Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Czym się zajmujecie, co robicie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 39, 40, 41 ... 44, 45, 46  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Coldi
gaduła
gaduła


Dołączył: 27 Sie 2015
Posty: 290

PostWysłany: Pią 28 Sie 2015, 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja chwilowo nie pracuję ale rozglądam się zaczymś takim http://praca.gratka.pl/oferta/regionalny-przedstawiciel-handlowy-2944927.html Ofert jest dużo i powoli składam cv nie chce już siedzieć w domu bo się po prostu nudzę. Jakoś nie potrafię być kurą domową
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorczi
kandydat
kandydat


Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 48
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob 12 Wrz 2015, 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kończę zaocznie studia mgr i pracuję w przedszkolu montessoriańskim Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
olivia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Lut 2014
Posty: 721

PostWysłany: Sob 12 Wrz 2015, 18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ooo dorczi, widzę koleżanka po fachu. oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tynka2506
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sie 2014
Posty: 1316
Skąd: Śląskie

PostWysłany: Sob 12 Wrz 2015, 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorczi napisał:
Ja kończę zaocznie studia mgr i pracuję w przedszkolu montessoriańskim Very Happy


Zaciekawiło mnie to przedszkole a właściwie metoda... czytałam o tej metodzie wychowawczej opowiedz coś więcej
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorczi
kandydat
kandydat


Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 48
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie 13 Wrz 2015, 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciężko opowiedzieć coś w poście na forum, obecnie piszę pracę mgr o tej metodzie oczko

Główne różnice:
- w salach nie ma zabawek, są pomoce rozwojowe autorstwa Marii Montessori (podzielone są na kilka działów: matematyka, język, życie codzienne, sensoryka, kosmos/kultura)
-dziecko samo wybiera materiał, z którym chce pracować, nauczyciel prezentuje mu sposób pracy a następnie dziecko pracuje już samo,
-większosć dzieci z placówek Montessori czyta i pisze w wieku 5 lat,
-duże znaczenie w procesie edukacyjnym ma cisza, stąd prowadzone są tak zwane "lekcje ciszy", kiedy wykonuje się jakieś czynności (np. chodzenie po elipsie z dzwoneczkiem) w ciszy,
-nauczyciel nie narzuca, tylko służy pomocą,
-grupy są mieszane wiekowo od 2,5 r.ż do 5 r.ż
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tynka2506
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sie 2014
Posty: 1316
Skąd: Śląskie

PostWysłany: Wto 15 Wrz 2015, 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro nie ma zabawek czy dziecko w takim przedszkolu ma czas na taką zwyczajną w świecie zabawę ?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorczi
kandydat
kandydat


Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 48
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro 16 Wrz 2015, 8:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W piątek jest dzień z zabawką i mogą przynieść swoje i bawić się nimi po podwieczorku. W "prawdziwym" Montessori nie mogą się bawić w inne dni niż piątek, jednak my pozwalamy im wziąć drewniane klocki na dywan i bawić się codziennie po podwieczorku. Jeśli mnie spytacie czy jestem zwolennikiem tej metody - uważam, że bardzo dużo daje dziecku, ale dużo też zabiera... Osobiście moje dziecko wysłałabym do zwykłego przedszkola. Kiedy one będą mieć czas na bycie dziećmi?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
efkalinka
maniak
maniak


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 1194

PostWysłany: Sro 16 Wrz 2015, 10:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie troszkę mnie to przeraża. Takie wychowywanie dziecka na idealne, spokojne, wyciszone, ułożone. Ja pamiętam, że jak byłam dzieckiem to zabawa była moim priorytetem. Tak się rozwijałam, poznawałam nowe dzieci, marzyłam, marzyłam i jeszcze raz marzyłam.
Zdziwiło mnie jeszcze jedno po tym jak opisałaś metody stosowane w tym przedszkolu. Znam jedną dziewczynkę, która chodzi do tego przedszkola i jest bardzo zarozumiała, krzykliwa, wyrywa się rodzicom, a przy tym jak poszła do pierwszej klasy to chowała głowę w rękę babci, jakby się bała nowego. Stała za resztą dzieci. Ciekawe co jest tego przyczyną. Może geny, bo rodzice najlepsi nie sąjęzyk
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorczi
kandydat
kandydat


Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 48
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro 16 Wrz 2015, 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz, niestety w Polsce każde przedszkole może nazwać się "Montessori" - nie ma jeszcze instytucji, która by te przedszkola sprawdzała, czy rzeczywiście panują tam reguły montessoriańskie, czy zostały tylko zakupione odpowiednie materiały rozwojowe oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
efkalinka
maniak
maniak


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 1194

PostWysłany: Sro 16 Wrz 2015, 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie, może po prostu każdy nazywa sobie jak chce. Bo normalnie dziecko gorsze niż ze zwykłego przedszkola;p.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 39, 40, 41 ... 44, 45, 46  Następny
Strona 40 z 46

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group