Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ślub na niby ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Angelsita
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 734
Skąd: Pomorze- Lębork

PostWysłany: Wto 1 Gru 2009, 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy ma prawo do swojego zdania.
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lila
gaduła
gaduła


Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 271

PostWysłany: Wto 1 Gru 2009, 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MissIndependent napisał:
wątpie, żeby w takiej chwili nawet myśleli o Bogu.

No do dla mnie to już trąci nieszczerością i udawaniem, bo będąc w kościele i biorąc ślub na niby udają sakrament. Może sformułowanie, że udają przed Bogiem do Was nie trafia, to ujmę to w taki sposób: żartują sobie z Niego. A dla mnie to jeszcze gorsze.

MissIndependent napisał:
wątpię czy któryś ksiądz zgodziłby się na rozdawanie kmunii przez aktora. być może jest na zasadzie mszy skróconej, może nie ma eucharystii?? wtedy to raczej nie ma się do czego przyczepić, no chyba, ze to tego, że ktoś uda wstepowanie w związek małżeński Rolling Eyes jak mogą wynająć kościół to pewnie i mogą wynająć jakąś salę w USC.


W ogóle nie wierzę, żeby którykolwiek ksiądz zgodził się na taką mistyfikację w swoim kościele, bo jakby to się wydało, to nieźle by oberwał. Więc zastanawiam się jak oni to robią...A co do zgodzenia się na prowadzenie liturgii...to już w ogóle. A nawet jeśli miałaby to być liturgia bez Komunii, to to i tak jest świętokradztwo - bo czy Tobie Miss ktoś by pozwolił odprawiać Mszę św. pytajnik Albo komukolwiek innemu, kto nie jest księdzem pytajnik NIE. Bo po to są wyświęcani księża, żeby oni, i tylko oni się tym zajmowali. I w takim wypadku tak czy siak JEST SIĘ DO CZEGO DOCZEPIĆ. I akurat wydaje mi się, że wynajęcie sali w USC byłoby łatwiejsze niż wynajęcie kościoła...

MissIndependent napisał:
w sumie ktoś wpadł na świetny biznes Cool i wciąż uważam, że urządzenie ślubu bez śłubu jest dużo lepszym rozwiazaniem niż wstępowanie w związek małżeński, kiedy się tego nie chce. bo jak tak krytykować mamy 'ślub na niby' to czemu nie skrytykować tych wszystkich małżeństw, które sązawierane pod presją rodziny albo społeczeństwa, bo dziecko, bo tyle lat ze sobą jesteśmy, bo nie wypada żyć na kocią łapę. pewnie połowa małżeństw jest zawierana tak naprawdę na niby, ale ma moc prawną. i to też są szopki dla rodziny urządzane. i co wtey?? są lepsze, bo są na serio??


A mnie Twoje argumenty nadal nie przekonują. Wiem, że lepiej, gdy taka para nie bierze ślubu niż ma to robić z przymusu, pod czyjąś presją, ale dla mnie nadal żałosne jest to, że ktoś takiej presji ulega. Bo jak raz ulegnie, to na tym się nie skończy. Rodzina będzie się wtrącać w każdy kolejny aspekt życia takiej pary, jak ilość dzieci, miejsce zamieszkania itp... I dlatego uważam, że to nie jest ŻADNE rozwiązanie.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Madziex
bywalec
bywalec


Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 222
Skąd: Kraków/Hrubieszów

PostWysłany: Wto 1 Gru 2009, 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lila napisał:

A mnie Twoje argumenty nadal nie przekonują. Wiem, że lepiej, gdy taka para nie bierze ślubu niż ma to robić z przymusu, pod czyjąś presją, ale dla mnie nadal żałosne jest to, że ktoś takiej presji ulega


powiem tylko tyle: POPIERAM uśmiech

Swoją drogą niezłą dyskusję wywołał ten temat uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Magdusia
bywalec
bywalec


Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 181
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto 1 Gru 2009, 19:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dalej twierdzę że jest to dziwne. Dla mnie to żadne rozwiązanie problemu. A tylko jedno wielkie oszustwo samych siebie i rodziny, która w tym uczestniczy.

Co do udawanego ślubu kościelnego to dla mnie totalna przeginka i naprawdę nie wiem jak oni są w stanie załatwić kościół.

Albo się chce wziąć ślub w kościele i się go bierze. Albo w USC jak nie chce się kościelnego. Albo się po prostu ślubu nie bierze.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lila
gaduła
gaduła


Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 271

PostWysłany: Wto 1 Gru 2009, 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Madziex napisał:
Swoją drogą niezłą dyskusję wywołał ten temat uśmiech


Bo temat jest kontrowersyjny Wink
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Sro 2 Gru 2009, 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po prostu nie rozumiem jaki sens takiej imprezy? Presja rodziny? Do mnie to nie przemawia. Dla mnie to jest tak ze para odegrala sobie film a sluby na filmach (takie przeciez nie maja zadnego znaczenia) ogladamy czesto. Jak ktos lubi w ten sposob to jego sprawa. Ja bym sie na cos takiego w zyciu nie zdecydowala. A juz napewno nie z powodu "presji rodziny". Kazde klamstwo ma krotkie nogi i wczesniej czy pozniej wyjdzie na jaw uśmiech Wiec po co udawac?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sro 2 Gru 2009, 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Madziex napisał:
Swoją drogą niezłą dyskusję wywołał ten temat uśmiech

każda dyskusja jest dobra Cool no może nie każda, ale bynajmniej jest ciekawie.

Lila, Twoje argumenty też nie mało przekonują. głównie dlatego, że patrzymy na to w kompletnie inny sposób. ja nie przyjmuję z założenia, że ktoś chce brać taki ślub w budynku kościoła. jeśli komuś się chce i ma powodu, by urzadzać taką szopkę to proszę bardzo. jak komuś tak wygodnie.... swoją drogą księża w tych czasach zgadzaja się na różne rzeczy, naktóre nie powinni, więc kto wie czy żaden by się na to nie zgodził...pytajnik z urzedem na pewno jest łatwiej. i nie uważam, żee to żartowanie z Boga. być może z instytucji małżeństwa, pewnie trochę z rodziny i przyjaciół, ale to wszystko. taki ślub na niby do mnie akurat bardziej przemawia niż te wszystkie śluby prawdziwe, które brane są nie z tych powodów co trzeba. przynajmniej taka para nie wikła się pod przymusem w coś, z czego potem trudno się wyplątać. ja się nie uginam, Ty się nie uginasz, presja rodziny co pestka, ale najwyraźniej nie dla wszystkich. jak ktoś nie potrafi się postawić to lepiej niech taką szopkę urządzi. będzie spokój.

Cytat:
Albo się chce wziąć ślub w kościele i się go bierze. Albo w USC jak nie chce się kościelnego. Albo się po prostu ślubu nie bierze.

to powinno być tak proste. i na ogół jest dopóki osoby trzecie się nie wtrącają.

w Polsce się takie śluby nie przyjmą. pewnie w Stanach jak się rozejrzeć to takie coś można zorganizować. tam ludzie mają różne dziwne pomysły Cool
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lila
gaduła
gaduła


Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 271

PostWysłany: Sro 2 Gru 2009, 19:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MissIndependent napisał:
ja nie przyjmuję z założenia, że ktoś chce brać taki ślub w budynku kościoła. jeśli komuś się chce i ma powodu, by urzadzać taką szopkę to proszę bardzo.


Cytat z artykułu, do którego był link na samym początku (którego zresztą dotyczy ten wątek): "Firma zapewnia profesjonalnego aktora, który wcieli się w rolę księdza, kopie dokumentów ślubnych - oczywiście fałszywych, oraz wynajęcie kościoła na czas ceremonii".

MissIndependent napisał:
i nie uważam, żee to żartowanie z Boga. być może z instytucji małżeństwa

Hmm...chyba nie odróżniasz w tym momencie instytucji małżeństwa od sakramentu. W kościele nie bierze się ślubu, którego wynikiem jest "instytucja małżeństwa". W Kościele udziela się sobie sakramentu małżeństwa, a to zupełnie dwie różne sprawy...

Chyba dalsza dyskusja mija się z celem, bo po prostu widzimy sam ślub kościelny w zupełnie inny sposób.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sro 2 Gru 2009, 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najwyraźniej widzimy ogólnie ślub w inny sposób. to, że w artykule jest napisane przede wszystkim o księdzu nic nie znaczy. jak zapewnią Ci aktora, który wcieli się w księdza to tym bardziej zapewnią Ci aktora, który wcieli się w urzędnika. jak znajdą Ci proboszcza, który użyczy swojej parafii na taką szopkę - peszek. najwyraźniej naprawde wszytsko sie da. mnie chodzi o sam fakt ślubu na niby i to, że tak w sumie to wcale nie jest taki głupi pomysł, niektórym byloby to bardzo na rękę, nie skupiam się na tym, czy ten 'ślub' byłby w kościele czy byłby na plaży, bo mi to do niczego nie jest potrzebne Rolling Eyes
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lila
gaduła
gaduła


Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 271

PostWysłany: Sro 2 Gru 2009, 20:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobrze, tylko dla mnie to, czy taki ślub odbędzie się w kościele z aktorem udającym księdza, czy na plaży z aktorem udającym urzędnika, ma w przypadku takiego ślubu bardzo duże znaczenie. I to jest ten aspekt takiej oferty, który jest w moim mniemaniu najbardziej kontrowersyjny.

A moje zdanie na temat takiego ślubu jako głupiego lub nie głupiego pomysłu wyraziłam już wcześniej i przy nim nadal obstaję oczko
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group