Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

ślub w żałobie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Nie 11 Kwi 2010, 23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raczej Cie nie zlinczujemy... Ja tez nie robilabym z tego wielkiego halo - tak naprawde żałobę narodową narzucają władze. Mnie przeraża nie tyle to kto zginął, ile liczba tych osob! to niemal setka ludzi, ktorzy zgineli w wypadku lotniczym. Nasi rodacy. Niby znikomy odsetek ale jednak. A fakt tym znaczniejszy, ze jednak to byli bardzo ważni, znani ludzie.
I nie wiem jak bym sie zachowala na swoim weselu ale byloby mi przykro gdyby moi goscie - moi rzyjaciele i moja rodzina wzieli tych obcych ludzi przede mnie. Owszem, katastrofa - ale stało sie! Mozemy sie zmusic, podjąc refleksje.. Ale nie odstanie sie to co juz mialo miejsce.
Wiec jako panna mloda byloby mi przykro gdyby goscie wyszli z wesela o polnocy a wczesniej nie chcieli sie bawic i sluchac muzyki.

Jak musi sie poczuc taka mloda para? To jedyna okazja w ich zyciu, ich starannie zaplanowane wesele, moment mega radosci a rodzina protestuje przeciw zabawie i "strzela focha".. Rolling Eyes
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Nie 11 Kwi 2010, 23:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny, to nie foch, to jest gdzieś w nas. I jest silniejsze od nas. Nie musicie nic mówić, same posłuchajcie swojego wnętrza, tego co czujecie - smutek, żal, niedowierzanie, szok, obojętność?
Przeżyłam to podczas śmierci Papieża. Wybaczcie, ale tamtego wieczoru absolutnie nie obchodziła mnie młoda para, nie dało się, myśli, paląca świadomość pustki była silniejsza. Nikt nic nie mówił, każdy wiedział, że nie da się nic powiedzieć, państwo młodzi też. Nie zmusicie gości do zabawy i śmiechu, bo Wasze wesele - nie ma takiej siły. Niestety, dla wielu z nas cudzy ślub jest jednym z innych "cudzych" wydarzeń. Nie poradzimy nic na to.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorotam
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 3470
Skąd: :))

PostWysłany: Nie 11 Kwi 2010, 23:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bym się normalnie bawiła...i myślala o tym że dziś jest mój dzień..i starała się nie myśleć o niczym innym. ślubu nie planuje się z dnia na dzień...i niestety...ale takie sytuacje jak widać się zdarzają...
i mam nadzieję ,że goście wczorajszych wesel w tym wesela agnusss stanęli na wysokości zadania wobec młodej pary i bawili się ciesząc z nimi ich dniem.

straszna_damo jeśli chodzi o śmierć Papieża... jego Osoby ,autorytetu, i charyzmy nie sposób porównywać z kimkolwiek innym... w tym dniu kiedy odszedł nie wiem jak bym się zachowala.. ale było by mi milej mając normalne wesele a nie stypę.. mimo wszystko Rolling Eyes
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Nie 11 Kwi 2010, 23:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szok, niedowierzanie, smutek - jasne. żałoba narodowa całą gęba i słusznie, bo zginęli ważni dla Polski ludzie. ale nie porównywałabym tego z bólem po stracie bliskiej osoby, kogoś z rodziny, przyjaciół. nie porównywałabym tego też ze śmiercią Papieża, bo dla mnie Papież był kimś dużo ważniejszym niż politycy. dla większości Polaków był kimś bliskim. dosłownie bliskim. tak, że jego śmierć to był cios. jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby ludzie rozpaczali, bo politycy, którzy zginęli byli im szczególnie bliscy. nie. rozpaczamy i jesteśmy wstrząśnięci, bo to jest ogromna ludzka tragedia, bo zginęło duzo ludzi, którzy byli ważni dla Polski. nie dlatego, że sami odczuwamy jakiś wielki ból. dlatego uważam, ze nie należy dramatyzować. dziewczyny wczoraj ślubowały, z pewnością wiele par się pobierało i naprawdę nie chcę nawet mysleć, jak wyglądały ich imprezy. mam nadzieję, że goście jednak nie wzięli tych szokujacych informacji tak do siebie, że nie mogli z Para Młodą przeżywać ich szczęścia.

dla mnie, mówię osobiscie, bo każdy odbiera to na swój wlasny sposób, śmierć obcych osób nie jest powodem ani do przesuwania ważnej dla mnie (albo dla bliskiej mi osoby) imprezy, ani do wychodzenia z wesela. jakkolwiek byłoby to smutne i przerażające. Liziii ma sporo racji, mnie też byłoby przykro, gdyby moi goście wyszli z wesela tylko dlatego, że gdzieś na świecie zdarzyła się tragedia. nie mówię, że bym się obraziła, bo tak by nie było, w końcu takie wydarzenia są szokujące i bolesne, ale czułabym się dziwnie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Nie 11 Kwi 2010, 23:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorotam napisał:


straszna_damo jeśli chodzi o śmierć Papieża... jego Osoby ,autorytetu, i charyzmy nie sposób porównywać z kimkolwiek innym... w tym dniu kiedy odszedł nie wiem jak bym się zachowala.. ale było by mi milej mając normalne wesele a nie stypę.. mimo wszystko Rolling Eyes


Nie neguję tego co piszecie, mówię czego sama doświadczyłam. W pewnych sytuacjach człowiek nie jest w stanie przewidzieć jak się zachowa, nie ma na to wpływu.

Co do wczorajszych wydarzeń i świeżo poślubionych małżonków - mam nadzieję, że mimo wszystko był to najpiękniejszy dzień w ich życiu i życzę im tego z całego serca.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Nie 11 Kwi 2010, 23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzisz Miss, znów wszystko zależy od postrzegania przez nas świata. Dla Ciebie to politycy, dla mnie ludzie. Po prostu. Niektórzy być może planowali swoje śluby, albo swoich dzieci, mieli rodziny, przyjaciół... Byli tacy sami jak my. Nie porównuję ich do charyzmy Papieża, bo absolutnie nie ma tu na to miejsca, ale do niepodważalnej straty. Tak po ludzku.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Nie 11 Kwi 2010, 23:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja się cieszę, że wczoraj nie brałam ślubu... tak czy inaczej, niezależnie od tego czy komuś to zepsuło dzień czy nie... rocznica ślubu będzie też rocznicą wielkiej tragedii dla Polski. to skojarzenie, jakiego sama nie chciałabym mieć. ale kto wie, może 13.08.2011 bomba wybuchnie i będę miała kredki?? Rolling Eyes
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Nie 11 Kwi 2010, 23:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MissIndependent napisał:
może 13.08.2011 bomba wybuchnie i będę miała kredki?? Rolling Eyes


nie mów tak smutny trzeba wierzyć, że wszystko będzie dobrze
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Pon 12 Kwi 2010, 0:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

straszna_dama napisał:
Widzisz Miss, znów wszystko zależy od postrzegania przez nas świata. Dla Ciebie to politycy, dla mnie ludzie. Po prostu. Niektórzy być może planowali swoje śluby, albo swoich dzieci, mieli rodziny, przyjaciół... Byli tacy sami jak my. Nie porównuję ich do charyzmy Papieża, bo absolutnie nie ma tu na to miejsca, ale do niepodważalnej straty. Tak po ludzku.


To gdyby isc tym tokiem, to poza tymi ludzmi ktorzy zgineli w katastrofie, wczoraj zmarlo jeszcze setki, tysiace innych osob. Jedni ze starosci, inni z powodu choroby, jeszcze inni w roznego rodzaju wypadkach. A jednak o tym sie nie mysli - bo o tym sie nie mowi. Wiadomosci nie podają codziennie liczby osob jaka odeszla z tego swiata danego dnia.
Owszem, kazdy to subiektywnie odczuwa i rozumiem ze mozna nie miec chęci sie bawic. Ale warto popatrzec z drugiej perspektywy - co to za wesele dla mlodej pary, ktore kreci sie wokol rozkminki przy stole o tym jaka polityke prowadził Prezydent Kaczyński, czym sie Ci ludzie zasluzyli, jakie byly domniemane przyczyny katastrofy itp. Do tego brak muzyki - bo nie wypada.. I mamy niemal stype (choc i stypy widywalam lepsze bo na nich sie wspomina te przyjemne wydarzenia z zycia zmarłego). O fochuy napisalam w cudzysłowie, bo wiem ze ludzie nie robią tego na złosc mlodej parze. Ale mam wrazenie ze nie zastanawiają się nawet, jakie wspomnienia z wesela im budują..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Pon 12 Kwi 2010, 6:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc nigdy nie patrzyłam na wesele pod kątem państwa młodych, bawilam się, albo nie, podobało mi się albo nie, nikomu nigdy nie budowalam obrazu wesela. Zresztą na mojej uroczystości niczego innego nie oczekuję, moje wesele będzie dla moich gości- jeśli nie będą chcieli się bawić, albo wyjdą wcześniej do nikogo nie będę mieć pretensji czy żalu.
Już gdzieś o tym tu pisałam - nie lubię wesel, nie umiem się na nich bawić, drażni mnie cała oprawa, swoje traktuję jako obowiązkową konieczność dla gości, bardziej z tradycji i dla M. niż z własnej, nieprzymuszonej woli. Może dlatego łatwiej byłoby mi się pogodzić z takim, a nie innym zachowaniem weselników.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 5 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group