Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Kiedy do Księdza ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie 8 Lis 2009, 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale tez nie masz pewnoście ze jak przyjedziesz wcześniej to będzie to przyjazd na marne, bo np nic nie załatwisz. Moja psiółka która mieszka za granicą poprosiła mamę by ta poszła jej zaklepać termin w kościele. A do Polski przyjedzie tylko zeby porobić opłaty i potem dopiero chyba na swoj ślub.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
metka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 3676

PostWysłany: Nie 8 Lis 2009, 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tak właśnie robię/mam zamiar zrobić uśmiech żeby moja mama tam poszła za mnie i termin zaklepała, ja przylecę i dopełnię reszty formalności. Tu chodzi jedynie o to, by wiedzieć, kiedy oni otwierają nowy kalendarz, by zdążyć ze swoją datą... bo jeśli kobieta mi powiedziała ostatnio, że na 2011 otwierają dopiero w styczniu '11 i ja poczekam a oni zrobią to już w listopadzie '10 (tak zrobili w przypadku mojej kumpeli), to wiesz...

...wolę dmuchać na zimne.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Nie 8 Lis 2009, 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Metka - racja, lepiej dmuchać na zimne. U nas w parafii np zapisują w osobnym zeszycie, jesli slub jest w nastepnym roku.. w styczniu trzeba sie tylko przyjsc upewnić czy nazwiska zostały przepisane do kalendarza i czy "data jest zaklepana"..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
metka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 3676

PostWysłany: Nie 8 Lis 2009, 23:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Liziii, no więc właśnie. Gdybym była na miejscu, to nie byłoby problemu, żeby zapisywali mnie do zeszytu czy czego oni tam używają. Ale mnie tam nie ma, a nie będę gonić mojej mamy, żeby biegała w tę i z powrotem co kilka tygodni, żeby sprawdzić czy już uśmiech

Dlatego dzwonię i pytam co jakiś czas, mieć rękę na pulsie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gosia-1606
gaduła
gaduła


Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 471
Skąd: ok. Gdańska (Kaszuby)

PostWysłany: Wto 10 Lis 2009, 10:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a wiecie czy przed pojsciem do ksiedza trzeba miec juz nauki załatwione?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marzen75
kandydat
kandydat


Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 72
Skąd: Głogów

PostWysłany: Wto 10 Lis 2009, 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja koleżanka bierze slub w październiku 2010r i była już zarezerwować u księdza date i godzine.My poszliśmy wczoraj by ustalić na kwiecień i ksiądz mówił że dobrze że przyszliśmy już chociaż nikt nie zajął naszego terminu uśmiech i pytał czy mamy zrobiony kurs przedmałżeński.
gosia-1606 do księdza idzie się 3 miesiące przed ślubem już z wszystkimi dokumentami.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto 10 Lis 2009, 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie, trzy miesiące to takie max. , my byliśmy chyba 1,5 przed i wszystko dało rade załatwić. Do rezerwowania terminu nauki są zbędne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Wto 10 Lis 2009, 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

natalia_w napisał:
ale do koscioła idzie sie naprawde góra pół roku przed ślubem.

nam kazali przyjść rok wcześniej, głównie dlatego, że to okres letni. czyli standard. nie wiem jeszcze jak to jest u mnie w parafii, zapytam na najbliższej kolędzie Smile śluby niemal co godzinę, ale nie słyszałam, by gdzieś śluby odbywały się przez cały dzień. to sa jakieś wyznaczone godziny. południowe czy popołudniowo-wieczorne, w zależności od parafii. wychodzę z załozenia, że lepiej iść wcześniej i się dowiedzieć niż iść za późno. chociaż jak się siedzi za granicą to albo zrobić to przy okazji pobytu w Polsce, albo wysłać kogoś z rodziny Smile
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
metka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 3676

PostWysłany: Wto 10 Lis 2009, 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laski, ale tu trzeba rozgraniczyć dwie sprawy: pójście do księdza, by zapytać o nauki lub je rozpocząć a pójść i złożyć już wszystkie niezbędne dokumenty.

Do pierwszego nauki są zbędne i można pójść nawet na 2 lata przed ślubem (chyba, że dana parafia ma inne zasady) ale z dokumentami należy na 3 miesiące przed lub ewentualnie później, byle z tym "później" też nie przesadzić.

Trzeba tylko pamiętać, że papiery nam wydane w urzędach na użytek kościoła są ważne tylko 3 miesiące, stąd jest tak a nie inaczej.


No chyba, że się mylę, to wyprowadźcie mnie z błędu język Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Wto 10 Lis 2009, 23:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my mamy teraz 'plan trzech' ------> kupujemy samochód (może być nawet rzęchem za 1000zł, byleby jeździł bezawaryjnie) , A. robi bierzmowanie a następnie idziemy na nauki przedmałżeńskie.... tak poprostu, żeby mieć zrobione, bez względu na to, za ile się pobierzemy Cool Zaplanowane = będzie wykonane = plan przyszłoroczny Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny
Strona 2 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group