Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Obrączki próbne?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ART. DECO JUBILER
gaduła
gaduła


Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 352

PostWysłany: Sob 21 Lis 2009, 11:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale obraczka to symbol i nie jest ona zapewnieniem że ktoś zawsze bedzie na nas czekał.. Co prawda jest symbolem miłości i wierności i gdyby każdy tego przestrzegał to żyłoby nam sie lepiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Sob 21 Lis 2009, 14:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ogólnie jeśli chodzi o małżeństwo i jemu pokrewne rzeczy (w tym też obrączki) to strasznie mi nie pasuje określenie 'na próbę' Rolling Eyes Bo to nie jest pralka czy lodówka, którą - jeśli sprawia problemy- można sobie oddać do sklepu. Tworzymy związek i mierzymy się codziennie z trudnościami, czasem jest ciężko i czasem trzeba obejść się smakiem ... tylko że własnie to jest piękne, że razem sobie dwoje ludzi potrafi poradzić i nawzajem wspierać. Nie na próbę, a własnie dzięki prawdziwemu związkowi Cool Dlatego też nie chciałabym nigdy mieć obrączki czy tam pierścionka zaręczynowego 'na próbę' .... symbol to symbol i ma być jedyny w tym przypadku, prawdziwy Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Magdusia
bywalec
bywalec


Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 181
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie 22 Lis 2009, 10:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ruda87 napisał:
Dlatego też nie chciałabym nigdy mieć obrączki czy tam pierścionka zaręczynowego 'na próbę' .... symbol to symbol i ma być jedyny w tym przypadku, prawdziwy Wink


Zgadzam się w 100%. Nie wierzę w życie na próbę, albo się jest razem albo nie. Nie wyobrażam sobie nosić obrączki na próbę ani nic z tych rzeczy.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Nie 22 Lis 2009, 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To macie kiepską wyobraznie język My kupilismyp odobny wzorek ze srebra, nosimy sobie przed slubem na lewych lapkach.. nie dosc ze podkreslamy jakos ten nadchodzacy moment slubu, to jeszcze przekonalismy sie (przed odebraniem slubnych obraczek) ze szerokosc jaka wybralismy i ksztalt odpowiadaja nam jak najbardziej uśmiech
Bo ja uwazam obraczke za symbol bycia razem.. czy teraz ona bedzie zrebrna a pozniej zlota czy jakakolwiek inna kombinacja, to nadal jestesmy razem i chcemy byc juz zawsze.. Poza tym dla mnie to mnostwo radosci Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Nie 22 Lis 2009, 16:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dolacze sie do grona tych z kiepska wyobraznia. W cukierni nie nadgryza sie ciastek i odklada spowrotem na polke jak nie smakuja...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Nie 22 Lis 2009, 16:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli rozumiem ze jesli kupisz obrzydliwe ciastko, to na siłe zjesz je do konca? Smacznego oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Pon 23 Lis 2009, 0:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co kto woli, Dziewczyny Wink Z jednej strony nie możemy się tego doczekać a z drugiej po tym czekaniu, kiedy prawdziwa chwila nadejdzie, cieszy podwójnie Wink



ja jakoś nie widzę potrzeby posiadania symbolu bycia razem.... bo jak jesteśmy razem, to to poprostu wiadać - w słowach, gestach, tuleniu i buziakach (po półtora roku bycia razem nadal zachowujemy się, jakbyśmy dopiero od wczoraj byli razem) język Zresztą, nie o to chodzi - bo to nie dla ludzi, ale dla nas, bo czujemy potrzebę wyrażania swoich uczuć. Nieustannie.
Kiedy dostanę pierścionek zaręczynowy to będzie jakiś symbol, że wchodzimy na kolejny poziom, mimo, że dla siebie narzeczeństwem jesteśmy już od dawna. Wtedy to wiadomość dla świata, że się pobieramy... a obrączki, to wiadomo - też symbol, ale i pamiątka tego dnia, kiedy nasza miłość weszła w swoje apogeum - bo czym jest ślub, jak nie najpiękniejszym ukoronowaniem łączącego nas uczucia Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Pon 23 Lis 2009, 1:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Troche ta wypowiedz jest w moim odczuciu niespojna.. Mowisz ze nie potrzebujesz symbolu a za chwile pojawia sie kwestia pierscionka zaręczynowego..który jest wlasnie symbolem oczko To tak jak łancuszek z krzyzykiem na szyi jest symbolem wiary w Boga.. Nie mowie tu o noszeniu dla noszenia (badz obnoszenia się), ale noszeniu z potrzeby ducha. Ja mialam potrzebe noszenia obrączki.. po 7 latach wydaje mi sie ze taka potrzeba to nic nadzwyczajnego oczko Zwlaszcza ze jestem sobą niecierpliwą Twisted Evil I cieszy mnie fakt, ze w dniu slubu załozymy sobie na palce nowe, slubne obrączki.. wyjątkowe, długo wybierane, idealne.. A teraz noszę bo noszę i jest mi z tym dobrze uśmiech Jak nam nie bedą potrzebne to je przetopimy na pleciony pierscionek, o jakim marze od pewnego czasu oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pon 23 Lis 2009, 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko w Twoim wypadku to już co innego, Liziii. nie nosisz obrączki próbnej, żeby poudawać małżeństwo, kiedy małżeństwem nie jesteście. ani żeby się pochwalić przed innymi jakim to wy jesteście poważnym związkiem. nie kierujecie się też jakimś odgórnym zwyczajem. ja nie rozumiem typowego dawania komuś pierścionka zaręczynowego na próbę czy obrączki noszonej na próbę (i wcale nie po to, by sprawdzić rozmiar czy coś). albo się ktoś zaręcza i planuje ślub (w konsekwencji kupuje pierscionek i obrączkę), albo nie i się nie wygłupia z jakimiś "próbami".
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Pon 23 Lis 2009, 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Liziii napisał:
Czyli rozumiem ze jesli kupisz obrzydliwe ciastko, to na siłe zjesz je do konca? Smacznego oczko



Nie nie pozwalam siebie traktowac jak ciastko.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group