Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Alkohol? Nie.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sikaczu
kandydat
kandydat


Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 42

PostWysłany: Czw 20 Cze 2013, 12:15    Temat postu: watek żenujący Odpowiedz z cytatem

jak w temacie. Jak macie obawy o zachowanie swoich gości to ich nie zapraszajcie. To dorosli ludzie tak jak i wy i nie jest milo jak ktos mówi "jestes dosc niedojrzały nie powinienes pic bo mozesz mi przyniesc wstydu". taki komunikat jest bardzo czytelny dla każdego z gosci na takim troskliwym przyjęciu uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lenka1312
gaduła
gaduła


Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 278
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią 28 Cze 2013, 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do wypowiedzi wyżej- ja z kolei nigdy w życiu nie widziałam komunii z alkoholem.
Co do bezalkoholowego wesela, to uważam, że z alkoholem czy bez zabawa zależy od zespołu i towarzystwa. Nawet gdybym ja nie piła, nie odmawiałabym tego innym. Bez przesady, każdy swój rozum ma, a jak się widzi, że ktoś ma za dużo, to go ktoś inny odwozi do domu. Tyle. Nie każdy musi pić wódę, ale wino powinno być. Nie chcesz- nie pij, twoja sprawa.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sikaczu
kandydat
kandydat


Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 42

PostWysłany: Pon 1 Lip 2013, 11:08    Temat postu: co do alkoholu Odpowiedz z cytatem

Popieram twoje zdanie. Napiszę jedynie jeszcze dlaczego tak uważam. Mój bardzo dobry kolega, sąsiad był na weselu właśnie bezalkoholowym. Co prawda było bodajże wino do obiadu i kilka butelek jakichś whisky, likier i tyle. Wszystko ok ale jednak cała masa gości, w tym mój sąsiad uśmiech robiła wycieczki na pobliską stację paliw. A spożywano w łazience lub przed lokalem - dorośli ludzie a jak w szkole średniej uśmiech. Strasznie słabe to ponoć było - takie zachowanie ma jakieś usprawiedliwienie, przynajmniej dla mnie. No bo jak tutaj nie strzelić kielicha z rodziną, którą sie widziało lata temu? Z jakimś tam szwagrem, wujkiem z drugiego końca kraju albo lepiej a siedzisz kolo niego cala noc. I rozmawia sie lepiej i jakoś raźniej z pewnością. Trochę też bym takie zachowanie zganił dla równowagi no ale chciałem tylko nakreślić zjawiska jakie moze wywołać wesele bezalkoholowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
giedymin200
początkujący
początkujący


Dołączył: 21 Sie 2013
Posty: 2

PostWysłany: Pon 26 Sie 2013, 10:29    Temat postu: Wesele bez wódeczki? Odpowiedz z cytatem

Nie śmiem kwestionować ruchów abstynenckich i odnowy duchowej poprzez trzeźwość. Ale wesele bezalkoholowe się u nas nie sprawdzi. Naród jednak rubaszny i za kołnierz niewylewający. Wszystkim reformatorom w tej dziedzinie życzę... powodzenia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krakowski
początkujący
początkujący


Dołączył: 14 Paź 2013
Posty: 3
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon 14 Paź 2013, 13:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wesele bez alkoholu może się i nie sprawdzi, ale z drugiej strony nie przesadzajmy z tym upijaniem się - może 20 temu to był problem, ale teraz rzadko zdarza się, żeby ktoś się narąbał tak, aby były powody do wstydu (nie mówię tu o zwykłym wstawieniu się). Bywam na weselach z przyczyn zawodowych (filmowanie) i naprawdę rzadko z takimi sytuacjami się spotykam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon 14 Paź 2013, 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja byłam na weselu bezalkoholowym i prawdę powiedziawszy, to było wesele na którym bawiłam się najelpiej, ze wszystkich wesel język U mnie w rodzinie też wesele bezalkoholowe przeszło by bez problemu, bo rodzinka raczej niepijąca. Natomiast rodzina mojego narzeczonego podejrzewam, że nie bawiłaby się dobrze bez alkoholu. I nie mówią tu o upijaniu się, tylko tak ogólnie o alkoholu w trakcie imprezy.

Dla mnie to nie jest kwestia "narodu", tylko zaproszonych ludzi. Bo jeśli np. młodzi mają podpisaną krucjatę i sami organizują wesele to nie mogą kupić alkoholu, bo krucjata tego zabrania. I ludzie zaproszeni, którzy o tym wiedzą powinni to uszanować a nie biegać na stację zaopatrzyć się we flaszkę.

Cytat:
No bo jak tutaj nie strzelić kielicha z rodziną, którą sie widziało lata temu? Z jakimś tam szwagrem, wujkiem z drugiego końca kraju albo lepiej a siedzisz kolo niego cala noc. I rozmawia sie lepiej i jakoś raźniej z pewnością.


Dla mnie można bez problemu rozmawiać z dawno niewidzianym wujkiem czy ciotką przy herbacie, kawie albo coli i nic złego w tym nie ma. Wręcz dziwne dla mnie jest to, że ktoś musi wypić, żeby odważyć się zagadać do ciotki czy wujka, albo lepiej - na parkiet nie wyjdzie bez kilku głębszych.
Przecież wesele to nie konkurs tańca i nikt nikogo nie ocenia.
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Pon 14 Paź 2013, 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie wyobrażam sobie robić wesela bez alkoholu język Od zawsze weselom towarzyszył alkohol (choćby biblijne wino), tańce, hulanki, jak najlepsze jedzenie. Mam takie wyobrażenie w głowie i tak chcę zorganizować własne.
Jeśli ktoś robi wesele bezalkoholowe, to jego wola i ma prawo zorganizować je wg własnych oczekiwań. Ja jako gość oczekuję wódki lub choćby wina na stole, ale jeśli by ich nie było, to pewnie bawiłabym się tak samo dobrze, może tylko z mniejszym szumem w głowie uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
canard59
początkujący
początkujący


Dołączył: 10 Lis 2013
Posty: 5

PostWysłany: Nie 10 Lis 2013, 18:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że jeżeli nie chcemy alkoholu to nie powinniśmy robić wesela, a zwykły obiad dla rodziny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
camilos
kandydat
kandydat


Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 33
Skąd: Milanówek

PostWysłany: Czw 21 Lis 2013, 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy od wesela. Najczęściej, gdy widzę barmana, to wiem że ludzie będą pili mniej czystej wódki, a więcej drinków. Wtedy mniej widać czystą wódkę przy stołach. Myślę, że alkohol nie jest jakimś ogromnym problemem, ale czasami leje się go za dużo. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rashel
maniak
maniak


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 1613

PostWysłany: Czw 21 Lis 2013, 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byliśmy na weselu bezalkoholowym. Mówiąc szczerze, przypominało stype... Rozmowy sie nie kleiły, nikt się nie bawił. Ogólna porażka...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group