Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Umowa z fotografem
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Wto 20 Kwi 2010, 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mówisz o odbiorze odbitek, czy CD? Ja przekazuję materiał na CD, z czego Para Młoda ma czas, żeby spokojnie obejrzeć towar i wybrać zdjęcia do wywołania. Tu czas na przekazanie odbitek zależy wyłącznie od PM. Nie chciałabym kiedykolwiek decydować za PM, które zdjęcia będą w ich albumie, jeśli np. robię 200-300 na CD a oddaję ok. 50 odbitek. Odbitki można przesłać pocztą, żeby uniknąć dodatkowych przejazdów, co bywa stratą finansową i czasową oczko

Z drugą kwestią przyznam, że mam dylemat, bo ustalenie winnej strony może być poważnym kłopotem. Czy możesz przytoczyć formę takiego punktu? Ew. na PW uśmiech

Koszta dodatkowe wydają się być rzeczą jak najbardziej oczywistą, fotograf nie może dopłacać do biznesu, no chyba, że podaje takie ceny, które mu pozwalają na taki luksus oczko
_________________
"sztuką nie jest to co widzisz, ale to co zrobisz, żeby inni zobaczyli."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Krzysztofmatysiak
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 60
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sro 21 Kwi 2010, 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chcę pisać tu jak mają konkretnie wyglądać punkty bo to zależy od możliwości i chęci fotografa oraz potrzeb i mocy finansowych klientów. Daję tylko pod rozwagę sprawy, które watro w umowie zawrzeć żeby nie było niespodzianki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
fotografiaslubnawarszawa
początkujący
początkujący


Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 1

PostWysłany: Sob 5 Cze 2010, 11:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście umowa jak najbardziej musi być podpisana i trzeba do tego dążyć.
Jeśli trafi się wam jakiś fotograf który nie zaproponuje wam umowy od razu zrezygnujcie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Nie 6 Cze 2010, 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tylko jeszcze raz dodam, iż na prawdę warto podpisywać umowę we troje - 2 narzeczonych i fotograf, oraz Parom sugeruję przychodzenie na spotkania z fotografem we dwoje. W przypadku nieobecności na rozmowach jednej z osób zamawiających zwiększa się szanse na nieporozumienia i niedomówienia przy przekazaniu gotowego materiału.
_________________
"sztuką nie jest to co widzisz, ale to co zrobisz, żeby inni zobaczyli."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
arturkos
kandydat
kandydat


Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 52
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 10 Lis 2010, 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...oraz sprawa na którą zwacać należy uwagę. Umowa to POROZUMIENIE STRON. Wyjątkiem jest tylko rata kredytowa w banku:) reszta umów powinna podlegać negocjacjom przynajmniej w kwestii przedmiotu umowy.

..a szum na zdjęciach. Zawsze istniał i będzie istniał. Sprzęt nie jest doskonały a szum dodaje miłego zmiękczenia podnosząc estetykę
Poza tym, Ślub to nie kampania reklamowa gdzie rządzi milion lamp błyskowych i photoshop.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
art
początkujący
początkujący


Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 2

PostWysłany: Sro 1 Gru 2010, 15:11    Temat postu: Fotograf ślubny Odpowiedz z cytatem

Zapraszam do zapoznania się na początek z tym tekstem http://sokoladamow.pl/blog/2010/12/01/jak-wybrac-dobrego-fotografa/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
patti
kandydat
kandydat


Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 37
Skąd: krk

PostWysłany: Czw 2 Gru 2010, 15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

<pomijając wpis arta> język
pamiętajcie o punkcie dot. wskazania najważniejszych osób bo potem nie będzie kogoś dla was ważnego, bo fotograf tej cioci/babci nie uchwyci i potem będzie lipa. a słyszałam, że jeśli taki punkt był w umowie, racja jest po stronie fotografa. czytanie umów - rzecz święta.
ps. to samo pewnie dotyczy też filmowanie na weselach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Czw 2 Gru 2010, 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ważny jest też zapis informujący, że fotograf nie gwarantuje, że wszyscy goście znajdą się na fotografiach - w końcu robi on reportaż z dnia, a nie dokument i listę obecności.
Mi niestety trafiła się taka przygoda, że zabrakło człowieka, o którym nie wiedziałam że miał być... Wszyscy inni byli mało ważni, ale ten przyjaciel miał być na zdjęciach... tylko dlaczego Młodzi w trakcie zdjęć nie powiedzieli o tym ani słowa? Fotograf też człowiek, też ma swoją cierpliwość... a potem się dowiaduje jaki to jest straszny i okropny, bo nie zrobił wszystkim zdjęć Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Krzysztofmatysiak
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 60
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw 2 Gru 2010, 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam w zwyczaju zapytać Młodych czy chcą kogoś mieć specjalnie na zdjęciach i uprzedzam, że jeśli ludzie siedzą całe wesele przy stole to jest duże prawdopodobieństwo, że ich nie będzie na zdjęciach. Zdjęć przy kotlecie nie wykonuję. Zwykle Młodzi nie mają specjalnych życzeń a ja mam potem czyste sumienie i spokój. W umowie można ten punkt zamieścić ale po roku od podpisania umowy Para może o tym zapomnieć i będą mieli żal.

Wolę na miejscu zapytać, bezpieczniej. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Pią 3 Gru 2010, 9:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dodam jeszcze od siebie co do pewnych zapisów w umowie: szanujący się fotograf ma prawo wprowadzić zapis w umowie o zasadach wyłączności pracy na planie zdjęciowym. Jeżeli jeszcze obok niego czy za nim będzie ciocia czy wójek z komórką no to wybaczcie- ale z tych zdjęć nic nie będzie. Szczególnie dotyczy to uroczystości w kościele / licencje/ i plenerów czy studia. Podobnie sprawa wygląda u kamerzystów.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 2 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group