Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Kiedy do Księdza ?
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
black_girl
początkujący
początkujący


Dołączył: 07 Lis 2009
Posty: 2

PostWysłany: Sob 7 Lis 2009, 22:11    Temat postu: Kiedy do Księdza ? Odpowiedz z cytatem

Witam uśmiech Mam pytanie, rok temu ślubowała moja koleżanka, która brała ślub w mojej parafii, poszli do Księdza w listopadzie ale on nie miał jeszcze kalendarza na 2009 uśmiech My bierzemy ślub w sierpniu, kiedy powinniśmy iść do Księdza i ile wcześniej chodzić na nauki?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob 7 Lis 2009, 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do księdza lepiej iść wcześniej, ja bym poszła już teraz, najwyżej jeśli "nie będzie miał kalendarza" pójdziecie potem,ale przynajmniej dowiecie się co i jak:) A co do nauk to trzeba zacząć najpóźniej 3 miesiące przed ślubem żeby zdążyć, ale lepiej zainteresować się wcześniej żeby potem nie było problemów.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Sob 7 Lis 2009, 23:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my jeszcze nie ustaliśmy daty, ale zamierzamy iść na nauki zaraz po bierzmowaniu mojego A... niestety nie udało się w 'klasycznym' terminie w liceum, ale teraz zawalczymy a potem nauki i w zasadzie otwierają nam się drzwi do szybkiej ceremonii ... bez żadnych już przeszkód na szczęście Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marzen75
kandydat
kandydat


Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 72
Skąd: Głogów

PostWysłany: Nie 8 Lis 2009, 9:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My bierzemy ślub w kwietniu.Miesiąc temu akurat w naszej parafii był kurs przedmałżeński więc chodziliśmy.Na kursie ksiądz mówił że z wszystkimi dokumentami trzeba przyjść 3 miesiące wcześniej.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Nie 8 Lis 2009, 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My też mamy ślub w sierpniu (dokładnie w tym samym dniu) i już byliśmy u księdza, księgi jeszcze nie było, ale zapisywał w zeszycie i przepisze jak ta się pojawi. Byliśmy 3 tygodnie temu jakoś.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
madzia85
maniak
maniak


Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1190

PostWysłany: Nie 8 Lis 2009, 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my bierzemy ślub we wrześniu i byliśmy u księdza w czerwcu i już miał kalendarz na 2010:) porządna parafia;D
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
black_girl
początkujący
początkujący


Dołączył: 07 Lis 2009
Posty: 2

PostWysłany: Nie 8 Lis 2009, 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

madzia85 napisał:
my bierzemy ślub we wrześniu i byliśmy u księdza w czerwcu i już miał kalendarz na 2010:) porządna parafia;D


Oj tak macie porządną Parafie uśmiech Dzięki Wam bardzo za rade, przejdziemy się w tym tygodniu uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
metka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 3676

PostWysłany: Nie 8 Lis 2009, 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

black_girl, najlepiej iść już teraz uśmiech jeśli nie będą mieć kalendarza, dowiecie się przynajmniej, kiedy takowy otwierają a jeśli będziesz niepewna tego, czy zdążycie, zawsze możesz dzwonić co jakiś czas i się dopytywać uśmiech

My mamy ślub w 2011 a już teraz dopytuję co i jak, bo różnie bywa z takimi sprawami i jakoś nie dowierzam starszej pani, która siedzi w sekretariacie i zapewnia mnie, że jeszcze jest czas.
Owszem, jest go jeszcze sporo ale mojej kumpeli powiedziała, że na 2010 rok zapisy będą dopiero w styczniu a teraz się okazało, że zapisy już teraz w listopadzie rozpoczęli, więęęęc... sama widzisz, trzeba trzymać rękę na pulsie Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie 8 Lis 2009, 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale na 2 lata w przód to chyba tez przegięcie zapisywać się w kościele. Można zamówic sale, kamerzyste, fotografa w tym czasie, ale do koscioła idzie sie naprawde góra pół roku przed ślubem. No chyba ze mieszka sie na wsi gdzie jest jeden ślub w tygodniu. Ale w mieście nie ma takiej potrzeby bo śluby są co godzinę. My byliśmy zaraz po nowym roku i było ok, i nikt nie mówił ze za wcześnie czy za poźno.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
metka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 3676

PostWysłany: Nie 8 Lis 2009, 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

natalia_w, pewnie masz rację. Ale to może się udać wtedy, gdy jesteś na miejscu. Ja mieszkam tysiąc-coś kilometrów od PL i nie mogę liczyć na to, że jak będę w styczniu 2011 u siebie na parafii, to akurat zdążę uśmiech
Ślub biorę w mieście, dużym mieście i naprawdę, z terminami nigdy nic niewiadomo Cool
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 1 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group