Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Syndrom starej panny
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pokój kobiet
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Nie 28 Mar 2010, 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stara panna=nieprzewidywalna, niestabilna emocjonalnie kobieta. Glosna i klotliwa, nie wiedzaca czego chce, palajaca ognista niechecia do tych mezczyzn ktorzy jej nie dostrzegaja i nieudolnie zalotna do tych ktorzy ze wspolczucia zwrocili na nia przelotna uwage.
Tak cos tym stylu
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Nie 28 Mar 2010, 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja z trochę z innej beczki uśmiech

Jak pisałam, mieszkam w niewielkiej miejscowości. Moje doświadczenia ze staropanieństwem są namacalne uśmiech Nikt nigdy w oczy nic takiego mi nie powiedział, ale wiem, że moja mama czasem ostro dyskutowała z "życzliwymi sąsiadkami", jakże troszczącymi sie o moje zdrowie psychiczne lol

Natomiast, wiadomość o moim rychłym zamążpójściu wywołała furorę (jak to na wsi, choć teraz ładnie mówi się miejscowość). Dosłownie. Ludzie w Kościele sie na nas gapili, odwracali za nami. Obecnie straciliśmy juz na atrakcyjności, bo ani w ciąży nie jestem ani żadnych skandali nie wywołujemy... Cóż... Tylko się cieszyć lol

Jeszcze jedno chciałam powiedziec. Według moich doświadczeń syndrom staropanieństwa wywołują kobiety zamężne. Dlaczego tak twierdzę pytajnik Wiele pań traktuje wyjście za mąż jako awans społeczny. Wiem, że teraz spadną na mnie gromy, ale niestety. Tak jest. Nagle awansowałam w oczach, rozmawiano ze mną inaczej niż wcześniej. Co dla mnie było zupełnie niezrozumiałe, bo ja nie czułam się lepsza, dlatego, że wychodzę za mąż, tylko czułam się szczęśliwa.

Wiem, że moje doświadczenia wynikają z tego, że mieszkam w takim, a nie innym środowisku. Ale sądzę, że przedstawiciele tego szacownego grona są wszędzie uśmiech

Na tym kończę ten za długi wywód, za który przepraszam uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Nie 28 Mar 2010, 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewqa masz po trochu racje. U mnie w rodzinie zauwazylam jakis czas temu to samo. Kuzynka wyszla za maz i nagle z niezbyt inteligentnej panny (nie tylko moja opinia) stala sie dojrzala kobieta (w oczach rodziny), ja wyszlam za maz i nagle z malo znaczacej osobki stalam sie OSOBA stojaca na wyzszym szczeblu. I kilka podobnych sytuacji. Imie wymawia sie juz nie Karolina ale KAROLINA. Z szacunkiem tak jakos. Tak jakby wyjscie za maz oznaczalo cos bardzo smiertelnie istotnego. Niemalze cel sam w sobie. W kazdym razie takie odczucia mialam w mojej rodzinie. Dziwne jakies...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Nie 28 Mar 2010, 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewa ja też jestem z mniejszej miejscowości i podpisuję się pod Twoimi słowami (pisanymi) rękami i nogami. Tyle, że ja tutaj ludzi raczej olewam, 'dzień dobry' mówię, jak już naprawdę musze ale i tak prawie mnie tu nie ma. Po prostu jestem leniwa i najnormalniej w świecie nie mam za bardzo ochoty się integrować, nie gadam język

Za to mam taką gadkę w domu i wprost tym rzygam. Najogólniej chodzi o to, że dopiero po tym jak wyjdę za mąż będę mogła o sobie decydować, będę mogła wychodzić i wyjeżdżać gdzie chcę i z kim chcę. Dopiero po ślubie będę mogła mieć jakiekolwiek argumenty w rozmowach o związkach, bo teraz jestem smarkata i nic nie wiem o życiu. Nagle gdy dostanę obrączkę na palec stanę się dorosłym i pełnoprawnym człowiekiem, po prostu WOW ha ha

najlepsze jest to, że wtedy nie będzie to miało dla mnie żadnego znaczenia, bo się wyprowadzę lol A co mnie to nerwów teraz kosztuje .... to tylko moje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Nie 28 Mar 2010, 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się, rzeczywiście mężatki są jakby bardziej celebrowane niż "wolne" kobiety. Nie wypowiem się mocno w kwestiach rodzinnych, za to wiem, że mocno takie rzeczy są odczuwalne w miejscu pracy. Sama ze względu na swój "konkubinat" nie odczułam tego, ale inne samotne koleżanki owszem. Masz męża jesteś lepsza, nie masz - to masz czas na inne, dodatkowe zajęcia, zastępstwa i takie tam. Faktem jest również, że najbardziej cudzy stan wolny podkreślają właśnie te zamężne. Rekompensacja? Ja też taka będę? Shocked
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Nie 28 Mar 2010, 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ruda, ja mam 32 lata, więc dla wielu szacownych przedstawicielek mojej społeczności właściwie emerytura uśmiech A nie jakieś wesela....

Tak jak wspomnialam, mi by nikt w oczy nie odważył się czegoś powiedzieć. A moja rodzina, nigdy mi nic nie wypominała, bo niby co pytajnik Dla mnie problemem są nastoletnie mamy i żony, kobiety żyjące na skraju ubóstwa, rodzące kolejne dzieci... a nie dorosłe, samodzielne kobiety...

Współczuje Ci. Szkoda, że Twoi bliscy maja problem który nie istnieje. Ale to oni sobie komplikuja codzienność, szkoda, że przy okazji również Tobie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Nie 28 Mar 2010, 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam nadzieję, że po prostu za względnie niedługi czas najnormalniej w świecie stanę się tym 'pełnowartościowym człowiekiem' nareszcie lol

A na razie póki co jeszcze ich troche powkurzam wyjazdami z A. ('o boże do czego to doszło żeby chłopak i dziewczyna razem wyjeżdżali/pili piwo/chodzili na całonocne imprezy * niepotrzebne skreślić) i wracaniem z imprez język
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Nie 28 Mar 2010, 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie, że moje samotne koleżanki na początku sie miały mi za złe, że się szczęśliwie zakochałam pytajnik Dla nich to był problem. A rozłożyła mnie na łopatki pomoc mojej kosmetyczki, która zwyczajnie sie na mnie za to obraziła Shocked

Oj tak Ruda. Doczekasz się. I bedziesz baaardzo szczęśliwa uśmiech A rodzina będzie z duma o Tobie opowiadać lol
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Nie 28 Mar 2010, 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ha ha ha ha ha ha ha ha to dobra koleżanka-kosmetyczka była lol

nie no, tak jest najfajniej.... 'ej bo ona jest szczęśliwa i teraz jest taka beeee' lol
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Nie 28 Mar 2010, 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No co pytajnik Dziewczyna jest ode mnie 3 lata młodsza, więc było to dla niej duże pocieszenie, że jest ktoś starszy/gorszy Smile
Awansowałam w oczach jej szefowej, więc sie wyrównało lol
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pokój kobiet Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 2 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group