Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Wesele kiedyś
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
NutkaMisio
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 1145
Skąd: Płock

PostWysłany: Wto 26 Lip 2011, 14:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wesele moich rodziców odbyło się na sali działkowej. podobno trzeba było łatać okna bo były powybijane. Nie było balonów a ich miejsce dumnie zajmowały nadmuchane rękawiczki gumowe lol przyjecie ponoć było udane uśmiech wszystko zależy od gości uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasia Katarzynka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 572
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Wto 26 Lip 2011, 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, toczki rządzą.
Widzę, że modne były wesela na powietrzu uśmiech Będąc ostatnio u teściów na wsi pomyślałam, że gdyby pogoda była przewidywalna chciałabym mieć wesele w ich ogrodzie, jest piękny.

Teściowie mieli wesele z Domu Ogrodnika na ogródkach działkowych. Jedzenie trzeba było załatwić samemu, wynajęli kucharkę.

Moja mama jest z zawodu kucharką i opowiadała mi, że kiedyś miała dużo ofert, teraz jest ciężko.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Blue_Bird
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 716

PostWysłany: Sob 6 Sie 2011, 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Był rok 1979, wrzesień- kilka miesięcy wcześniej Tato oświadczył się Mamie i zaczęli planować ślub uśmiech Zorganizowano orkiestrę, która składała się z członków rodziny (wujek i kuzynowie Mamy), wynajęto namiot, w którym miało być przyjęcie, zbito z desek podesty do tańczenia, zabito prosiaka i pewnie kilkanaście kur. Tato z Mamą kupili dla Niej piękną, skromną sukienkę z koronkowymi wstawkami i długim rękawem.

Dzień wcześniej mocno lało, Babcia z kucharką, moją Mamą i Jej siostrami kończyły gotować ostatnie potrawy, Tato wrócił z zamówionymi obrączkami z miasta, bardzo zmókł, bo jechał motorem, WSKą uśmiech

Ślub był w naszym wioskowym kościele (tam, gdzie i my ślubować zamierzamy). Wiadomo- pierw ślub cywilny, później kościelny. Pogoda dopisała, goście byli zadowoleni, a kucharka zapomniała podać zielone śledzie uśmiech

Na pamiątkę zostało wiele czarno-białych zdjęć (kolorowych ponoć się nie udało wywołać), Mamy czerwona sukienka, którą miała w USC i biała- kościelna- obie wiszą w szafie uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Pią 12 Sie 2011, 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja pamiętam jak moja prababcia powiedziała kiedyś, że za jej czasów wesel nie robiono w soboty a w środy uśmiech. nie mam pojęcia z czym to się wiązało. i zastanawiam się czemu teraz u nas taki "sobotni" zwyczaj mimo, iż zdarzają się wesela w inne dni tygodnia jak piątek czy niedziela. i tak sobie wydumałam, że po prostu większość pracujących ludzi ma wolne na weekend i łatwiej jest m przybyć na takie wesele . o uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group