Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Symboliczny dowód miłości
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Martaa
początkujący
początkujący


Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 1

PostWysłany: Czw 14 Sty 2010, 14:38    Temat postu: Symboliczny dowód miłości Odpowiedz z cytatem

Ostatnio natrafiłam w sieci na „mosty miłości” – bardzo ciekawy zwyczaj, o którym wcześniej nie słyszałam. Polega on na tym, iż młodzi zakochani przypinają wspólnie kłódkę symbolizującą ich miłość na moście wyrzucając następnie kluczyk do wody. Miejsca tego typu znajdują się na całym świecie i pełne są kolorowych, ozdobnych kłódek. W Polsce taki most znajduje się np. we Wrocławiu. Wiele par młodych wykorzystuje ten zwyczaj i robi sobie sesje zdjęciowe podczas zapinania takiej kłódki.
Dużo informacji na ten temat można znaleźć m.in. na gronie fanów tego trendu www.facebook.com/Mosty.Milosci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
metka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 3676

PostWysłany: Czw 14 Sty 2010, 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest coś takiego we Wrocławiu uśmiech mój kumpel był tam niedawno ze swoją dziewczyną i zrobił kilka zdjęć tego mostu... ciekawy pomysł a z tego co widziałam, jest tam już pokaźna kolekcja kłódek. Na większości z nich są wygrawerowane imiona pary i data ślubu Cool
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asia85
kandydat
kandydat


Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 39
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Sob 16 Sty 2010, 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taa pomysł dobry z tym że dla mnie niezbyt realny do spełnienia uśmiech za daleko :/ a może ktoś słyszał o takim moście na podkarpaciu ;>
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lenka1312
gaduła
gaduła


Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 278
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie 17 Sty 2010, 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak tak słyszałam o tym. podobno gdzieś we Włoszech jest taki most gdzie kłódek jest tyle, że grozi zawaleniem język z oczkiem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mekeke
początkujący
początkujący


Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 1

PostWysłany: Wto 9 Lut 2010, 16:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co sadzicie o tym, by zaraz po slubie wybrac sie na Most Milosci, by zaczepić kłódkę? To podobno nowa moda, które idzie do nas z Europy. Poczytajcie sobie http://www.female.pl/artykul/9109/W-podr%C3%B3%C5%BC-na-Most-Mi%C5%82o%C5%9Bci.html - moim zdaniem super pomysł!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Wto 9 Lut 2010, 16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie jestem za takimi dziwnymi modami. ale z chęcią bym sobie poszła popatrzeć na takie kłódki.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bialegolebie
początkujący
początkujący


Dołączył: 30 Gru 2009
Posty: 1
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 2 Mar 2010, 9:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A... to juz wiem o co chodzi z tymi kłódkami...
Byłem ostatnio w Rzymie i tam na jednym z mostów faktycznie było sporo kłódek. Na początku myślałem, że to wycieczka przyjechała i je poprzypinała, bo wszystkie były takie same i bez grawerki, poprzypinana jedna do drugiej i do łańcuchów, szkoda ze nie zrobiłem zdjęcia bo bym wam podrzucił. ... uśmiech
Pomysł bardzo dobry i ciekawy, tak samo jak białe gołębie na ślub www.bialegolebie.info - polecam.
_________________
białe gołębie na ślubie - symbol, czy to coś więcej...
www.bialegolebie.info
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
violinist83
guru
guru


Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 3460
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 2 Mar 2010, 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mekeke napisał:
co sadzicie o tym, by zaraz po slubie wybrac sie na Most Milosci, by zaczepić kłódkę? To podobno nowa moda, które idzie do nas z Europy. Poczytajcie sobie http://www.female.pl/artykul/9109/W-podr%C3%B3%C5%BC-na-Most-Mi%C5%82o%C5%9Bci.html - moim zdaniem super pomysł!


Czy zawsze trzeba podążać za modą ? Rolling Eyes
_________________
Ślubowaliśmy 03.07.2010r uśmiech

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nanaja
gaduła
gaduła


Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 349
Skąd: jeszcze UK

PostWysłany: Sro 3 Mar 2010, 1:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pomysł może i ok, ale jakoś do mnie nie przemawia
za bardzo nie kumam co to ma niby symbolizować? to, że na zawsze razem? czy, że zamykacie się przed resztą świat i uciekacie we własny wspólny świat?
myślący

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolcia25
bywalec
bywalec


Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 131
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sob 22 Maj 2010, 13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie podoba sie bardzo ten pomysł,szkoda tylko,że Wrocław daleko od nas Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group