Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Kiedy do Księdza ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nenya13
początkujący
początkujący


Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 9
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Pon 26 Wrz 2011, 11:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesc dziewczyny
jakiekolwiek dokumenty ksiądz zaczyna zbierac dopiero w dniu spisywania protokołu przedslubnego - byliśmy na poczatku sierpnia. Wczesniej tylko rezerwacja terminu (u mnie w parafii płatna 50zł)
Zapowiedzi-obowiązkowe- w parafii obydwu przyszłych małżonków oraz w parafii w której będzie ślub (wszystke płatne 50-100zł). Póżniej trzeba dowieźć zezwolenie z USC, odbębnić nauki, spowiedzi... no my w tym tygodniu finiszujemy. A w poniedzialek przed slubem musimy stawic sie w kancelarii ze swiadkami zeby załatwic reszte formalnosci
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolka12
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 695
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 6 Paź 2011, 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My byliśmy zarezerwować termin w Kościele.
Okazało się, że nie ma jeszcze książki ale zapisał nas na okładce z intencjami na 2011r oczko a w grudniu mamy się przypomnieć i dopilnować czy już przepisali z okładki starej do nowej książki. My nic nie płaciliśmy, nie ma takiego zwyczaju przy załatwianiu.
co do kosztów to akurat ksiądz miał chwilkę i z nami pogadał.
Normalnie tak prosto z mostu wypaluiłam "A proszę Księdza a jak to wygląda finansowo u nas w parafii jeśli chodzi o udzielenie ślubu?" bez problemu powiedział ile zazwyczaj ludzie dają a co do terminów to u nas podchodzą do tematu, że najwcześniej parę tygodni przed ślubem a najlepiej to na tydzień bo oni i tak nie mogą ruszyć tych pieniędzy dopóki nie udzielą ślubu. Tak mi to ksiądz tłumaczył oczko
Co do zapowiedzi to jakdziewczyny mówią najwcześniej na 3 miesiące przed ślubem idzie się do swoich parafii [w których się chrzciło] i prosi się o wygłoszenie zapowiedzi w związku z waszym planowanym zawarciem związku małżeńskiego. I też są oddzielnie płatne ale o to już nie pytałam.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Czw 6 Paź 2011, 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Katolko jak ja bym miała iść do parafii gdzie mnie chrzczono to musiałabym 9 godzin w pociągu siedzieć, żeby tam zapowiedzi zrobić... chodziło Ci pewnie, że chodzi zwyczajnie o parafię do której się należy oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolka12
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 695
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 7 Paź 2011, 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie masz rację. U mnie to jedno i to samo i pewnie mnie zmyliło...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sklep-Jubilerski
bywalec
bywalec


Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 155

PostWysłany: Sro 26 Paź 2011, 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Śmiało można iść do najbliższej parafii jaka jest w zasięgu ręki. Nie musi to być parafia do której się należy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sopocianka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 1453

PostWysłany: Pon 31 Paź 2011, 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy zaświadczenie o odbyciu nauk (bo chyba coś takiego dostaje się na końcu?) może się przeterminowaćpytajnik Chcielibyśmy je odbyć mniej więcej rok przed ślubem. Czy tak można?
_________________


Razem od 19 kwietnia 2008.
Mąż i żona od 20 lipca 2013.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Pon 31 Paź 2011, 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic mi nie wiadomo o przeterminowaniu takiego świadectwa... U mnie na naukach było tylko podkreślone, że na takie nauki mają prawo iść tylko i wyłącznie faktycznie zaręczone pary, a nie tacy, co tylko ze sobą "chodzą".
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon 31 Paź 2011, 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaświadczenie nie może się przeterminować uśmiech Rok przed ślubem to spokojnie możecie iść i o nic się nie martwić oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gregore
kandydat
kandydat


Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 38
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 1 Lis 2011, 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie jak wyżej, (sprawdzone w praktyce) uśmiech - Zaświadczenie nie ulega przeterminowaniu, raz odbyte nauki są już respektowane. Tylko faktycznie chodzi o pary zaręczone, zdecydowane na ślub. Bo tak to możnaby kilka razy do nauk podchodzić - ciągle z innym partnerem Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Pikacz-U
kandydat
kandydat


Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 10

PostWysłany: Czw 29 Gru 2011, 0:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta kościelna biuokracja to dla mnie jakaś czarna magia... Nie ogarniam...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny
Strona 10 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group