Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Umowa z fotografem
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andrzejz
bywalec
bywalec


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 146
Skąd: Olkusz / Kraków

PostWysłany: Nie 10 Lip 2011, 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agattt napisał:
andrzejz napisał:

"Dla mnie" czyli wypowiadam się za siebie, co robią usługobiorcy to ich sprawa. Innymi słowy, ja wykonuje powierzone mi zadanie nie dlatego, że zobowiązuje mnie do tego UMOWA ale dlatego, że jestem solidnym człowiekiem.
Ale usługobiorcy Cię nie znają i nie mogą wierzyć "na ładne oczy" oczko


Nie muszą, kto sobie życzy ma umowę. Jeśli natomiast jest się na rynku wiele lat, zrobiło niejedną imprezę w danej rodzinie czy środowisku to właśnie że znają uśmiech
_________________
Kamerzysta i fotograf ślubny - Kraków - Olkusz - Katowice
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
magnoliafoto
bywalec
bywalec


Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 126
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon 11 Lip 2011, 9:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wyobrażam sobie umawiać się na sesję ślubną lub inną i nie podpisać wcześniej umowy. Po pierwsze jestem sklerotykiem i jak mam kilkunastu klientów, to jak mam spamiętać co oni chcieli, na ile zdjęć się umówiłam, jaki album i wiele innych ważnych rzeczy...To wszystko jest zawarte w umowie.
Po drugie umowa jest pewno rodzaju zabezpieczeniem dla nas. Młodzi wpłacają zaliczkę, więc można powiedzieć, że "klamka zapadła" i już nie szukają innego fotografa.

Podpisujemy umowę zawsze, nawet ze znajomymi.
Mamy taką parę u której staliśmy się fotografem rodzinnym. Poznaliśmy się na sesji narzeczeńskiej, później pstrykaliśmy ślub, sesję z brzuszkiem a w październiku będziemy pstrykać chrzciny. Po mimo tego, że się lubimy i sobie ufamy bo niejedno już wspólnie robiliśmy, to i tak za każdym razem podpisujemy umowę.
Jak to mówią, przezornego Pan Bóg strzeże oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
4kfoto
kandydat
kandydat


Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 33
Skąd: Cieszyn, Śląsk

PostWysłany: Pon 11 Lip 2011, 19:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

magnoliafoto napisał:
Nie wyobrażam sobie umawiać się na sesję ślubną lub inną i nie podpisać wcześniej umowy..... za każdym razem podpisujemy umowę.
Jak to mówią, przezornego Pan Bóg strzeże oczko

Najgorsze jest to, że niektóre Pary Młode dają się wciągnąć z tę "grę" tanich za wszelką cenę usługodawców, nie podpisują umowy wpłacają zaliczki, a potem ZONK. Już pomijam fakt utracenia tych zaliczkowych pieniążków, ale stres i nieudane niejednokrotnie przez to wesele, okazuje się po fakcie. I nadal króluje przysłowie "Polak mądry po szkodzie".

Ten wątek niech uświadomi Parom szukających usług ślubno-weselnych, aby jednak analizowały za i przeciw. Usługi w każdej branży muszą mieć dolny pułap kwotowy, poniżej którego nie ma szans i sensu realizować usług, chodzi tu chociażby o amortyzację sprzętu. Nie chodzi tu tylko o foto czy video. Ja zawsze uświadamiam to szukającym "młodym", może kogoś tu urażę, to sorry, ale usługodawca np. na swojej stronie podaje pełne dane, z adresem (już o nip czy regon nie wspomnę), dlaczego niektórzy nie przyznają się do tego gdzie mają siedzibę czy mieszkają (wstydzą się Wink? Sorry, ale ja nigdy chociażby na aukcjach internetowych nie kupuję czegokolwiek od "firm", które mają podany tylko tel. kom. czy adres email typu xxxx@qmail.com. Może zaraz się posypią na mnie od niektórych gromy za taką wypowiedź, ale niestety musiałem ostatnio "sprzątać" to takiej osobie (w sensie fotograficznym, nie powiem że nie było super, bo myślę że sesja należy do udanych, ale to PM przeżywa stres).
_________________
http://www.4kfoto.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Pon 11 Lip 2011, 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie, jeśli Para wie, że z foterem trzeba spisać jakąś umowę, wtedy szukają info, co ma w niej być, żeby miało to rację bytu, ale co z ludźmi, którzy idą do fotera jak do kosmetyczki czy fryzjera? Są ludzie, którzy żyją w przeświadczeniu, że z foterem umowy się nie spisuje i to oni najbardziej cierpią, bo nie wiedzieli...
Jeśli klient wie, że umowę trzeba spisać, ale tego nie zrobi z lenistwa, to do kogo może mieć pretensje jak nie tylko do siebie?
_________________
"sztuką nie jest to co widzisz, ale to co zrobisz, żeby inni zobaczyli."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
4kfoto
kandydat
kandydat


Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 33
Skąd: Cieszyn, Śląsk

PostWysłany: Pon 11 Lip 2011, 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ariene napisał:
...ale co z ludźmi, którzy idą do fotera jak do kosmetyczki czy fryzjera?

Tu logika powinna się włączyć. Gdy remontuję dom (ostatnio to robiłem) to też spisuję umowę, np że firma budowlana skończy przed zimą ocieplenie, wpłacam jakąś tam zaliczkę i mam czarno na białym. Umowa służy do zabezpieczenia nazwijmy to cięższych gatunkowo rzeczy.

Jak już wspomniałem posta wyżej ten wątek niech służy Parom w uświadomieniu ważności tego typu przedsięwzięć.
_________________
http://www.4kfoto.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jbfotograf
początkujący
początkujący


Dołączył: 23 Lip 2011
Posty: 6
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob 23 Lip 2011, 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie, że jest taki wątek, można ciekawe kwestie poruszyć.

Piszecie dużo o tym jaka UMOWA JEST WAŻNA, bo zły fotograf może wykiwać młodych oczko a co z drugą stroną?

Ja miałam dwa zdarzenia, kiedy jako fotograf zostałam przez moich usługobiorców wykiwana. Pierwszy przypadek był taki, że miałam urządzić sesję zdjęciową na wieczorze panieńskim dla ośmiu dziewczyn. Jako, że zajmuję się też wizażem i stylizacją, było to dla mnie duże i cenne zlecenie fotograficzne, jednak nikt nie pomyślał o umowie, bo wszystko było w gronie znajomych.
Termin miałam już dla pań zarezerwowany pół roku wcześniej, zgłosiło się do mnie po drodze kilku klientów na tę datę, ale odmówiłam, bo zajęte. Zbliżał się termin, więc umówiłam się na spotkanie, aby omówić szczegóły sesji i tydzień przed sesją, dzień przed spotkaniem Panna Młoda się rozmyśliła. Fotograf został na lodzie, bez umowy wiążącej, bez zaliczki, bez pracy, bo 'znajomi'.

Drugie zdarzenie to zdjecia na ślubie, reportaż i plener w miejscu oddalonym 300 km od miejsca mojego zamieszkania. Przyjaciela narzeczona była świadkową młodych i świadkowie mieli płacić za całe usługi fotograficzne w ramach prezentu ślubnego, to też oni byli pośrednikiem między fotografem a PM. Oczywiście bez umowy, bo przyjaciel.
Pojechałam, zrobiłam zdjęcia na ślubie, weselu, plenerze, Para Młoda świetni ludzie, super mi się pracowało. Umówiłam się, że jak zrobię zdjęcia, odezwę się, żeby chociaż wysłać na maila kilka z pleneru, bo Młoda nie mogła się doczekać. 'Przyjaciel' miał mi zapłacić po plenerze, ale w końcu umówiliśmy się na przelew. Z przelewem zwodził mnie dwa tygodnie, ciągle coś "psuło się w banku" i dziwnym trafem nie dochodziły do mnie pieniądze. Zostałam na lodzie, bez kasy, z Panną Młodą na karku, która chciała koniecznie jak najszybciej zdjęcia - co tu jej się dziwić...
W końcu Młodzi mi zapłacili, otrzymali zdjęcia a świadkowie spłonęli ze wstydu. Kosztowało mnie do 2 tygodnie nerwów, sprawdzania stanu konta, jeżdżenia do banku, które mogłabym poświęcić na pracę. Nie mówiąc o straconej 'przyjaźni'.

Morał obu historii:
jeżeli nie czujecie się pewnie: PODPISZCIE UMOWĘ.
uśmiech
_________________

OFICJALNA STRONA | WEDDING BLOG
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Sob 23 Lip 2011, 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym morał zmieniła: UMOWA MA BYĆ ZAWSZE!wykrzyknikwykrzyknik! Czy to rodzina czy przyjaciele....umowa to podstawa!wykrzyknik!

Wymądrzam się, a My umowy z fotografem nie spisywaliśmy (bo znajomy rodziny)....na szczęście wszystko poszło tak jak powinno język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Nie 24 Lip 2011, 7:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nimfa:Tobie akurat się udało, bo ten Wasz z rodziny jest solidny, ale gdzie indziej bywa różnie.
Oczywiście'; umowa to podstawa i nie ma o czym mówić.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ginamółł
kandydat
kandydat


Dołączył: 14 Paź 2021
Posty: 96

PostWysłany: Wto 8 Lut 2022, 19:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Postawienie na sprawdzonego i konkretnego fotografa to konieczność. W końcu ma on być odpowiedzialny za stworzenie nietuzinkowej, oryginalnej pamiątki! Specjalnie w tym celu odezwaliśmy się do ....tu była reklama.... . Na miejscu została dla nas zrealizowana fantastyczna sesja fotograficzna, która uwieczniła cały event.

edycja: popr pisownię, usunięto reklamę mod..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kuropan68
początkujący
początkujący


Dołączył: 22 Lut 2022
Posty: 3

PostWysłany: Wto 22 Lut 2022, 23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sądzicie że będzie się o tym dobrze rozmawiało?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 7 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group