Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Kazanie w kosciele
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kors
początkujący
początkujący


Dołączył: 22 Sty 2010
Posty: 9

PostWysłany: Pią 22 Sty 2010, 18:38    Temat postu: Kazanie w kosciele Odpowiedz z cytatem

Witam

Jestem nowym użytkownikiem forum, wiec proszę o wyrozumiałość. Mam tylko kilka pytań i sądzę że pomożecie mi je rozwiązać ewentualnie podzielicie się wasza opinia.

W październiku tego roku mam zamiar zawrzeć związek małżeński i chciałbym właśnie tego dnia w kościele wygłosić mowę, która jest kazaniem.
Nie wiem czemu ale czuje taka potrzebę. Pytanie jest tylko czy wypada i czy ksiądz wogole by sie zgodzil.

Rowniez mam w planach po calym weselu rano kolo 5 wyleciec w podroz poslubna na kilka dni. Zalezy mi na tym by panna mloda byla caly czas w sukni slubnej. Wiem ze na lotnisku wszyscy beda sie patrzec ale nie to mi bedzie w glowie. Pytanie jest czy rowniez wypada? Wiem ze poczekamy az wszyscy goscie sie rozjada.

Liczę na Waszą pomoc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Pablo&Aga
gaduła
gaduła


Dołączył: 28 Lip 2009
Posty: 339
Skąd: Kraków - Azory

PostWysłany: Pią 22 Sty 2010, 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile dobrze pamiętam są 2 rodzaje kazań.
Kazanie - o sprawach ogólnych, religijnych
Homilia - na podstawie czytań z Pisma Świętego.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kors
początkujący
początkujący


Dołączył: 22 Sty 2010
Posty: 9

PostWysłany: Pią 22 Sty 2010, 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To moze lepiej zeby ksiadz wyglosil swoje kazanie religijne a potem dal by mi na chwile zabrac glos. Moze tak by wypadalo?
_________________
www.michalkors.cytaty.info
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Pią 22 Sty 2010, 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie sądzę żeby ksiądz się na to zgodził. Liturgia mszy świętej w Kościele Katolickim nie przewiduje takich wydarzeń. Nie możesz zabrać głosu na sali weselnej?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stokrotkaa82
kandydat
kandydat


Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 51
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pią 22 Sty 2010, 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co zrozumiałam księdza, to para młoda udziela sobie sama sakrementu małżeństwa a ksiądź jest świadkiem. Wiec kazanie można sobie samemu strzelić uśmiech


W ogóle fajny pomysł z ta podróżą, ale ja jestem zbyt praktyczna. Zbyt wiele naraz, ślub i jeszcze przygotowywanie sie do podróży.......jak dla mnie to za dużo uśmiech
No ale mega bajecznie i romantycznie uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pablo&Aga
gaduła
gaduła


Dołączył: 28 Lip 2009
Posty: 339
Skąd: Kraków - Azory

PostWysłany: Pią 22 Sty 2010, 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja spotkałem się z czymś takim, ze Młodzi dziękowali za przeprowadzenie liturgii poszczególnym osobom: ojcom, świadkom, przyjaciołom itd. . Było to po komunii a przed błogosławieństwem (coś jakby ogłoszenia parafialne Twisted Evil )
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kors
początkujący
początkujący


Dołączył: 22 Sty 2010
Posty: 9

PostWysłany: Pią 22 Sty 2010, 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ukrywam ze najbardziej podobala mi sie wypowiedz stokrotkaa82

Szczerze mowiac, tak bardzo to nie mam ochoty sluchac co ksiadz mowi na kazaniu, pewnie mowiac to samo na kazdym slubie. Dlatego chce cos powiedziec prosto z serca i mysle ze bylo by to idelane miejsce. Jeszcze porozmawiam o tym szczegolowo z Moim sercem.

A wycieczka i tak sie odbedzie, ma byc wyjatkowo uśmiech
_________________
www.michalkors.cytaty.info
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Pią 22 Sty 2010, 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze omow z ksiedzem co chcialbys uslyszec na kazaniu? skoro to Twoj slub, poza tym placisz tzw "co łaska" za udzielenie tego slubu ale i obrzadek mszy swietej ktory sprawi ten ksiadz, to mysle ze prosba o powiedzenie kilki konkretnych rzeczy zamiast standardowego, typowo slubnego kazania, jest ok.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Sob 23 Sty 2010, 0:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kto pyta nie błądzi - możesz spróbować podpytać księdza jak pójdziecie dać na zapowiedzi. Nie mam zielonego pojęcia czy oni się na to ogolnie godzą, czy nie lol

Widze, że wszystko sobie ślicznie zaplanowałeś - zaręczyny w marcu, ślub w październiku i tą podróż od razu Wink Jak już się oświadczysz to ja na Twoim miejscu bym zapytała najpierw Narzeczonej, czy ma ochotę od razu o 5. rano lecieć w sukni na lotnisko, jak sobie to wymarzyłeś oczko Faktycznie romantyczne ale Ona może jednak być z tych kobiet, które wolą się chociaż prowizorycznie umyć, przebrać i kilka godzin przespać język

Co do gości, to jasne że wypada uciec w podróż - nad tym się nie zastanawiaj - Wasze wesele to uciekacie, kiedy chcecie język
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kors
początkujący
początkujący


Dołączył: 22 Sty 2010
Posty: 9

PostWysłany: Sob 23 Sty 2010, 17:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem takim szczęściarzem ze sie zgodzila na ta podroż. Dlatego suknia ślubna będzie kupiona a nie wypożyczona. Jako ciekawostke powiem ze nie byla droga bo byla na pokazie mody i dostalismy specjalny upust uśmiech
_________________
www.michalkors.cytaty.info
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group