Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Obrączki z własnego złota
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 16, 17, 18  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 19 Sty 2012, 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej zależy od wzoru i miasta.. U nas ceny wahały się od 400 - 650 zł, za to widziałam w rodzinnej miejscowości, że już za 300 da się znaleźć jubilera..

Też mam wrażenie, że łańcuszek to powinien starczyć na dużo więcej.. No ale wagowo wychodziło dobrze, więc widocznie jednak cieniutki łańcuszek tylko sprawia wrażenie większego.. A obrączki mieliśmy cieniutkie;p
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
_cZaRnA_
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 660

PostWysłany: Czw 19 Sty 2012, 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My będziemy dawać własne złoto na obrączki. Robocizna u nas to 250zł.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Freya
gaduła
gaduła


Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 388
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pią 20 Sty 2012, 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My też planujemy dać swoje złoto i powiem szczerze nie wiedziałam, że można dać różne kolory złota. Mama chciała nam dać na przetopienie starą obroczkę z ruskiego rudego złota. Strasznie mi się ten kolor nie podoba ale skoro mogą zrobić tak żeby koloru nie było widać to chyba się zdecyduję. Czy można łączyć ze sobą również złoto różnych prób np 585 i 333?
Z tego co się orientowałam u mnie robocizna u jednego jubilera wyjdzie 500 zł (+ grawer 3 zł za znak) od pary a u drugiego 600 (+ grawer gratis)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KathyLaPoz
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 1480
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw 26 Sty 2012, 8:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My też dawaliśmy złoto na obrączki. Kiedy wstępnie orientowałam się, ile to w przybliżeniu będzie kosztować, dwóch jubilerów chciało 500-550zł za robociznę. Trzeci 250zł, ale po dołożeniu paru złotych znalezisk, ich wartość całkowicie pokryła koszty robocizny. Mamy obrączki o próbie 585
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azadi
guru
guru


Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 2992
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pią 27 Sty 2012, 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My jesteśmy świeżo po odbiorze obrączek, sprzedawaliśmy swoje złoto.

U złotnika powiedziano nam ze złoto może być dowolnego koloru, liczy się próba.
Żeby wagowo wyszło tyle materiału ile było potrzebne, odważono ze wszystkiego co żeśmy dali i akurat trafił się w tej puli łańcuszek próby chyba 0,333. Policzono nam wobec tego usługę ligury czyli wyrównania próby, jakieś 1,80zł za gram złota niższej próby.
Za robociznę z ligurą zapłaciliśmy 300zł z małym haczykiem. Oddaliśmy nieco ponad 12g, a około 3 dostaliśmy z powrotem, sami się dziwimy że tyle tego zostało ale wagowo obrączki nam nie podpadają żeby byly jakieś za lekkie oczko mogliśmy je zostawić żeby je policzyli w robociznę, i byśmy dopłacali wtedy... 15zł język ale doszliśmy do wniosku że złoto zawsze zdążymy spieniężyć i lepiej je zachować na gorsze czasy, bo cholera wie co idzie język
U innego złotnika dowiedzieliśmy się za to że gdybyśmy byli zainteresowani to zmiana koloru złota z żołtego na białe to koszt około 100zł, robocizna tak samo ok 300zł zależnie od skomplikowania modelu.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fantazja
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 4588
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Pią 27 Sty 2012, 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O i to Azadi są cenne dla mnie informacje, bo wygląda na to, że faktycznie w przyszłym tygodniu załatwimy temat obrączek (dostaliśmy złoto od mamy M.). Muszę wiedzieć co i jak i mieć porównanie uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azadi
guru
guru


Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 2992
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pią 27 Sty 2012, 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i fajnie że Ci się przydadzą uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magda87
maniak
maniak


Dołączył: 04 Sie 2011
Posty: 1388
Skąd: Podlaskie

PostWysłany: Pią 27 Sty 2012, 23:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My dostaliśmy od moich rodziców obrączki moich dziadkówuśmiech I miały one iść do naszych obrączek. Ale rodzice M. powiedzieli, że obrączki kupuje pan młody, więc te obrączki moich dziadków zostaną dla mojej siostry, bądź na coś kiedyś innego, bo jak już zostało napisane, nie wiadomo co to kiedyś będzie Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Freya
gaduła
gaduła


Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 388
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sob 28 Sty 2012, 8:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J też byłam u jubilera w tym tygodniu dokładnie zapytać co i jak. I faktycznie można mieć złoto różnego koloru i różnej próby oni to wyrównają. U jubilera pani powiedziała mi, że koszt robocizny to 500 zł ale jak chcemy z dodatkowym grawerem to liczą sobie 3 zł za literkę. Myślę, że najdalej w marcu załatwimy ten temat do końca z moim G. Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Betka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 1237

PostWysłany: Sob 28 Sty 2012, 8:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My również będziemy robić obrączki z własnego złota. U mnie w mieście robocizna za obrączki z soczewką, to 400 zł. Nie wiem jak z grawerem, bo zapomniałam zapytać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 16, 17, 18  Następny
Strona 4 z 18

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group