Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Obrączki z własnego złota
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 16, 17, 18  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arsandra
moderator
moderator


Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 5223
Skąd: Mazowieckie

PostWysłany: Czw 19 Sty 2012, 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka89 napisał:


Arsandra, to trochę słabo na tym wyszliście.. Przetopienie to koszt 400 - 700 zł, więc gdybyście przetapiali z 10 gram poszłoby na obrączki, a przy robociźnie np. 500 zł dalibyście 8 gram (jak my robiliśmy to skup grama 60 zł wynosił, teraz pewnie więcej) za robociznę.. I 9 gram dla Was, a wy jeszcze dopłaciliście. Skup jest nieopłacalny, za gram złota w obrączce daliście z 200 zł, a dostaliście z 60 ;(((

Płacilil nam 80zł. za gram. Może i masz rację. Tak to jest jak człowiek się nie zna. uśmiech No nic, już po ptakach jak to się mówi. oczko
Nasze obrączki po prostu katalogowo były drogie (moim zdaniem) i my niejako zapłaciliśmy za nie złotem. Na to wychodzi, tak? Tzn. od początku wiedzieliśmy, ze nam nie zrobią z naszego złota, tzn. nie przetopią. W sumie we wszystkich miejscach, gdzie byliśmy tak samo nam mówili, tzn. podawali cenę za gram, ile by dali, no i te 80zł. to i tak było dużo w tym czasie, bo zazwyczaj to właśnie 60zł. mówili.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 19 Sty 2012, 11:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ale skoro nie przetopiliby, to nie ma co dywagować;p Ważne, że jesteście zadowoleni.. No i tyle dobrze, że ceny trochę wyższe, bo mi się śmiać chciało jak te 60 zł usłyszałam. No a z drugiej strony jak złoto podrożało, to te 'nowe' też.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Czw 19 Sty 2012, 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewelinka89 dziękuję za foto

ładne wesoły)

ja dzwonilam popytac i tak :

1. miejsce numer jeden : koszt ok 500 za robocizne, jesli damy tyle zlota ile waga obrączek - a mozemy wyjsc w ten sam dzien z obraczkami jesli maja dostepne nasze rozmiary we wzorze klasycznym ( czyli nie dostajemy obraczek z tego zlota co dajemy) firma znana

2. miejsce drugie- zlotnik wydarty z gugla- ok 600 zl z grawerem, zeby kolor dopasowac- moze wymienic czesc zlota " naszego " na jego zloto, zebym nie byly takie wlasnie pomaranczowe i tu ten pan mi pooopowiadal o sieciowkach o jakis polokraglym czy okraglym wykonczeniu
i temat : obraczka ma sie dobrze nosic, mowil cos o wysokosci czy grubosci ? ze raczej zazwyczaj- poprostu daja wiekszy rozmiar, z danego wzoru ? a tam cos jeszcze powinno byc dopasowane

nie wiem o co chodzi z ta polokragloscia czy okragloscia w srodku, ale w sumie rzeczowy facet

Raczej na pewno w takim razie oddamy swoje zloto, bo ogladalam nowe "salunowe" takie jak nam się podobają klasyczne to ok 1800 minimum yyyy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 19 Sty 2012, 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawie nigdzie nie macie robionych z tego samego złota.. U nas czekało się prawie miesiąc (ale wypadł wtedy ten mega weekend świąteczno - majowy), ale wszędzie gdzie byliśmy robili na zamówienie. Widocznie mają więcej miejsca, albo mniej wzorów, że mają niektóre rozmiary... No ale tu nie ma się co spieszyć. Przejdźcie się tam gdzie mogą mieć od ręki, może akurat Wam się coś spodoba.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Czw 19 Sty 2012, 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

obczaimy właśnie tam, kiedyś tam coś naprawiałam i widziałam ,że obrączek od groma uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Czw 19 Sty 2012, 13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelajn napisał:
to ile tak orientacyjnie kosztowaly Was obraczki z wlasnego zlota?

i ile tego zlota bylo ? i co to bylo ? np jakies zlote lancuszki, pierscionki itd ? czy jak ?uśmiech

czyli oddaje sie swoje np w obraczkach jest inne ? chodzi ogolnie o to oddanie zlota ?

My daliśmy tylko jedną starą grubą obrączkę. Z niej właśnie zrobione są nasze (więc mamy przetapiane). Sama robocizna kosztowała 350 zł, ale jubiler musiał dołożyć trochę "swojego" złota i zarazem zapłaciliśmy chyba 530 zł. Nie wiem ile dokładnie nasze obrączki warzą, ale mają 5 mm grubości przy rozmiarach palców 9,5 i 22.

Ps. Ta stara obrączka była z takiego "czerwonego" ruskiego złota, ale złotnik dopasował nam nasze obrączki pod kolor mojego pierścionka zaręczynowego, czyli normalne złote złoto język Po 1,5 roku nie zauważyłam, żeby robiły się pomarańczowe.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 19 Sty 2012, 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette napisał:
ewelajn napisał:
to ile tak orientacyjnie kosztowaly Was obraczki z wlasnego zlota?

i ile tego zlota bylo ? i co to bylo ? np jakies zlote lancuszki, pierscionki itd ? czy jak ?uśmiech

czyli oddaje sie swoje np w obraczkach jest inne ? chodzi ogolnie o to oddanie zlota ?

My daliśmy tylko jedną starą grubą obrączkę. Z niej właśnie zrobione są nasze (więc mamy przetapiane). Sama robocizna kosztowała 350 zł, ale jubiler musiał dołożyć trochę "swojego" złota i zarazem zapłaciliśmy chyba 530 zł. Nie wiem ile dokładnie nasze obrączki warzą, ale mają 5 mm grubości przy rozmiarach palców 9,5 i 22.

Ps. Ta stara obrączka była z takiego "czerwonego" ruskiego złota, ale złotnik dopasował nam nasze obrączki pod kolor mojego pierścionka zaręczynowego, czyli normalne złote złoto język Po 1,5 roku nie zauważyłam, żeby robiły się pomarańczowe.


Solidna musiała być ta obrączka Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dzwoneczek
maniak
maniak


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 1470
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw 19 Sty 2012, 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też będziemy ze swojego złota robić.
G. ma po dziadku czy po kimś tam innym dwa duże sygnety więc myślę, że spokojnie starczy?! uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
w_chmurach
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 800
Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw 19 Sty 2012, 14:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka89 no właśnie nie mam wagi kuchennej uśmiech ale z tego co tu czytam to nie powinniśmy płacić więcej niż 500 zł .
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Czw 19 Sty 2012, 14:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka89 napisał:
Solidna musiała być ta obrączka Very Happy

Na to wygląda Very Happy
Ja jestem zdziwiona na każdym razem jak czytam ile Wy biżuterii oddawałyśmy za parę niepozornych obrączek Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 16, 17, 18  Następny
Strona 3 z 18

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group