wink

przeglądnij sobie magazyny np. "Salon Ślubny" czy "Panna Młoda". są do kupienia w każdym dobrym saloniku prasowym. tam znajdziesz wybrane modele z kolekcji wielu firm, adresy stron internetowych, adresy salonów, gdzie możesz znaleźć daną kolekcję.... Wink

co do zamówienia sukni przez internet to rzeczywiście jest taniej. to podobno dobra opcja, kiedy nie wybierasz skomplikowanego modelu i ogólnie masz już suknię wybraną, w której wiesz jak wyglądasz, ale nie możesz sobie na nią pozwolić po cenie z salonu. oczywiście, pewne ryzyko jest, ale myślę, że wybierając firmę z b. dobrą opinią jest ono do zaakceptowania.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
agafija87
kandydat
kandydat


Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 20

PostWysłany: Czw 8 Kwi 2010, 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko jest problem z ta opinia bo jak czytam je o danych sukniach czy sklepach to wszyscy są zadowoleni, a może to sklepy same sobie robia taką reklamę? jak myślicie gdzie szukać rzetelnych opinii o salonach, oprócz tego forum oczywiście uśmiechpytajnik
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Czw 8 Kwi 2010, 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie bardziej chodziło o opinie na temat firm, które szyją suknie na zamówienie, przez internet, na Twój wymiar, który im przesyłasz, a oni po jakimś czasie przysyłają Ci gotową suknię. to jest jakieś wyjście.

co do opinii o konkretnych salonach to raz, że różnego typu fora ślubne są dobrym miejscem na poszukanie takich opinii, jak nie będzie pisać "omijać to miejsce z daleka" to można załozyć, że salon jest ok; dwa, musisz sama osobiście zrobić rundkę po salonach i obserwować jak jesteś tam traktowana. jak w jakimś salonie poczujesz się jak piąte koło u wozu to już wiesz, zeby sobie to miejsce darować.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
agafija87
kandydat
kandydat


Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 20

PostWysłany: Czw 8 Kwi 2010, 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MissIndependent a co myślisz o cenach suknii slubnych, myśłisz że droższa znaczy lepsza? czy tak jak w przypadku wielku innych rzeczy rzeczywiście cena przechodzi w jakość? ile trzeba dać za dobrą suknie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Czw 8 Kwi 2010, 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ceny sukni to temat rzeka. i niemal tyle opnii, ile Panien Młodych. powiem tak, o ile nie wygram w totka albo w 'Milionerach' to nie dam za suknię 5tys, choćbym uznała, że za taką jakość warto. prawda jest taka, ze suknie czołowych marek są jednak mniej warte od ich cen katalogowych, bo tylko jakaś część tej ceny to wartosć sukni, a reszta to marketing. ja liczę na suknię 2,5tys, uważam, że to cena w granicach rozsądku uśmiech

agafija87, masz już jakieś modele sukni ślubnych na oku?? byłaś już gdzieś przymierzaćpytajnik może się wybierz Smile na pewno jak już przymierzysz kilka sukienek, jak będziesz miała pojęcie jak w czym wyglądasz i czego szukasz to pewne rzeczy staną się dla Ciebie automatycznie jasne Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
agafija87
kandydat
kandydat


Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 20

PostWysłany: Czw 8 Kwi 2010, 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co myśłisz o tym przesądzie ślubnym, że musi być cos pozyczonego al enie suknia śłubna? w sumie wypozyczając suknię można naprawdę duzo zaoszczędzić
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agafija87
kandydat
kandydat


Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 20

PostWysłany: Czw 8 Kwi 2010, 15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie moge się doczekać, aż wyruszę do salonów poprzymierzać suknie, niestety musze poczekać jeszcze 3 tygodnie bo mam nogę w gipsie smutny i już warouje dlatego może niektóre moje pytania moga wydawac się dziwne wesoły
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Czw 8 Kwi 2010, 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wcale nie są takie dziwne, każda z nas miała wiecej lub mniej pytań co do sukni Wink

ja przesądna nie jestem, więc pytasz złą osobę Wink ale moja mama miała pożyczoną suknię slubną i jej szczęścia w małżeństwie nie przyniosła. poza tym jak pożyczasz suknię to jesteś za nią odpowiedzialna, jak się zniszczy podczas wesela albo sesji to co wtedy?? różne wypadki chodzą po ludziach. dużo bezpieczniej jest pożyczyć np. biżuterię Smile

także ja od razu wypożyczenie sukni skreśliłam. czekam na wyprzedaże tegorocznych kolekcji, niedługo sama wybywam na łowy, jak tylko znajdę kogoś, ko będzie się nadawał do towarzystwa Smile

a ile masz jeszcze czasu do ślubu??
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Strój Panny Młodej Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 2 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group