Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

slub cywilny z weselem czy bez??
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Annoula
gaduła
gaduła


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 333

PostWysłany: Czw 25 Mar 2010, 18:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kejt porażająca historia, gdyby wszystkie babcie miały taki temperament... Very Happy uśmiechnięty
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw 25 Mar 2010, 23:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kejt napisał:
Liziii napisał:

Ja tez bym nie chciala by nagle rodzice podjeli wszystkie decyzje i zaplanowali nasze wesele bez naszej wiedzy.. Dialog i konsultacje to jest to oczko


Przypomniało mi to o zbrodni popełnionej przez moją kochaną babcię.
Trzy lata temu za mąż wychodziła najmłodsza córka mojej babci, jej oczko w głowie. Chciała mieć skromny ślub, a po ślubie tak jak my, krótkie przyjęcie dla najbliższych, na nie więcej jak 40 osób. Pojechała z ówczesnym narzeczonym, obecnie mężem na Mazury na długi sierpniowy weekend... a babcia w międzyczasie ze skromnego przyjęcia zrobiła wesele całonocne na 200 osób, poinformowała o nim telefonicznie wszystkich (oprócz zainteresowanych). Ciotka wróciła i jak się o tym dowiedziała, gotowa była odwołać ślub. Przez następne dwa miesiące strasznie się kłóciły. W efekcie był jeden ślub i dwie imprezy, bo babcia się obraziła i zorganizowała alternatywne wesele dla swoich gości...


Jakbym już gdzieś taką historię słyszałauśmiech Podobnie zrobiła moja babcia. Zorganizowała konkurencyjna imprezę po ślubie swojego syna, bo oni nie chcieli wesela:)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Pią 26 Mar 2010, 0:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko jaki w tym sens pytajnik Tylko wprowadzanie niepotrzebnego stresu i złości Rolling Eyes Często wyobrażenia naszych rodzin grubo różnią się od naszych, no ale bez jaj, żeby pod nieobecność głównych zainteresowanych zorganizować wszystko im na przekór Shocked Nie jestem sobie w stanie wyobrazić, co bym zrobiła w takiej sytuacji Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pią 26 Mar 2010, 0:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ruda, ja też nie. Nie wiem jak można tak ingerować w czyjeś życie, plany, marzenia ..
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
..::Nati::..
maniak
maniak


Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 1030

PostWysłany: Pią 26 Mar 2010, 8:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marta_ges napisał:
Ruda, ja też nie. Nie wiem jak można tak ingerować w czyjeś życie, plany, marzenia ..

Dokładnie,w tym dniu powinno się uszanować decyzje Młodych,wkońcu Babcie,ciotki i wszyscy inni mieli już swoje wesele to wtedy mogły sobie robić jak tylko zechciały.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Pią 26 Mar 2010, 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy teraz tez sie tak dzieje? Naprawde to były babcie z tupetem, zeby tak forsowac swoje zdanie i decyzje.. Rolling Eyes
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorotam
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 3470
Skąd: :))

PostWysłany: Pią 26 Mar 2010, 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o rany ale tupet mają te babcie...szok... swoją drogą to co to za wesele na którym nie ma młodych... zwykła imprezka robiona przez babcię Rolling Eyes

u nas też rodzice mojego zaingerowali początkowo totalnie..i sobie pozapraszali...ale jakoś udało się osiągnąć porozumienie...bo większość tych osób i tak miała być zaproszona.. ale mój D powiedział im,że ma tyle i tyle swoich gości-znajomych i oni mają do dyspozycji resztę ale mają się zmieścić w 50 osobach..

u mnie jak już gdzieś pisalam też nie było źle..co prawda jeszcze wczoraj mój tato marudził że z jego str. z 5 rodzeństwa jest tylko 1 siostra.. ale powiedziałam mu na spokojnie,że od innego rodzeństwa są dzieci ze swoimi rodzinami..i że i tak od jego str jest więcej gości niż z rodziny mamy uśmiech więc ostatni topór zakopany Cool ja wybrałam po prostu kryterium..z obu rodzin zapraszam tych z którymi mam kontakt. a nie tylko z racji tego ,że to jest ciotka czy wujek
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kociątko81
gaduła
gaduła


Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 349
Skąd: Wawa

PostWysłany: Pią 26 Mar 2010, 13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Babcie jak babcie. Ja mam podobną historię z byłą teściową.

Menu wybrała ona, wystrój sali też. Kościół, organistę, skrzypka itp. też ONA! Nawet w rodzinnej wsi mego exa musiała się odbyć ceremonia!
Wiocha zabita dechami, kościół typowy wiejski i ona wiecznie decydująca o MOIM ślubie. Dobrze że chociaż wesele było w pałacu w miejscowości oddalonej od wiochy o jakieś 50km. Masarka normalnie. Na każdy sprzeciw reagowała płaczem, że ona taka dobra i tak chce mi pomóc a ja jestem niewdzięczna. Żenujące to było.

Nigdy nie zapomnę tel po ślubie informującym mnie, że sama zdecydowała JAK ma wyglądać nagranie DVD w związku z tym wycięła wiele niepotrzebnych fragmentów! Wredna s***. Sorki. Taka prawda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Pią 26 Mar 2010, 14:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas miesza dziadek K. Jak tylko spotka kogoś z rodziny to mówi: "Szykujcie się na wesele Karola" itp., wprasza ludzi, których nie planowaliśmy zapraszać Rolling Eyes Oczywiście nie mamy zamiaru się do tego naginać, ale nie wiem o czym ten człowiek myśli Confused Mimo że ogólnie bardzo go lubię, to denerwuje mnie to jego zachowanie...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
..::Nati::..
maniak
maniak


Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 1030

PostWysłany: Nie 28 Mar 2010, 8:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze jak tak czytam ile osób wam się wtraca w WASZE wesele to mi się to w głowie nie mieści krzyk to rodzice ,to teściowie,dziadkowie itp
U mnie to jest nie do pomyslenia i może dlatego az to ciężko mi zrozumieć,to NASZE wesele i nawet nikt nie probuje na siłe narzucać nam swojego zdania,albo dopraszać gości,a jedynie pyta się czy "kogoś tam"też będziemy zapraszać czy nie?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 7 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group