Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Kiedy do Księdza ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
NutkaMisio
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 1145
Skąd: Płock

PostWysłany: Pon 19 Wrz 2011, 10:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My bierzemy ślub w obcej parafii jak narazie byliśmy tam tylko u księdza który nasz poinformował że musimy załatwić licencję z naszej parafii żebyśmy u niego mogli zawrzeć ten sakrament. A w której parafii mamy zrobić te nauki?? może któraś była też w takiej sytuacji??
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agata85
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 4318

PostWysłany: Pon 19 Wrz 2011, 10:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NutkaMisio, my również braliśmy ślub poza miejscem zamieszkania. Na nauki chodziliśmy do Kościoła, przy którym aktualnie mieszkałam i z którym byłam najbardziej emocjonalnie związana uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Pon 19 Wrz 2011, 10:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NutkaMisio, ja jestem w takiej sytuacji uśmiech
Też muszę iść do mojego proboszcza po zgodę. /Swoją drogą, kiedy zamierzasz to zrobić? Bierzesz ślub dwa tygodnie przede mną, to będę się sugerować uśmiech/

Nam powiedzieli, że nauki możemy zrobić w każdej parafii. Ale my chcemy je zrobić w tej, w której będziemy brać ślub.
Niemniej to nie ma znaczenia w jakiej parafii i gdzie, Kościół jest jeden i powszechny uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Pon 19 Wrz 2011, 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bierzemy ślub w parafii Piotrka.
Koniec czerwca 2012. Wybierzemy się chyba w październiku pierwszy raz, porozmawiać. Czy warto mieć już jakieś dokumenty ze sobąpytajnik Czy MUSZĄ byc zapowiedzi? Moja siostra nie miała a zawsze to jakaś oszczędność.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Pon 19 Wrz 2011, 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

papierów żadnych mieć nie musisz...co do zapowiedzi....mi się wydaje, że muszą być, ale pewności nie ma. My na pewno musieliśmy mieć zapowiedzi i zaświadczeni o tym, że odbyły się w mojej parafii (ślub też był w parafii Piotrka) lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
NutkaMisio
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 1145
Skąd: Płock

PostWysłany: Pon 19 Wrz 2011, 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nheledore to nie tylko sytuacje mamy podobne ale i termin ślubu zbliżony uśmiech Ja do swojej parafii wybiorę się jakoś w październiku. U nas jest tak : od swojej parafii mieszkam obecnie 50km, P od swojej 60. A ślub bierzemy w kościele który jest oddalony od obecnego miejsca naszego zamieszkania o 80km, więc nauki będziemy robić pewnie w jakimś 4 obcym kościele.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Pon 19 Wrz 2011, 17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina1984 napisał:
Czy MUSZĄ byc zapowiedzi? Moja siostra nie miała a zawsze to jakaś oszczędność.....

A może Twoja siostra brała ślub we własnej parafii? Jeżeli tak, to rzeczywiście w takiej sytuacji zapowiedzi są jakby "automatycznie" wygłaszane. Natomiast jeśli ślub odbywa się w parafii "obcej" chociażby dla jednego z narzeczonych, to taka osoba musi udać się do swojej parafii z informacją o ślubie i prośbą o wygłoszenie zapowiedzi.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Pon 19 Wrz 2011, 17:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karolina, w Twojej parafii muszą być zapowiedzi z tego względu, że jeśli ktoś ew. sprzeciwiałby się Twojemu zamążpójściu, lub miał informacje, które na to nie pozwalają (jest kilka takich przypadków) to musi wiedzieć, że masz zamiar wziąć ślub.

Natomiast jeśli idziesz do księdza zamówić termin to nie musisz mieć żadnych dokumentów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Sro 21 Wrz 2011, 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słuchajcie, nie wiem, jak sie u księdza zachować....głupio od razu pytać o pieniądze- a z drugiej strony jesli okaże się,że tu też zawołają 1200, to idziemy szukać zupełnie gdzie indziej.....Jak to rozegrać, żeby kulturalnie wyszło?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Sro 21 Wrz 2011, 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karolino, zapytaj po prostu, kiedy dać ofiarę za mszę. Czy "teraz" czy przed ślubem, jeśli ksiądz ma "cennik" na bank Was o tym poinformuje uśmiech
Jeśli nie to powie coś o tym, że "co łaska" i że krótko przed ślubem.

/nam na przykład Pani powiedziała, że biorą "zaliczkę" w wysokości 100 zł/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny
Strona 9 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group