Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Wesele kiedyś
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiola84
gaduła
gaduła


Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 392

PostWysłany: Pią 11 Gru 2009, 11:02    Temat postu: Wesele kiedyś Odpowiedz z cytatem

Prowadzę swoją stronkę poświęconą tematyce wesel. Wpadłem na pomysł, że napisać tekst o tym jak wesela wyglądały 15, 20 lat temu. Oczywiście będę do tego potrzebować pomocy - czy możecie coś napisać o swoich weselach, ewentualnie weselach swoich rodziców?(jeśli są tutaj osoby w takim wieku uśmiech Czym się różnią od tych obecnych? Zapraszam do pisania Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Pią 11 Gru 2009, 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wesele moich rodzicow bylo na wsi, na posesji wokol domu rodzinnego mojej mamy uśmiech Dla mnie teraz to niewyobrazalne, ale stoły ustawione były na ogrodzie i w...stodole Cool
Slub odbyl sie w parafii mamy, jakis 2km od domu. pozniej goscie przeszli do domu, tj wlasciwie przed dom. Wszystko odbywalo sie w czerwcu, ani kropli deszczu - piekna pogoda.. Wiec przed domem goscie skladali rodzicom zyczenia, a pozniej obiad - wiem ze był rosół. Co jeszcze bylo na stole - prawde mowiac nie pytalam. Ale wiem ze swiniak był bity na wesele i to nie jeden. Czy był upieczony i podany w calosci - nie wiem, ale chyba tam nie bylo takiego zwyczaju. Do tego zespol muzyczny i tance i hulanki do bialego rana uśmiech
Tak sobie mysle, ze nigdy nie zapytalam mamy o to jak to wszystko wygladalo, wiec zrobie wywiad i uzupelnie posta oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
leila
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 584

PostWysłany: Pią 11 Gru 2009, 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

było skromnie
wynajeta sala wesele na 20 osób,gozdziki z asparagusem rózowe ,jechali fiatem
skromna suknia prawie jak z płótna
powrót tramwajem Shocked
_________________
szczęścia i miłości,fortuny uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Pią 11 Gru 2009, 23:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przypomnialy mi sie kwiaty ze slubu cywilnego rodzicow - wiazanka a'la kaskadowa, asparagus oczywiscie obowiązkowo + czerwona glorioza - moim zdaniem cydny kwiatek.
na slubie koscielnym:
Tata czarny garnitur, bez kamizelki (chyba wtedy nie bylo na to mody), wąski krawat, biała koszula. Mama miala sukienke "po siostrze" - biała koronka, prosta, niemal pod szyje a'la golf. Skromna, wąska, bez koła etc. Nie wiem jakie kwiatki..

A wesele babci i dziadka ze strony taty odbywalo sie rowniez na wsi (lata 50-te XX w.), tej z ktorej pochodziła babcia. Wiązanke slubną zamawiali u Bernardynow w Radomiu, piekna kaskada, rozłozysta i dosc duzych rozmiarow, z białych róz. Asparagus + inna zieleninka. Suknia cos jak atłas/satyna, bogato szyta choc bez przesadnych błyskotek.. z kolniezykiem po szyje choc lekko rozchylanym na srodku. z długim rekawem. Dziadek, z racji bycia wojskowym, do slubu poszedl w garniturze..

I rodzice i dziadkowie mieli obrączki klasyczne, półokrągłe. Choc moi rodzice mieli złote.. dziadkowie zas niby z rozowego złota, ktore pozniej okazało sie jakims ruskim bublem.. Rolling Eyes
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Sob 12 Gru 2009, 0:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja mama osobiście nie jest zadowolona ze swojego slubu i wesela.... marna sukienka, dzień wcześniej żniwa w domu rodzinnym, bukiet do bani... tak to było jakieś 50 lat temu.... ważne, że kochają się do tej pory i nawet niechcący z ich miłości po 40. roku życia nagle niespodziewanie pojawiłam się ja .... ale miłość zawsze była i to jest super, zawsze mówią, że dzięki mnie się nie zestarzeli Cool prawdziwa rodzina Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Wto 29 Gru 2009, 23:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wesele moich rodziców (mamy i ojczyma) odbyło się ponad 17lat temu po ich ślubie kościelnym w naszym małym mieszkanku. więc dużo miejsca do tańczenia nie było. ok.30gości, dobry alkohol, ploteczki, podobno tata dobrze sie bawił. mama trochę gorzej, 5 miesiąc ciazy, pożyczona suknia, cała zabudowana, taki sobie bukiet, imprezy nie chciała, chciała coś skromniejszego, ale tata sie uparł.... wole nie pisać jak ich małżenstwo teraz wygląda.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kasia Katarzynka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 572
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Wto 26 Lip 2011, 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wesele moich rodziców odbyło się w domku jednorodzinnym, babcia i mama, chociaż była PM gotowała i podawała gościom. Sukienkę miała skromniutką, ale śliczne buty bez palców i cudowną woalkę. Ja zafascynowana też wybrałam takie nakrycie głowy.

Wolę to jak jest teraz - młodzi zlecają przygotowanie jedzenie sali i o nic się nie martwią. Mama się nabiegała, nagotowała i pamięta tylko, że była bardzo zmęczona.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mimi
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 3656
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 26 Lip 2011, 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ślub moich rodziców odbył się w kościele niedaleko ode mnie, a wesele w restauracji. Załatwili świniaka, a gości było około 50. Bawili się bardzo dobrze i są zadowoleni ze swojego ślubu i wesela. Ostatnio mama wyciągnęła album ze zdjęciami.. okazało się że mój M jest bardzo podobny do mojego taty w dniu ślubu uśmiech a sukienka mamy, poza długim rękawem, nawet przypomina moją uśmiech.
Najszczęśliwszy w dniu ślubu był chyba mój tata, bo na każdym zdjęciu ma uśmiech od ucha do ucha uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kiniac
gaduła
gaduła


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 367
Skąd: Tczew

PostWysłany: Wto 26 Lip 2011, 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wesele moich rodziców też odbywało się na wsi, na podwórku przed domem. Ustawiono stoły na zewnątrz, tańczono też na dworze. Na szczęście była piękna pogoda, ale nie wiem, co by zrobili, gdyby padało.
Ps. Oczywiście alkoholu było do oporu, a pijani goście nocowali w stodole język
_________________
"Niech ludzie nie znający miłości szczęśliwej twierdzą, że nigdzie nie ma miłości szczęśliwej. Z tą wiarą lżej im, będzie żyć i umierać".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Wto 26 Lip 2011, 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wesele moich rodziców równiez było na wsi, przyjęcię odbywało się w stodole (rodzice mojej mamy mieli dużą i nowoczesną jak na tamte czasy stodołe język ) Z tego co mi mówili to zabawa była przednia uśmiech Mama miała bardzo ładna sukienkę, całą koronkową, zapinaną aż pod szyję z długimi rękawami, a na głowie śliczny toczek uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group