Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Syndrom starej panny
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pokój kobiet
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon 29 Mar 2010, 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sadie, mój kolega kiedyś określił to syndromem niedopchnięcia Very Happy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Pon 29 Mar 2010, 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niedopchniecie, niewydrapanie, niedor...e, wszystkie wariacje dostepne Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
penelope
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 574

PostWysłany: Pon 29 Mar 2010, 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cośw tym jest... aż mam czasem ochotę spytać koleżanki, czy jej nie kupić plastikowego przyjaciela oczko
A, Sadie, w angielskim jest określenie "spinster", ale praktycznie wyszło już - na szczęście - z użycia.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Pon 29 Mar 2010, 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no, a niektorzy mowią ze nie mają przyjaciol - a przeciez takiego plastikowego czy zelowe na allegro mozna kupic, wybrac najlepszy model... język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Pon 29 Mar 2010, 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż, na Allegro nie jedno cudo można wygrzebać Cool

Syndrom wścieklizny macicy do tej pory przypisywałam feministkom, ale może rzeczywiście można nim obdarzać współczesne panny stanu wolnego? Określenie "singiel" gryzie mnie po oczach, takie nie nasze. I głupie usprawiedliwienie. Tak jak "związek partnerski", bo "konkubinat" to przecież patologia kwaśny

Do kotów nadal nic nie mam, za to Marek solennie obiecuje, że zrobi z Grubaska komandosa. Nie powiem co ja wtedy zrobię z nim Twisted Evil
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
penelope
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 574

PostWysłany: Pon 29 Mar 2010, 20:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

straszna_dama ja jestem feministką, ale jakoś wścieklizny macicy u siebie nie zdiagnozowałam oczko
A panny stanu wolnego - na pewno nie wszystkie tak mają oczko Tak długo, jak ktoś nie ma problemu ze sobą, a bycie panną/kawalerem nie oznacza samotności i zdziwaczenia, wszystko jest ok uśmiech Dla mnie słowo "singiel" jest w porządku, bo niesie ze sobą wartość pozytywną, w przeciwieństwie do "starej panny". Przyjęło się w polszczyźnie, bo paradygmat odmiany jest jasny, znaczenie też... Singiel=jestem sam/a i to akceptuję, czuję się dobrze ze sobą, nie szukam na siłę, korzystam z zalet życia w pojedynkę.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Pon 29 Mar 2010, 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Penelope, nie miej mi za złe, kolejny stereotyp Wink

Każdemu wiadomo podoba się coś innego, mnie boli kaleczenie polskiego języka, ale ja to jeszcze na komunistycznej szkole wychowana Wink
Drażnią mnie naciski na ślub, tak samo drażnią mnie usprawiedliwienia - wolna i swobodna. Nasze społeczeństwo nie dojrzało jeszcze do tego modelu, co w dużym mieście anonimowe, na wsi potępione - i pewno jeszcze troszkę poczekamy na tę rewolucję.

Ja lubię jak jest normalnie, nie muszę słuchać o życiu intymnym homoseksualistów i klaskać z radości na widok "wyzwolonej" kobiety. A odnoszę wrażenie, że coraz częściej tego oczekują. Powiesz "pedał", "murzyn" i sprawa w sądzie murowana. Na rybki bym sobie chętniej popatrzyła, albo na ładne uliczki. Dlaczego zamiast kolejnego show w koślawym rytmie pinacolady nie zrobią programu chociażby o życiu naszych najbliższych sąsiadów? Eee, pytanie retoryczne. Przestałam już pytać.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Annoula
gaduła
gaduła


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 333

PostWysłany: Pon 29 Mar 2010, 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja myslę, że każdy ma prawo wybrać jaki stan cywilny jest dla niego ważniejszy, wygodniejszy i co daje mu szczęście ale zarazem uważam że każdy chociażby się do tego nie przyznawał i zaklinał na wszystko w głębi duszy tęskni i potrzebuję drugiej połowki, partnera życiowego,rodziny.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
penelope
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 574

PostWysłany: Pon 29 Mar 2010, 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

straszna_dama, jestem polonistką z wykształcenia, więc o język dbam z całej mocy, ale niektóre zapożyczenia uważam za uzasadnione uśmiech
Zgadzam się, wieś ma inne podejście do takich spraw - i dlatego tym bardziej warto rozmawiać, pokazywać normalność różnych stylów życia.
A słowo "pedał" - tak, mnie razi, bo ma bardzo negatywne konotacje. I ja owszem, jestem za tym, żeby dwóch facetów czy dwie kobiety miały możliwość iść spokojnie ulicą trzymając się za ręce. I nie słyszały przy tym obraźliwych komentarzy.
A co do tematu - dłuższy czas byłam sama, czułam się z tym świetnie i chyba było mi to potrzebne. Martwiły się jedynie babcie, ale to bardziej z troski o biedną wnusię oczko Nie czułam nigdy nacisku ani na ślub, ani na bycie "wyzwoloną" - to moje wybory, na szczęście uśmiech

A teraz uciekam, bo mój wyzwolony narzeczony domaga się uwagi oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Pon 29 Mar 2010, 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla mnie pedal to jest przy rowerze a singiel to pojedynczy utwor ktory jakas grupa muzyczna nagrala i wypuscila jako promoje swojego albumu. Cos w tym stylu. Kobiety bez partnerow to panny i nie uzywam okreslenia "stara". Po prostu panna i juz. Poza tym po to sa imiona aby ich uzywac. Kasia to Kasia a nie Kasia singielka. To mi jakos nie gra.
Polskie spoleczenstwo ma droge dluga jak stad do Aten zanim osiagnie podobny poziom jak w krajach zachodnich jesli chodzi o tolerancje odmiennosci.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pokój kobiet Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 4 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group