Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

ślub i oszczędzanie
Idź do strony 1, 2, 3 ... 21, 22, 23  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
deczko
początkujący
początkujący


Dołączył: 20 Sty 2010
Posty: 8

PostWysłany: Sro 3 Lut 2010, 15:53    Temat postu: ślub i oszczędzanie Odpowiedz z cytatem

wiadomo, że ślub to duży wydatek. jedni biorą kredyt inni odkładają i przy pomocy rodziny jakoś się udaje. inni mają po prostu kaskę i ślub nie stanowi dla niech aż tak dużego problemu finansowego.
w każdym razie czy Wy ustalając datę ślubu daliście sobie czas na zaoszczędzenie jakiejś sumy pieniędzy? i jak to zrobiliście??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Sro 3 Lut 2010, 23:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mysmy nie oszczedzali Very Happy kiepsko nam to idzie ale na szczescie nie musielismy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Sro 3 Lut 2010, 23:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my czekamy ze ślubem właśnie przez kase, ale nie na przyjęcie potrzebujemy, a na mieszkanie. Mój A. jak coś to weźmie kredyt i spłacimy kopertami.... ja swoją część wesela dostanę od rodziców Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
niunia32
maniak
maniak


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1310
Skąd: Tychy

PostWysłany: Czw 4 Lut 2010, 8:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

głównym powodem, dla którego ślub mamy w przyszłym roku jest właśnie kasa
staramy się odkładać po parę złotych. liczymy się z tym, że może nam zabraknąć trochę ale to najwyżej pomyślimy o małym kredycie, jak nie u teściowej to w banku.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eve86
gaduła
gaduła


Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 365

PostWysłany: Czw 4 Lut 2010, 10:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nam wesele robia rodzice:) chociaz i tak stroje, dodatki, i pierdółki typu zaproszenia, dekoracje kupujemy sami, wiec cos tam oszedzic trzeba:) ale nie jest to jakas zawrota suma ktora nam spedza sen z oczu, spokojnie mozemy odkladac z kazdej wyplaty, biorac pod uwage fakt ze wesele dopiero w przyszlym roku to nawet tego nie odczuwamy uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Czw 4 Lut 2010, 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nam takze wesele finansują rodzice.. Dalismy sobie czas jedynie na to by slub wziac pod koniec moich studiow - po slubie obrona i do pracy. Bo wiadomo, po slubie bedziemy musieli sami dbac o nasze finanse i rachunki.. To byl jedyny wyznacznik "czekania".
Ale tez musiym przyoszczedzic bo wstpny plan był na 90 gosci max, a jest 140 na liscie.. Rolling Eyes
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
deczko
początkujący
początkujący


Dołączył: 20 Sty 2010
Posty: 8

PostWysłany: Czw 4 Lut 2010, 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niunia32 napisał:
głównym powodem, dla którego ślub mamy w przyszłym roku jest właśnie kasa
staramy się odkładać po parę złotych. liczymy się z tym, że może nam zabraknąć trochę ale to najwyżej pomyślimy o małym kredycie, jak nie u teściowej to w banku.


no właśnie, u mnie dokładnie taka sama sytuacja.. ale nie martwię się na zapas, tylko szukam sposobów na zaoszczędzenie 300-500 złoty miesięcznie. szukam gdzieś w google takiego małego kompendium smart shoppingu, ale na razie nic nie przykuło mojej uwagi za bardzo...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Czw 4 Lut 2010, 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie podobnie jak u Lizii wyznacznikiem było zakończenie studiów. Z tym, że nie moich, ale mojego K. Ja będę dopiero po 2 roku język O finanse nie musimy się martwić, bo płacą rodzice. I na szczęście nie musimy za bardzo oszczędzać, wybieramy to co nam się podoba nie przejmując się specjalnie ceną, oczywiście w granicach rozsądku.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Czw 4 Lut 2010, 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my już mamy sporo zaoszczędzone, choć mniej niż było kilka miesiecy temu ze względu na mieszkanie i jego urządzenie.... na razie się nie martwimy. staramy się nie rzucać na prawo i lewo kasą, kupujemy to, co jest nam potrzebne wtedy kiedy nam najbardziej odpowiada. nie martwimy się głównie dlatego, że ślub za ponad rok, wiemy o tym od bardzo dawna, więc był czas na zaoszczedzenie. tak naprawdę potrzebujemy mieć na wstęp kasę na salę, fotografa i dj'a, a resztę będziemy w stanie odpłacić z bierzących rachunków Smile no ale my robimy wesele na 50-55os. w porywach. gdybyśmy robili wesele na 100os. to byłby problem.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
deczko
początkujący
początkujący


Dołączył: 20 Sty 2010
Posty: 8

PostWysłany: Pią 5 Lut 2010, 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moje wesele też nie będzie na więcej niż 60 osób, więc to nie tragedia uśmiech
Juliette macie fajnie uśmiech

nie chciałam żeby wyglądało to jak reklama. kurcze zawsze jest tak, że jak dasz link to już coś reklamujesz.. gdyby to była reklama to nie wdawałabym się w dyskusje tylko waliła linki i już, jak to czasem robią.

po protu uważam, że temat oszczędzania na ślub to dobry temat do obgadania zwłaszcza, że każda z nas albo jest przed albo po uśmiech

w link klikacie dobrowolnie, nikt nikogo nie zmusza. ja jednak upieram się, że serwis jest spoko na czasie. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 21, 22, 23  Następny
Strona 1 z 23

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group