Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Syndrom starej panny
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pokój kobiet
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Sob 27 Mar 2010, 23:40    Temat postu: Syndrom starej panny Odpowiedz z cytatem

Nie od dziś wiadomo, że w kwestii staropanieństwa krążą różne stereotypy.

Moje dwa typy to kot i nauczycielka. Obie opcje mam zaliczone Wink

A co Wam się kojarzy z syndromem starej panny?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Nie 28 Mar 2010, 0:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mole, naftalina,
kot i miękkie papucie na nogach,
wałki na włosach, pet w ustach i wieczne wyglądanie przez okno

ploty pod rybnym z psiapsiółką z klatki obok
obowiązkowa działalnosc sąsiedzka - ganianie dzieci grajacych pod blokiem w piłke, sadzenie drzewek gdzie popadnie..

Ale to juz takie typowo stereotypowe i mocne staropanienstwo (zrzedliwe i z reumatyzmem).

Moja chrzestna jest starą panną - nie z wynoru, tak jakos jej sie zycie ulozylo ze od mlodosci był sport, treningi, rózne kraje.. a pozniej juz wszystkie niesportowe kolezanki miały męzów i dzieci a ona nie.. I tak juz zostało. Po latach kupiła..pieska, a wlasciwie suczke. I teraz zyją we dwie, w idealnej symbiozie. Poranne spacerki, weekendowe wypady do lasu i nad jezioro by psinka sie wybiegała. Codzienne popołudniowe spacery. A w soboty rekreacja na działce. Nic jej w kosciach nie trzeszczy, z pracy jest zadowolona, odnawia mieszkanie, zyje moze nie nad poziom ale przyzwoicie. Zadbana, schludna, uprzejma, kulturalna - czegoz chciec wiecej. Mozna? Mozna!

A Ty damo juz niedlugo bedziesz panną wiec ten syndrom szybko zniknie język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Nie 28 Mar 2010, 0:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bynajmniej nigdy się nią nie czułam (raczej tkwiłam w stanie seksu z wielkiego miasta) Wink Interesują mnie po prostu Wasze opinie - stereotyp, czy zupełnie coś świeżego w tej kwestii.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Nie 28 Mar 2010, 0:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla mnie stara panna to przede wszystkim przygarbiona, zamknięta w 4 ścianach kobieta oglądająca tanie romansidła. Ale kobieta-singielka nawet 45-letnia używająca życia to dla mnie żadna stara panna, raczej singiel z wyboru i jak najbardziej spoko jak ktoś lubi język
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
..::Nati::..
maniak
maniak


Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 1030

PostWysłany: Nie 28 Mar 2010, 7:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Starapanna=dziwaczka to jest najczęstszy stereotyp z którym się spotkałam i nie powiem czesto się sprawdza Wink
Mieszkanie z rodzicami.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Annoula
gaduła
gaduła


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 333

PostWysłany: Nie 28 Mar 2010, 7:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stara panna zawsze kojarzyła mi się z kobietą złośliwą, oschłą, narzekającą na wszystko. Niestety wiele się z tego sprawdza. Znam jedną kobietę po 50-tce która nie ma męża z wyboru i jest wspaniałą osobą. Czyli nie ma reguły uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Nie 28 Mar 2010, 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Syndrom "Starej Panny" odchodzi w zapomnienie. Teraz to nazywa się raczej singielka z wyboru. Więc dzisiejsza "stara panna" to raczej nowoczesna, zadbana, pewna siebie, imprezowa kobietka uśmiech Ma wolną rękę,może wszystko i wszędzie a tym bardziej z kim chce uśmiech I na pewno nie jest zgorzkniała, jeśli ma zły dzień to na pewno ma przyjaciół z którymi może spędzić czas uśmiech

a taka dawna typowa "Stara Panna" kojarzy mi się z dziewczynami ze wsi (gdzie sama mieszkam). Bardzo wstydliwe, przez co nie mogły sobie znaleźć faceta. Brak pewności siebie. A później zgorzkniała, ponura wiedźma. Zamknięta w czterech ścianach pokoju z zasuniętymi firanami uśmiech


jak to dobrze,że czasy się zmieniają uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eliza
bywalec
bywalec


Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 163
Skąd: 51°47'N 19°28'E

PostWysłany: Nie 28 Mar 2010, 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stara panna to dla mnie musi być zrzędliwa narzekająca na wszystko z filizanka z fotelu i robiąca na drutach i interesująca sie wszystkim i wszystkimi na około.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Nie 28 Mar 2010, 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

singielka to tylko nowa nazwa oczko Po prostu ładniejsza. Ale fakt faktem - panna po 35 r.ż. to chyba juz stara panna. Nie w nazwie tkwi szczegół ale w podejsciu dozycia, jak powiedzial Lady_S. Jesli kobieta jest energiczna, zadowolona z zycia, to czy nazwiemy ją starą panna czy singielką to i tak to nic nie zmieni.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Nie 28 Mar 2010, 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak dla mnie "stara panna" to określenie zwyczajnie obraźliwe i pochodzące z czasów mamutów. na pewno nie każda niezamężna/singielka po 30-35roku życia na takie określenie zasługuje. dobrze, że powoli odchodzi do lamusa.

stara panna - zaniedbana kobieta, w średnim wieku (lub starsza), ciotkowate ciuchy, fryzurka w koczek, wygodne papcie, marnie umalowana (albo wcale), marudna, zgorzkniała, patrząca na wszystko i wszystkich krytycznym wzrokiem, niewiarygodnie konserwatywna, wycofana itp, itd... tak mi się to określenie kojarzy Cool
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pokój kobiet Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 1 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group