Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

CENY zespołów muzycznych- dlaczego tak drogo ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zabawa do białego rana
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
goscie
początkujący
początkujący


Dołączył: 05 Sie 2010
Posty: 5
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto 18 Paź 2011, 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam się skąd biorą się opinie typu alli1? W końcu nie po to zakłada się zespół 5-6 osobowy grający w pełnym składzie, żeby robić jakieś "ściemy". Jeśli tak faktycznie jest myślę że "rynek" to wszystko najlepiej "oceni". Co do tematu posta. Dlaczego to tyle kosztuje? Ja uważam, że każdy zespół ma swojego docelowego odbiorcę. Nie jest ważne czy kwota oscyluje w okolicach 2 czy 4 czy 6 tysięcy? Są klienci, którzy oczekują od muzyki bardzo dużo i są gotowi za to zapłacić, są też tacy, którzy patrzą na zespół przez pryzmat ceny. Każdy znajdzie swojego klienta. Co do "ściem" to wg mnie w ostrych komentarzach na ten temat działa zasada "uderz w stół ... "
_________________
GOŚCIE Cover Band, Poznań
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DrugaStrefa
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Wrz 2011
Posty: 15
Skąd: Chodzież

PostWysłany: Czw 27 Paź 2011, 11:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie każdy zespół jest drogi,wiadomo że te bardziej znane i rozpoznawane policzą sobie znacznie więcej niż te mniejsze,ale czy zagrają faktycznie lepiej? Moim zdaniem nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Czw 27 Paź 2011, 11:24    Temat postu: Re: CENY zespołów muzycznych- dlaczego tak drogo ? Odpowiedz z cytatem

zielu napisał:
Dlaczego te zespoły muszą być takie drogie? I tak nie daja 100% satysfakcji, bo niekoniecznie potrafią zagrać to co bym chciała.


Choćby dlatego,że np w zespole masz 5 osób. Fotograf który jest jeden kasuje często np na 1500zł za niecałą noc.... Zespół kasuje mniej za osobę. A w przeciwieństwie do fotografa musi odbyć wiele prób przed weselem i ich praca jest niesamowicie męcząca.
Co do ceny sprzętu- rozkłada się to minimum 10000 zł na osobę.
Więc nie rozumiem pytania......
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goscie
początkujący
początkujący


Dołączył: 05 Sie 2010
Posty: 5
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw 27 Paź 2011, 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina 1984 - Praca Fotografa nie kończy się na zrobieniu zdjęć, musi je potem wyselekcjonować obrobić, także jest to tak samo czasochłonne jak próby. Co do sprzętu to podejrzewam że nie jeden fotograf ma sprzęt na grubo ponad 25.000
Każdy szanujący się profesjonalista w branży ślubno-weselnej ciągle musi się rozwijać, a to kosztuje. Jeśli uważa że zjadł wszystkie rozumy i ma najlepszy sprzęt - to początek jego końca:) Ale to oczywiście moja opinia.
Droga zielu:
Cytat:
Dlaczego te zespoły muszą być takie drogie? I tak nie daja 100% satysfakcji, bo niekoniecznie potrafią zagrać to co bym chciała.
To nie jest kwestia umiejętności (najczęściej). Problem wynika raczej z repertuaru (są zespoły, które z klucza odrzucają wykonywanie jakiś stylów muzycznych, np. biesiadę przy stolikach) i tego się trzymają. Jeśli Twoje zapotrzebowanie to 20 utworów z poza repertuaru (średnio podczas 10 godz. wesela wykonuje się ok. 80 utworów) to żądasz od zespołu przebudowy 25% repertuaru. Zespół podchodzi w większości do nowego repertuaru patrząc perspektywicznie pod kątem czy dany utwór przyda się w przyszłości.
I na koniec przypominam, jest bardzo szeroka oferta zespołów więc nie trzeba wybierać "na siłę" - Zresztą po to między innymi funkcjonuje to forum. Pozdrawiam wszystkich!
_________________
GOŚCIE Cover Band, Poznań
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Czw 27 Paź 2011, 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie, ale fotograf np za 1200zł to "dość tanio" a zespół gdzie 5 osób wezmie 4000zł to bardzo drogo..... przecież wychodzi im dużo mniej za- upieram się- więcej pracy!!
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aśś
gaduła
gaduła


Dołączył: 12 Lut 2011
Posty: 254

PostWysłany: Czw 27 Paź 2011, 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My za kamerzystę+fotografa płacimy 4500 i nie narzekam bo wiem, że będzie to dobrze zrobione oczko Zespół 3800 z poprawinami oczko Trudno, takie są ceny oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Czw 27 Paź 2011, 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DrugaStrefa napisał:
Nie każdy zespół jest drogi,wiadomo że te bardziej znane i rozpoznawane policzą sobie znacznie więcej niż te mniejsze,ale czy zagrają faktycznie lepiej? Moim zdaniem nie.


A ja myślę, że często lepiej zagrają, niż zespoły początkujące - po pierwsze, mają renomę, więc zdobyły już uznanie, po drugie - doświadczenie. A czym uzasadnisz swoją opinię, Druga Strefo?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shadow's wife
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 10413
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 27 Paź 2011, 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marga napisał:
DrugaStrefa napisał:
Nie każdy zespół jest drogi,wiadomo że te bardziej znane i rozpoznawane policzą sobie znacznie więcej niż te mniejsze,ale czy zagrają faktycznie lepiej? Moim zdaniem nie.


A ja myślę, że często lepiej zagrają, niż zespoły początkujące - po pierwsze, mają renomę, więc zdobyły już uznanie, po drugie - doświadczenie. A czym uzasadnisz swoją opinię, Druga Strefo?


Zgadzam się z Marga. Tym bardziej trzeba wziąć pod uwagę to, że te 'zespoły z renomą, znane, rozpoznawane' mogą policzyć sobie trochę więcej, bo jest to ich jedyne zajęcie i tym zarabiają na życie. A dużo początkujących zespołów zajmuje się graniem na weselach dodatkowo, więc policzą sobie trochę mniej. Nie wiem ale jakoś tak o tym teraz pomyślałam... Nie wiem czy słuszne wnioski wysuwam czy nie oczko
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Czw 27 Paź 2011, 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

shadow's wife Ale masz rację, taka jest prawda.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Czw 27 Paź 2011, 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie do końca. Pytaliśmy naszego kolegę z Łodzi, czy nie zagrałby z jednym z zespołów w których gra. Wprost odpowiedział,że jeden z nich (3000zł, 4 osoby)- jest żenujący. Gra w jednym, który bierze 7000zł za wesele. I- jak się wyraził- jest dość znośny, ale nic specjalnego.

Więc nie. Nie zawsze droższy zespół = lepszy. Różne sie trafiają.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zabawa do białego rana Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny
Strona 2 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group