Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

ślub w żałobie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw 18 Mar 2010, 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja babcia mi powiedziała że ślub ma się odbyć bez względu na to czy ona odejdzie czy nie, czy da rade przyjśc, czy juz nie bedzie na siłach. Powiedziała mi jeszcze żebym nie płakała jak ona umrze (na szczęście jeszcze żyje, ale nie wiem czy umiałabym nie płakać).

Jeżeli przed moim weselem umarła by babcia, dziadek, ciocia wujek, czy ktoś jeszcze inny (pomijając rodziców) to ślubu i wesela bym nie przekładała- a na weselu uczciłabym pamięć tej osoby minutą ciszy, powiedziała że mimo iż nie może tu z nami być, to pamiętamy o niej i bardzo ją kochamy.

Poza tym wszystko zależy też od tego ile czasu minęło od śmierci- jeżeli stało się to na kilka dni, tygodni przed ślubem, rany sa bardzo świerze, i ciężko się bawić, ale jeżeli od śmierci minęło już kilka miesięcy, to myśle że już większość osob pogodziła się z myśla utraty tej bliskiej osoby.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Natalia_20
kandydat
kandydat


Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 33

PostWysłany: Sro 7 Kwi 2010, 23:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem, mimo żałoby wesele powinno się odbyć... Śmierci się nie planuje, a ślub, wesele tak i w tych czasach z dużym wyprzedzeniem... I tak jak wyżej, na pewno pamiętałabym o tej osobie, czy właśnie minutą ciszy albo poprosiłabym orkiestrę o jej ulubioną piosenkę...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
violinist83
guru
guru


Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 3460
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 8 Kwi 2010, 7:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie muszę pisać hipotetycznie, gdyż niestety musieliśmy podjąć taką decyzję...odwołać czy też nie... smutny
w Lutym zmarł dziadziuś mojego P. Wspaniały człowiek, kochany przez wszystkich.. Tak nagle...
Nawet teraz jest mi o tym ciężko pisać..

Na łożu śmierci prosił, że byśmy w żadnym wypadku nie odwoływali wesela !
Kochany ! smutny
Dziadek był bardzo postępowy. Nie taki "zwapniały" jak to starsi ludzie potrafią.. Rolling Eyes Szedł z duchem czasu: interesowały go komputery, znał wszelkie nowinki dot. odkryć naukowych,motoryzacji..kupił sobie 4 lata temu nowe auto, jeździł nim pomimo wieku 80 lat...

To był ciężki moment i cios dla całej rodziny..
Wesele będzie, tak jak chciał dziadek uśmiech
Podczas modlitwy wiernych na ślubie pomodlimy się w szczególności za niego:
"Panie Boże, okaż miłosierdzie zmarłym, a szczególnie Dziadkowi Tadeuszowi oraz najbliższym z naszych rodzin- przyjmij ich do wiecznej chwały w Niebie. Ciebie prosimy..."

Myślę, że i tak będzie wtedy z nami uśmiech
_________________
Ślubowaliśmy 03.07.2010r uśmiech

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karola40sz
Gość





PostWysłany: Czw 8 Kwi 2010, 10:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przykro mi smutny Dobrze że dziadek taki był i dał Wam"przyzwolenie" Pewnie tak jest o wiele latwiej ,jeżeli wiecie ,że dziadek by nie chciał ,zebyście odowływali
Powrót do góry
violinist83
guru
guru


Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 3460
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 8 Kwi 2010, 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Było nam łatwiej, to prawda...

..jednak smutno mi się robi jak sobie pomyślę, że dziadek mógł być na naszym ślubie i weselu - tylko przez głupią salę przełożyliśmy wszystko na 2010 r. smutny
No ale któż mógł coś takiego przewidzieć Rolling Eyes

KONIEC. Już nie piszę o tym więcej bo nie ma sensu...
(Siedzę sama w domu, chora i mam teraz za dużo wolnego czasu do rozmyślań...lepiej zajrzę do milszych tematów na forum... uśmiech )
_________________
Ślubowaliśmy 03.07.2010r uśmiech

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karola40sz
Gość





PostWysłany: Sob 10 Kwi 2010, 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj wielka tragedia dla całej Polski i żałoba narodowa.Siedzę i ryczę i mimo ,że to nie jest moja rodzina ciężko byłoby mi się bawić na własnym weselu. smutny
Powrót do góry
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sob 10 Kwi 2010, 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie ryczę. ale jestem w szoku. i przykro myśleć, że Agnusss i kilka innych dziewczyn ślubuje w takiej atmosferze Confused
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
karola40sz
Gość





PostWysłany: Sob 10 Kwi 2010, 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja strasznie przezywam takie wiadomości,mimo ,ze nie głosowałam na Prezydenta ,ani nie miałam pociągu do polityki.Jakoś przykro mimo wszystko.
Ja też im współczuje,że to się zdarzyło w takim dniu.Ja bym się już 5 razy rozmazała i miała czerwone oczy.
Powrót do góry
elalala
kandydat
kandydat


Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 21

PostWysłany: Sob 10 Kwi 2010, 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi również jakoś przykro z powodu tej tragedii narodowej.

ciekawe co to teraz będzie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorotam
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 3470
Skąd: :))

PostWysłany: Sob 10 Kwi 2010, 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam nadzieję,że goście przedewszystkim staną na wysokości zadania..i nie będzie rozmów na około o tragedii... chociaż i pewnie ciężko ich uniknąć..
mam nadzieję,że dla Agi i wszystkich będzie to i tak najpiękniejszy i najradośniejszy dzień
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 3 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group