Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

CENY zespołów muzycznych- dlaczego tak drogo ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zabawa do białego rana
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kithy
maniak
maniak


Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 1310

PostWysłany: Sro 27 Cze 2012, 8:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My mamy 2500 za 3 osoby z poprawinami i prawdopodobnie saksofonista będzie grał w kościele uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
picasso
bywalec
bywalec


Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 186
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro 27 Cze 2012, 8:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka89 napisał:

A ile lat nauki... Myślę jednak, że wyposażenie gabinetu dentysty kosztuje więcej niż instrument, nie mówiąc o lokalu usługowym - zazwyczaj kilka tysięcy miesięcznie..


Jesteś w grubym błędzie Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sro 27 Cze 2012, 9:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

picasso napisał:
ewelinka89 napisał:

A ile lat nauki... Myślę jednak, że wyposażenie gabinetu dentysty kosztuje więcej niż instrument, nie mówiąc o lokalu usługowym - zazwyczaj kilka tysięcy miesięcznie..


Jesteś w grubym błędzie Crying or Very sad



To ile wynosi przeciętny koszt sprzętu jednej osoby, ale w takim 'typowym' zespole, bo wiadomo, że ktoś po akademii muzycznej będzie do niego przykładał większą wagę.. ?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zbigniew Swiderski
gaduła
gaduła


Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 292
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 27 Cze 2012, 10:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podam jeden przykład - pałki perkusyjne można kupić od 12zł do 700zł.
_________________
Nie robię zdjęć artystycznych i kreatywnych.

ewaluna napisał:
Naprawdę,musisz z dumą patrzeć w lustro,Ty,który przychodzisz tu z kagankiem oświaty fotograficznej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
picasso
bywalec
bywalec


Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 186
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro 27 Cze 2012, 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem ile kosztuje sprzęt mój i znajomych. Za jedną z moich gitar można kupić tani fotel dentystyczny (sprawdziłem szybko ceny Wink ) Ale ja używam trzech gitar, elektrycznych skrzypiec, do tego pokaźnej elektroniki, wzmacniaczy ...

Poza tym instrumenty wcale nie są najdroższe z tego wszystkiego. Najdroższe jest nagłośnienie i światła.

Dentysta płaci za lokal ale zespół też musi gdzieś robić próby.

Dentysta nigdzie nie jeździ a paliwo kosztuje coraz drożej, samochód trzeba ubezpieczać i naprawiać, wynajmować przyczepę ...

Liczymy dalej ?

oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
lamika88
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Maj 2012
Posty: 920

PostWysłany: Sro 27 Cze 2012, 10:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja za wesele plus poprawiny w sumie płacę 4250 zł. I uważam, że nie jest to wygórowana cena. Dwóch Panów i jedna Pani w zespole. Można z nimi dogadać każdy szczegół imprezy. W wesele grają do 4 rano natomiast poprawiny od 15 do 20.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sro 27 Cze 2012, 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
samochód trzeba ubezpieczać i naprawiać


Licząc tak, to dentysta może powiedzieć, że przez 8 godzin w pracy nie będzie siedział na kanapkach, więc musi wliczyć lunch..

Na stomatologii się kompletnie nie znam. Wiem tyle, że wizyta u dentysty to nie przyjemnośćoczko Ale patrząc np. na to - http://www.dentysta.eu/dla-stomatologa/312-tworzenie-gabinetu-stomatologicznego jednak jestem przekonana, że wyposażenie gabinetu + kilka tysięcy czynszu miesięcznie/kupno lokalu jednak przekroczy tą sumę.

Gdzieś muszą ćwiczyć.. Tylko, że rzadko spotyka się zespół, który ma swój lokal i w nim się spotyka z zainteresowanymi.. Ty masz 3 gitary i profesjonalny sprzęt, ok.. Tylko dalej mam wątpliwości, czy wyższe wykształcenie muzyczne, a dodatkowo profesjonalny sprzęt z górnej półki jest standardem w zespołach skupiających się głównie na weselach.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Sro 27 Cze 2012, 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinko, za perkusję mojego Ł. moglibyśmy urządzić przynajmniej pół dużego, wystawnego wesela...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
picasso
bywalec
bywalec


Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 186
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro 27 Cze 2012, 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka89 napisał:

Na stomatologii się kompletnie nie znam. Wiem tyle, że wizyta u dentysty to nie przyjemnośćoczko Ale patrząc np. na to - http://www.dentysta.eu/dla-stomatologa/312-tworzenie-gabinetu-stomatologicznego jednak jestem przekonana, że wyposażenie gabinetu + kilka tysięcy czynszu miesięcznie/kupno lokalu jednak przekroczy tą sumę.


Dalej twierdzę, że się mylisz uśmiech

Przynajmniej w moim przypadku.

Ale popatrzmy z drugiej strony. Zespół, powiedzmy 5 osobowy niech weźmie za wesele 4 000 zł. Czyli 800 zł na głowę. Odliczy koszty, sprzęt, transport itd. Ile zostanie ?

DJ w moim regionie bierze 2500 ,- Sam. Inwestycja DJ-a w sprzęt jest nieporównywalna z tym ile musi wydać zespół. Kosztów praktycznie nie ma. Ćwiczyć nie musi.

Ale MP prawie nie mają zastrzeżeń co do stawek DJ. Bo tzw "unit price" jest relatywnie niski. Ot, taki rynkowy absurdzik. Patrzę na niego z dystansem Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sro 27 Cze 2012, 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ty masz 3 gitary i profesjonalny sprzęt, ok.. Tylko dalej mam wątpliwości, czy wyższe wykształcenie muzyczne, a dodatkowo profesjonalny sprzęt z górnej półki jest standardem w zespołach skupiających się głównie na weselach.


Cytat:
Dalej twierdzę, że się mylisz

Przynajmniej w moim przypadku.


Widzę, że się nie dogadamy..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zabawa do białego rana Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następny
Strona 8 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group