Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Auto dla Pary młodej i drugie auto dla świadków !?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Czym pojedziecie do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Wto 22 Mar 2011, 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nati może po prostu będzie w tym dniu prowadził i nie planuje pić a po weselu po prostu on będzie innych odwoził. Niech Cię już o to głowa nie boli...skoro sam zaproponował to widać to przemyślał. Możecie zaproponować, żeby odwiózł samochód a np twój tata go potem odwiezie. U mnie tak było, że mój tata i mama robili za odwozicieli jak ktoś nie miał jak wrócić (wyszło i tak taniej niż wynajęcie autokaru a rodzice sami chcieli)

M@rcin a czy innym gościom wynajmuje się samochody? Bo chyba nie? Utarł się, że świadkowie jadą z młodymi, ale nie jest tak zawsze...pozatym to tylko pozornie jest takie fajne....bo najpierw Ci świadkowie muszą jakoś do domu młodej dojechać, a potem wydostać się z miejsca przyjęcia weselnego. I w tym momencie musi być ktoś kto zgodzi się ich zawieść i przywieść na takie wesele.

Ja już wolę jechać swoim samochodem na wesele...najwyżej pić nie będę, bo to akurat nie jest dla mnie najważniejsze.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
M@rcin
początkujący
początkujący


Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 8
Skąd: W-wa

PostWysłany: Wto 22 Mar 2011, 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nimfa napisał:

M@rcin a czy innym gościom wynajmuje się samochody? Bo chyba nie?


Jasne, że nie, choć czasem wynajmuje się autokar dla wygody gości. Wszystko zależy od tego jak chcemy gości potraktować. Świadkowie czy drużbowie to goście wyjątkowi, sami ich wybieramy, więc nie wypada ich później obarczać sprawami organizacyjnymi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pinesska
guru
guru


Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 2039
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto 22 Mar 2011, 14:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

M@rcin napisał:

A ja mam takie pytanko, czy za przyjęcie też każdy sam płaci, czy przynosi własny prowiant?


Nie wiem co to za pytanie? U nas jest po prostu taka tradycja że drużbowie mają załatić sobie samochody, i korone, druhny kwiatuszki do korony i do przypięcia dla gości.
A gością organizujemy transport spowrotem będą jeździły 2 samochody i odwoziły chętnych. Dla gości mamy wszystko co najlepsze przygotowane, a to że taka jest tardycja i od wieków tak jest to nie mam zamiaru tego zmieniać, sama nie razy byłam druhną i nie raz kupowałam kwiatuszki.
Więc nie rozumiem takiego głupiego pytania.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Wto 22 Mar 2011, 15:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

M@rcin napisał:
nimfa napisał:

M@rcin a czy innym gościom wynajmuje się samochody? Bo chyba nie?


Jasne, że nie, choć czasem wynajmuje się autokar dla wygody gości. Wszystko zależy od tego jak chcemy gości potraktować. Świadkowie czy drużbowie to goście wyjątkowi, sami ich wybieramy, więc nie wypada ich później obarczać sprawami organizacyjnymi.


U Nas właśnie świadkowie bardzo nam pomagali w sprawach organizacyjnych bo taka miała być ich rola...sami zorganizowali wieczory panieński i kawalerski, koroną również oni się zajmowali. I szczerze mówiąc to swiadek przyjechał po nas na drugi dzień rano (bo mieliśmy pokój wynajęty na naszej sali weselnej). Wszystko zleży od układów między młodymi a świadkami i od tradycji w danym regionie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natie
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 527
Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: Wto 22 Mar 2011, 21:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

M@rcin napisał:
Pinesska napisał:
My jedziemy sami autkiem, mamy dwie pary drużbów, oni sami sobie organizują samochód, i 2 pary starostów, ci rówież sami sobie organizują dojazd.


A ja mam takie pytanko, czy za przyjęcie też każdy sam płaci, czy przynosi własny prowiant?
i po co ta uszczypliwość? uśmiech
_________________
ślub cywilny - 17.11.2010

ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Wto 22 Mar 2011, 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

M@rcin napisał:
nimfa napisał:

M@rcin a czy innym gościom wynajmuje się samochody? Bo chyba nie?


Jasne, że nie, choć czasem wynajmuje się autokar dla wygody gości. Wszystko zależy od tego jak chcemy gości potraktować. Świadkowie czy drużbowie to goście wyjątkowi, sami ich wybieramy, więc nie wypada ich później obarczać sprawami organizacyjnymi.


Żeby ich dowieźć z kościoła/urzędu na salę, nikt nie jeździ po domach gości, zbierając ich a potem zawożąc na sam ślub. Teoretycznie świadkowie jada z młodymi, ale są różne sytuacje.. I tu raczej nie chodzi o zapewnienie im dojazdu, a o to, żeby byli cały czas 'obok' etc.



Pinesska jaka tradycja? Jakie korony i kwiatuszki?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Sro 23 Mar 2011, 8:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka89 napisał:


Pinesska jaka tradycja? Jakie korony i kwiatuszki?!


Korona to taka ozdoba wokół drzwi wejściowych u młodych w domu wykonana ze świerczyny i przystrojona właśnie kwiatami albo wstążeczkami...u nas mianem korony nazywa się imprezę dzień przed weselem gdzie wszyscy drużbowie i inni chętni ozdabiają bramę i drzwi wejściowe u młodych, a później jest imprezka i tłuczenie szkła przed drzwiami lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pinesska
guru
guru


Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 2039
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro 23 Mar 2011, 9:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nimfa napisał:
ewelinka89 napisał:


Pinesska jaka tradycja? Jakie korony i kwiatuszki?!


Korona to taka ozdoba wokół drzwi wejściowych u młodych w domu wykonana ze świerczyny i przystrojona właśnie kwiatami albo wstążeczkami...u nas mianem korony nazywa się imprezę dzień przed weselem gdzie wszyscy drużbowie i inni chętni ozdabiają bramę i drzwi wejściowe u młodych, a później jest imprezka i tłuczenie szkła przed drzwiami lol


Nimfa dziękuję za wytłumaczenie, dodam jescze że kwiatuszki do przypięcia dla gości weselnych, nie wiem czy u was nie ma takiej tradycji? Shocked
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Sro 23 Mar 2011, 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pinesska napisał:
nimfa napisał:
ewelinka89 napisał:


Pinesska jaka tradycja? Jakie korony i kwiatuszki?!


Korona to taka ozdoba wokół drzwi wejściowych u młodych w domu wykonana ze świerczyny i przystrojona właśnie kwiatami albo wstążeczkami...u nas mianem korony nazywa się imprezę dzień przed weselem gdzie wszyscy drużbowie i inni chętni ozdabiają bramę i drzwi wejściowe u młodych, a później jest imprezka i tłuczenie szkła przed drzwiami lol


Nimfa dziękuję za wytłumaczenie, dodam jescze że kwiatuszki do przypięcia dla gości weselnych, nie wiem czy u was nie ma takiej tradycji? Shocked


u nas nie ma....pinesska jak się tu troszkę zadomowisz to zobaczysz, że co region to inna tradycja Wink a niektóre z tych tradycji to są strasznie odjechane Twisted Evil
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carla
guru
guru


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 3614

PostWysłany: Sro 23 Mar 2011, 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pinesska napisał:
nimfa napisał:
ewelinka89 napisał:


Pinesska jaka tradycja? Jakie korony i kwiatuszki?!


Korona to taka ozdoba wokół drzwi wejściowych u młodych w domu wykonana ze świerczyny i przystrojona właśnie kwiatami albo wstążeczkami...u nas mianem korony nazywa się imprezę dzień przed weselem gdzie wszyscy drużbowie i inni chętni ozdabiają bramę i drzwi wejściowe u młodych, a później jest imprezka i tłuczenie szkła przed drzwiami lol


Nimfa dziękuję za wytłumaczenie, dodam jescze że kwiatuszki do przypięcia dla gości weselnych, nie wiem czy u was nie ma takiej tradycji? Shocked


Ja w ogóle pierwsze słyszę - korona, przypinki... Raz się zetknęłam z tradycją tłuczenia szkła w zeszłym roku, ale to u znajomych na Mazurach. Uważam, że świetne są takie regionalne tradycje i trzeba je koniecznie pielęgnować, żeby gdzieś nie uleciały z biegiem czasu...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Czym pojedziecie do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group