Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

poradzcie jak to jest z L4 i urlopem macierzyńskim?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
leila
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 584

PostWysłany: Pon 16 Lis 2009, 19:20    Temat postu: poradzcie jak to jest z L4 i urlopem macierzyńskim? Odpowiedz z cytatem

mam pytanie czy L4 w okresie ciazy płatne 100 procent musi to zwolnienie wydac ginekolog czy specjalista u ktorego sie leczy np.gastrolog?
czy urlop macierzynski dostaje sie jesli pracuje sie pół roku przed porodem?czy dostanie sie urlop macierzynski jesli przepracowało sie pół roku a potem było bezrobotnym i np .5 miesiecy do porodu nie miało pracy ani zasiłku?prosze o porade w tych 2 kwestiach
_________________
szczęścia i miłości,fortuny uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon 16 Lis 2009, 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

L4 wystawia zazwyczaj ginekolog, bo w przypadku ciązy płatne jest 100%. W przypadku zwykłego zwolnienia- płatne jest tylko 80%- wiec jeżeli wystawi Ci je gastrolog to wydaje mi sie ze bedziesz dostawała te 80%. Reszta nie ma znaczenia. Gdy jesteś w ciązy i dostajesz zwolnienie, to możesz spokojnie na nie pojść.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon 16 Lis 2009, 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doinformowałam się znajomej. Możesz dostać 100% wynagrodzenia jeżeli przy wypisywaniu zwolnienia powiesz ze jesteś w ciązy. On to na zwolnieniu specjalnie oznaczy i wtedy będzie otrzymywała 100%.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon 16 Lis 2009, 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I czy możesz jaśniej opisać sprawe pozostałych pytań, bo nie za bardzo je zrozumiałam.
1. Pracujesz i idziesz na zwolnienie i czy po zwolnieniu bedzie Ci sie należał macierzyński? Jezeli o to chodzi to tak.
2. Nie pracujesz, jestes bezrobotna i czy będzie Ci sie należał macierzyński? Nie- bo niby od kogo masz go dostać? Nie pracujesz, więc nikt Ci go nie da.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
leila
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 584

PostWysłany: Pon 16 Lis 2009, 23:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie ide na zwolnienie
pytam o sytuacje kiedy dostaje sie macierzynski słyszalam ze trzeba pol roku pracy
chodzi mi czy to ma byc pół roku przed dniem porodu?czy dostanie macierzynski kobieta która przypuscmy pracuje poł roku ,potem jest bezrobotna pare miesiecy do momentu porodu i nie ma prawa do zasiłku
tak pytam bo mam niekorzystna umowe na zastepstwo z 3 dniowym okresem wypowiedzenia
_________________
szczęścia i miłości,fortuny uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
niunia32
maniak
maniak


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1310
Skąd: Tychy

PostWysłany: Pon 16 Lis 2009, 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co wiem to jeśli kobieta jest w ciąży i pracuje to nawet gdyby umowa się jej miała kończyć w np. w 5 miesiącu ciązy to automatyczne umowa się jej przedłuża do dnia porodu, więc w tym wypadku macierzyński będzie.

nie wiem jak w przypadku gdy sama się zwolni
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto 17 Lis 2009, 10:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak sie sama zwolni to pewnie że jej nic nie przysługuje. Ale jezeli jesteś w ciązy, umowa Ci sie kończy a ty pojdziesz na zastępstwo- to nie ma bata- musza Ci przedłużyć do dnia porodu. No chyba że pracodawca nie wie o tym ze jesteś w ciązy, ty nie doniesiesz zwolnienia- to on może sie z tobą pożegnać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Wto 17 Lis 2009, 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co wiem jeśli pracodawca wie o ciaży to nie ma prawa Cię zwolnić. musi przedłużyć Ci umowę o pracę. no chyba, że firma upadnie albo wyniknie coś nad czym pracodawca nie ma kontroli i kaput. w każdym razie jeśli pracujesz to w czasie ciąży to potem przysługuje Ci urlop macierzyński. ale jeśli cieżarna odeszła z pracy, firma upadła, ogólnie nie pracuje to nie ma mowy o urlopie macierzyńskim, bo nie jest nigdzie zatrudniona.

poprawcie mnie, jeśli się mylę Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
leila
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 584

PostWysłany: Wto 17 Lis 2009, 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi nie przedłuza umowy bo mam umowe na zastepstwo (okres wypowiedzenia 3 dni)
pewno wyjsciem było by isc na L4
jak by poszło sie na L4 to by mogli zwolnic w ciagu tych 3 dni
_________________
szczęścia i miłości,fortuny uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sro 18 Lis 2009, 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

masz rację, jeśli jesteś zatrudniona tylko na zastępstwo to niemasz takich samych praw jak przy normalnej umowie o pracę. tutaj jest wszystko http://www.bankier.pl/wiadomosc/Pracownica-na-zastepstwie-w-ciazy-1587597.html
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group