Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Umowa z fotografem
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzysztofmatysiak
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 60
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią 3 Gru 2010, 9:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam zapis o wyłączności podczas pleneru. nie wyobrażam sobie przepychanek z kamerzystą czy innymi "fotografami". Chociaż nie ma reguły i jeśli ktoś chce iść na sesję i zachowuje się dyskretnie i np. nie gada z Parą Młodą podczas zdjęć to przymykam oko. Bywa, że taka osoba pomaga, coś przytrzyma czy np. rzuci liście na jesiennej sesji. uśmiech

W kościele uprzedzam Parę, że jeśli ciocie i wujkowie będą łazić po ołtarzu z aparacikami i kamerami to nie odpowiadam za jakość zdjęć.

Przykład zachowania gości podczas ceremonii:
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Pią 3 Gru 2010, 9:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to pomyśl jeszcze o zapisie, że w takiej sytuacji (foto i kamera wokół księdza) nie odpowiadasz za zakaz fotografowania w kościele, bo ksiądz ma prawo zaprzestać ceremonii i wyrzucić wszystkich przeszkadzających mu w pracy. W końcu nikt nie lubi jak mu się przeszkadza, a prowadzenie mszy jest specyficznym rodzajem pracy i wymaga szczególnej ciszy i skupienia, a nie fotografów wariatów dookoła oczko

OT>>
Krzyszfot, czy człowiek z kamerą na zdjęciu nagrywał Ciebie? Very Happy
Zdarzyła mi się jedna taka przyjemna pani kamerunka, wiecznie naprzeciwko mnie, bardzo się postarała, by być na większości zdjęć. No ale temat wyższości kamery nad aparatem to temat rzeka.<<Koniec OT.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Pią 3 Gru 2010, 9:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co zobaczyłem na tym zdjęciu to karygodne. A czyja to wina może powiedzcie? To ja Wam odpowiem: wina jest fotografa i kamerzysty,że dopuścili do takiej sytuacji. Oczywiście organizatorzy wesela też po części.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Krzysztofmatysiak
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 60
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią 3 Gru 2010, 10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WIDEOFILM, to nie był kamerzysta tylko gość weselny, który dostał do ręki kamerę z przykazem "kręć". Prawdziwy kamerzysta by tak nie postąpił. Ten gość kręcił się po całym ołtarzu i mam też zdjęcia z "czystym" planem ale to jedno szczególnie sobie ulubiłem. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Pią 3 Gru 2010, 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysztof: to nie wiedziałeś co zrobić? A że to jest gość weselny, to przecież widać, z czym on przychodzi.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Krzysztofmatysiak
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 60
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią 3 Gru 2010, 14:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale się przyczepiłeś. Oto link do reportażu gdzie nie ma Gościa i zdjęcia są ok a to jedno zrobiłem specjalnie bo też nie często się taki "operator" zdarza i Parze Młodej też się to zdjęcie podobało na swój sposób.

Link: http://foto-slub.blogspot.com/2010/06/ela-i-marcin-reportaz-slubny.html

Czy teraz już jest wszystko jasne? uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sebastianfrost
kandydat
kandydat


Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 34
Skąd: Gostyń/Poznań/Włocławek

PostWysłany: Pią 3 Gru 2010, 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnosnie gosci na weselu - http://www.youtube.com/watch?v=MJ0Mrn5_eOM&feature=related
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jedynytakidzien
początkujący
początkujący


Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 7
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 28 Gru 2010, 16:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Umowa którą podpisujemy z parą Młodą ma 6 stron i przesyłamy ją do przeczytania na kilka dni przed planowanym spotkaniem.
Staramy się zadać jak najwięcej pytań by sprostać oczekiwaniom Pary Młodej.
Czasami zdaża się jednak,że PM wymaga efektów, które uzyskać można tylko przy udziale np. dwóch kamerzystów co jest do zrobienia jednak determinuje to cenę, która dla PM jest barierą.
Drodzy Państwo.
Sprecyzujcie swoje oczekiwania jak najściślej wtedy unikniecie rozczarowań.
Jeśli oczekujecie reportażu za 600 zł to fotograf który go wykona będzie wyposażony w tani sprzęt, bo przy takiej cenie przez dwa lata nie zwróciłby mu się aparat nie mówiąc o obiektywach i lampie.
Sprzęt fotografę ślubnego to koszt nie mniejszy niż 20 000 zł.
Tyle samo kosztuje kamera.
Nie wymagajcie by mając potrzebę zamortyzowania takich sum cena reportażu była niska.
Chcecie mało płacić to pojawi się amator z prostym sprzętem, który nie podoła wyzwaniu w postaci ciemnych pomieszczeń.
Tym niemniej przynajmniej dla nas zadowolenie PM jest wartością nadrzędną nad zyskiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jejek
kandydat
kandydat


Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 19

PostWysłany: Pią 7 Sty 2011, 13:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Umowa umową, można ją sprecyzować, najszczególniej jak się, przewidzieć wszelkie warianty, a efekt będzie kiepski:) najważniejsze, aby fotograf był dobry, a dobrego fotografa najlepiej wybrać z polecenia, popytać znajomych, pooglądać portfolia:) Są już tacy fotografowie, którzy mają swoje szkoły, tzn. że dane zdjęcia w danej stylistyce muszą na weselu być wykonane:) Dlatego najlepiej znaleźć dobrego fotografa, a co do umowy to podpisać standardową znalezioną a googlach...

A i jeszcze jedno, czytam teraz opinie fotografów, którzy domagają się, aby nie przeszkadzano im w pracy. Tutaj wyznacznikiem jest jakość zdjęć z uroczystości, ale czy nie liczy się sama uroczystość. Jeżeli jakaś moja ciocia, która latała za mną po polu, bo nie dopilnowałem wypasu owiec będzie chciała zrobić sobie zdjęcie pamiątkowe, i mieć satysfakcje, że sama to zdjęcie zrobiła, to nie mam nic przeciwko...i trudno, że będzie na zdjęciu PROFESJONALNEGO FOTOGRAFA. Nie po to, płaci się fotografowi tyle pieniędzy, żeby jeszcze wybrzydzał, ma się dostosować i zrobić jak najlepsze foty, z tego co zastanie, w końcu to REPORTAŻwykrzyknikwykrzyknikwykrzyknik

scaliłem posty- moder
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Pią 7 Sty 2011, 14:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to idąc tym tokiem myślenia to wpuścić całą rodzinkę przed ołtarz z kompaktami, komórkami itd i dopiero wtedy będą piękne zdjęcia.
Pamiętaj jedno, że fotograf i kamerzysta muszą mieć tzw przetrzeń artystyczną, bo Ty za to płacisz. Ponadto odnośnie kościoła słyszałeś chyba o regulaminie w zakresie wykonywania zdjęć i filmów podczas mszy św. Tam pisze wyraźnie co i jak. I my jako wykonawcy mamy moralne prawo żądać wyłączności pracy od organizatorów wesela i od młodej pary i poszanowania tej zasady.Bo jak Wiesz dobrze, za wydanie licencji na filmowanie i robienie zdjęć w kościołach musieliśmy zapłacić.
Tak przynajmniej wygląda to u szanujących się usługodawców.
A , też należałoby powiedzieć jeszcze o prawach autorskich.Ale to inny temat.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.


Ostatnio zmieniony przez WIDEOFILM dnia Pią 7 Sty 2011, 15:33, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 3 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group