Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Zareczyny : co dla faceta??
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zaręczyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Pią 14 Maj 2010, 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale takich oświadczyn nie zapomnisz uśmiech Myslę, że się po prostu nie da uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Sob 15 Maj 2010, 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Annoula napisał:
Pięknie, uwaga bo przyjdzie moda aby obdarowywać mężczyzn bardziej wyszukanymi prezentami zareczynowymi niż nasze pierscionki. A oni potrafią być wymagający Very Happy


A cóż to za pomysł obdarowywać faceta przy zareczynach? Kolejna beznadziejna zachodnia tradycja, którą na ślepo przyjmujemy, bo tamtejsze to lepsze? Już wystarczy, że pojawiły się kiczowate Walentynki i głupota jaką jest Halloween, może wystarczy? Osobiście jestem bardzo anty na takie nowinki, uważam, że powinniśmy pielęgnować rodzimą tradycję, nie jest mniej piękna.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Annoula
gaduła
gaduła


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 333

PostWysłany: Sob 15 Maj 2010, 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj zgadzam się z Tobą Damo, dziwaczne jest to bardzo.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sob 15 Maj 2010, 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie się wydaje, że każdy powinien sobie wybrac to, co mu pasuje, ale żeby nie stało się to jakąś regułą, że tak trzeba. ja w ogóle nie jestem za tradycją z tego wzgledu, że ludziom się wydaje, że każdy powinien ja kultywować, bo tak trzeba. z tego samego względu nie uważam, że nie wszystko, co jest na zachodzie, powinno przychodzić do nas. co nie zmienia faktu, że lubię świetować Walentynki będąc w związku Cool a Halloween zaczyna mi przeszkadzać wtedy, jak mi dzieciaki do domu dzwoonia i uważają, ze dla każdego to jest zabawne. ale takie swieta moga być też bardzo miłe dla kogoś. tak samo jest z dawaniem mężczyźnie czegoś z okazji zaręczyn. jeśli ktoś uważa to za stosowne to proszę bardzo. jakby mi przyszło do głowy cos takiego to pewnie mielibysmy oboje z Jackiem pierścionki typu claddagh ring, bo mnie sie akurat ta irlandzka tradycja podoba Smile z tym, że mój byłby trochę bardziej flashy niż jego, może z tym upragnionym rubinem w środku język w sumie troszkę żałuje, że mi to do głowy nie przyszło. język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Sob 15 Maj 2010, 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

E tam, cudze chwalimy, swego nie znamy. Miss, prawda, że każdy robi po swojemu, ale tradycja, jest tradycją. Ja to szanuję (choć nie jestem galopującą patriotką) i żadne denne święto chińskich misiów nie wyprze mojego myślenia o tym co tutaj.
Kochana, chętnie skonfrontuję się z Tobą za 30 lat, zobaczymy co wtedy będziemy miały do powiedzenia oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
metka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 3676

PostWysłany: Nie 16 Maj 2010, 10:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj, Dziewczyny uśmiech

Ja osobiście nie mam nic przeciwko Halloween. I już gdzieś kiedyś tu na forum wypowiadałam się na ten temat, więc powiem tylko, że czasem przydaje się taki powiew czegoś nowego i innego w każdej kulturze. Bo chociaż tradycję polską wiadomo, kultywuję (na ile to możliwe mieszkając za granicą), tak nie uważam tego typu zabaw za coś, czego należałoby się pozbyć, bo zachodnie. Z Walentynkami podobnie, chociaż te chińskie misiaczki i serduszka chyba bardziej mnie drażnią na tych wystawach, niż te wszystkie pająki, maski i straszydła. Bo o ile Halloween to pretekst do zabawy i śmiechu w zasadzie dla wszystkich, tak Walentynki skierowane są ku jednej grupie targetowej i poniekąd ma się uczucie - kup misia, bo co to za walentynki bez misia, balonika, serduszka, czerwonej róży itede, itepe.

Damo, można znać swoje i cenić ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby jedno z drugim połączyć. Przecież to się nie wyklucza uśmiech
I nie sądzę, bym za 30 lat zmieniła swoje stanowisko. Jestem osobą otwartą na wszystko, co nasze i nie-nasze i uważam, że prędzej czy później, czy to za naszego życia czy nie, przy tym jak ludzie wyjeżdżają i zamieszkują inne kraje i kultury tak się mieszają, Polska stanie się bardziej otwarta na tego typu atrakcje. Ale czy będzie to oznaczać, że piękne polskie tradycje odejdą do lamusa? Nie sądzę uśmiech

W Londynie masz taki mix kulturowy, że każda dzielnica tego miasta tyczy się innego państwa. Imprezy kultywujące ichniejsze tradycje przeplatają się nawzajem. I czy to wypiera kulturę i tradycje brytyjskie? Nie uśmiech

A wracając do tematu postu - hmmm, ja dostałam pierścionek i wydaje mi się, że samo jego przyjęcie jest prezentem samym w sobie dla mężczyzny. Czyż nie? uśmiech Przecież nigdzie nie jest powiedziane, że kobieta musi się zgodzić. Ale jak już się zgodzi to i ładnie można podziękować partnerowi za jego trud. I nie sądzę, by narzekał, że nie dostał niczego więcej Wink Cool
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Nie 16 Maj 2010, 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

straszna_dama napisał:
E tam, cudze chwalimy, swego nie znamy. Miss, prawda, że każdy robi po swojemu, ale tradycja, jest tradycją. Ja to szanuję (choć nie jestem galopującą patriotką) i żadne denne święto chińskich misiów nie wyprze mojego myślenia o tym co tutaj.

dlaczego od razu, że swego nie znamy?? ja osobiście cudzego nie chwalę, nie potrafię się zachłysnąć, bo akurat na to czy na tamto przyszła moda. swojego też nie chwalę tylko dlatego, że jest 'swoje'. po prostu wybieram to co mi akurat pasuje, o co uważam za piękne i to co nie sprawia, ze czuję sie dziwnie. wiele poslkich tradycji nie jest mi bliskich, bo są dość...rodzinne. z braku lepszego wyrażenia. a ja wyrastałam w rodzinie takiej a nie innej. podoba mi się kilka tradycji zaczerpnietych z zagranicy, tak jak kilka tradycji polskich i wolę je łaczyć niż tylko trzymać się tego co polskie, bo jestem Polką. nie uważam, zeby to było złe. i uważam jest jakiś powód, dla którego rózne zwyczaje przestają być kultywowane przez ludzi.

Cytat:
ja dostałam pierścionek i wydaje mi się, że samo jego przyjęcie jest prezentem samym w sobie dla mężczyzny. Czyż nie?

to prawda Smile zareczyny to nie jest jakies wydarzenie na zasadzie "ja Ci dałem prezent, Ty mi daj prezent". przynajmniej nie w sensie materialnym. mężczyzna powinien się cieszyć, że jego oswiadczyny zostały przyjęte. jakby oczekiwał jakiegoś odpowiednika pierścionka to byłoby to co najmniej dziwne.

ale z drugiej strony... większość kobiet oczekuje klękania na kolano, bukietu kwiatów, kolacji, dobrego wina, tego typu rzeczy....i czują się urażone, gdy tego nie ma.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
deina
guru
guru


Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 2045
Skąd: Warszawa/Zatory

PostWysłany: Pon 17 Maj 2010, 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niemniej kiedy mi dzieciaki przyszły pod drzwi i kwiknęły "cukierek albo psikus" , na dodatek po angielsku, to im zatrzasnęłam rzeczone drzwi przed nosem. Taka ze mnie zołza;)
_________________
And you who seek to know Me, know that the seeking and yearning will avail you not, unless you know the mystery: for if that which you seek, you find not within yourself, you will never find it without.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pią 21 Maj 2010, 10:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też tak zrobiłam w ostatnie Halloween.. albo w przed ostatnie?? Rolling Eyes co prawda mówiły po polsku, ale były przy tym tak nieznośne i tak natrętne, że po kilku domofonach po prostu go wyłączyłam. nawet mi się krzyczeć nie chciało.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zaręczyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group