Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Zabawy weselne - przyklady :)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 30 Mar 2012, 8:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karolipio napisał:
U nas była i kareta i krzesła, przy jednej i drugiej było mnóstwo śmiechu. Pierwsza stała się hitem, a oglądając zdjęcia z "karety" i "krzeseł" zawsze mam uśmiech od ucha do ucha. Z karety nie rezygnuj język


A powiedz mi proszę, bo różne rzeczy czytałam i oglądałam - mieliście kary za zagapienie się w karecie? Jeśli tak, to jakie? Lufka, czy co innego? Chciałabym w sumie uniknąć dodatkowego upijania gości lol

Tęczówka - kareta i zoo to to samo uśmiech Różnią się tylko historyjką uśmiech Ja wybrałam karetę, bo ma krótszą wersję:

"Dawno, dawno temu żył sobie Król i Królowa. Król i Królowa ze swoim Woźnicą bardzo lubili jeździć swoją karetą.
Kareta miała 4 koła: prawe przednie, lewe tylne, lewe przednie i prawe tylne. Lewy koń był biały, a prawy koń był czarny.
Pewnego dnia Królowa rzekła do swego Króla: "Królu mój, Królu mój wspaniały, Drogi Królu, powiedz woźnicy żeby przygotował konie i sprawdził koła, bo na ostatnim spacerze był problem z prawym tylnym kołem."
Woźnica zaprzągł konie i karetę. Sprawdził prawe tylne koło, rzucił okiem na lewe przednie koło, potem rzekł do Króla:
"Królu mój, nasz wspaniały Królu, najukochańszy Królu, kareta i konie są gotowe." Królowa z Królem wsiedli do karety i pojechali na piękną łąkę.
W pewnym momencie Królowa rzekła do Króla: "Usiądź sobie Królu, kochany Królu, mój ty najukochańszy Królu.
Powiedz woźnicy by nakarmił oba konie i przygotował karetę na następny dzień abyśmy mogli wybrać się jeszcze raz sami."
Król rzekł do Królowej: "Królowo moja, moja kochana Królowo, Kocham Cię moja Królowo i dał jej słodkiego całusa.""
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pią 30 Mar 2012, 9:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś brałąm udział w zabawie "kareta" i były karniaki - karniakiem był kieliszek wódki oczko Nie było to nachalne, bo jak ktoś nie chciał mógł oszukać i wypić tylko łyczek wódki, umoczyć usta czy też napić się soku po prostu. No ale większość osób jednak te karniaki piła oczko

Zabawa "rodzina w zoo" byłą na weselu koleżanki, na którym drużbowała. Zabawa była genialna, nabiegali się wszyscy. Pamiętajcie tylko, żeby nie być mamą lub słoniem, bo oni siedzą na samych brzegach i wszyscy biegnąc łapią się za te osoby, żeby zakręcić jak najszybciej. Moja fryzura była po tej zabawie delikatnie sponiewierana język

A co powiedzie o takiej zabawie?
Nazywa się "dzidziuś" - pan młody jest właśnie takim dzidziusiem, a pani młoda zajmuje się nim zza kotary nie widząc nic. Wygląda to komicznie, mój zespół to robi, ale ja sama nie wiem...
http://www.youtube.com/watch?v=EpPgzOLJ0C4&feature=fvsr
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serduszkox
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 6453

PostWysłany: Pią 30 Mar 2012, 9:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się jakoś nie podobają te zabawy z karetą.. Nie wiem jakoś mało mnie to śmieszy język
Za to ta zabawa z dzidziusiem bardzo mi się podoba Very Happy Też na pewno ją będziemy mieć.
Byłam kiedyś na weselu gdzie było coś podobnego tylko były dwa dzidziusie : Pan młody i świadek, z tyłu młoda i świadkowa i wykonywały podobne czynności ale t rwało to krócej i była jakaś inna historyjka uśmiech
_________________
Pewności nie ma, ale jest szansa.. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pralinka
guru
guru


Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 4442
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 30 Mar 2012, 9:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o co chodzi w tych zabawach "kareta", " zoo"?


Agattt, ta zabawa "dzidziuś" jest strasznie tendencyjna jak dla mnie. Nie śmieszy mnie wcale, ale tak jak większość zabaw weselnych, więc nie jestem dobrym doradcą.

W nieweselnym mózgu Bazyla zalęgła się ostatnio myśl o zrobieniu dwóch konkursów na przyjęciu. Zapieram się wszystkimi kończynami od takich atrakcji, ale Bazyl sobie wymyślił. Tylko problem taki, że nie znamy żadnych fajnych, oryginalnych. Próbowaliśmy szukać na Youtubie, ale nasz poziom zażenowania osiągnął poziom, w którym już nie mamy siły szukać dłużej. Znacie jakieś konkursy nieweselne, w których nagrodą nie jest alkohol?
_________________
Ślub cywilny, to aż cywilny, a nie tylko cywilny.



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 30 Mar 2012, 9:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pralinka napisał:
o co chodzi w tych zabawach "kareta", " zoo"?


Agattt, ta zabawa "dzidziuś" jest strasznie tendencyjna jak dla mnie. Nie śmieszy mnie wcale, ale tak jak większość zabaw weselnych, więc nie jestem dobrym doradcą.

W nieweselnym mózgu Bazyla zalęgła się ostatnio myśl o zrobieniu dwóch konkursów na przyjęciu. Zapieram się wszystkimi kończynami od takich atrakcji, ale Bazyl sobie wymyślił. Tylko problem taki, że nie znamy żadnych fajnych, oryginalnych. Próbowaliśmy szukać na Youtubie, ale nasz poziom zażenowania osiągnął poziom, w którym już nie mamy siły szukać dłużej. Znacie jakieś konkursy nieweselne, w których nagrodą nie jest alkohol?


Na poprzedniej stronie spasi podała bardzo fajną stronkę z zabawami ślubnymi. Poczytaj sobie: http://www.slubomania.pl/index.php/zabawy-weselne
Wszystkie zabawy fajnie oppisane i podzielone na te, które warto robić i na te, które się odradza.
Opisane są też właśnie kareta i zoo.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pralinka
guru
guru


Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 4442
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 30 Mar 2012, 10:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już wiem co to "kareta" i "zoo". Z moim refleksem musiałabym wypić butelkę wódki za karę oczko
_________________
Ślub cywilny, to aż cywilny, a nie tylko cywilny.



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
spasi
maniak
maniak


Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 1036
Skąd: okolice Warszawy

PostWysłany: Pią 30 Mar 2012, 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my oprócz rzucania krawatem i welonem wybraliśmy jaka to melodia (trochę zmienione, bo odpowiadać może ten kto pierwszy dobiegnie do krzesła postawionego pomiędzy dwoma drużynami) i deptanego. A oprócz tego jeśli nasz dj będzie chciał jakąś integracyjną w czasie wesela po za oczepinami zrobić to już w jego kwestii leży.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Pią 30 Mar 2012, 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co pooglądałam na yt podobało mi się 'dopasowanie'

te inne zoo i kareta też niezłe przynajmniej nie trzeba nikogo macać
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
limone
guru
guru


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 3347

PostWysłany: Pią 30 Mar 2012, 14:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asik napisał:
karolipio napisał:
U nas była i kareta i krzesła, przy jednej i drugiej było mnóstwo śmiechu. Pierwsza stała się hitem, a oglądając zdjęcia z "karety" i "krzeseł" zawsze mam uśmiech od ucha do ucha. Z karety nie rezygnuj język


A powiedz mi proszę, bo różne rzeczy czytałam i oglądałam - mieliście kary za zagapienie się w karecie? Jeśli tak, to jakie? Lufka, czy co innego? Chciałabym w sumie uniknąć dodatkowego upijania gości lol

Jak się na dłuższą chwilę zagapił (czyli nie reagował na krzyki innych, aby się ruszył), nie pobiegł albo pobiegł wtedy kiedy miał siedzieć - pił kieliszek wódki język
Mój tato, poratował sokiem dwie dziewczyny Wink

Co do historyjki z karety, my mieliśmy wersję z "woźnico, woźnico, drogi woźnico" - i właśnie po tym jednego z moich wujków tak nazywali - to był po prostu hit imprezy język Zresztą to widać na zdjęciach, jak prawie leżałam ze śmiechu, gęba roześmiana jak biegłam, zresztą goście też niezły ubaw mieli język

Pralinka napisał:
Już wiem co to "kareta" i "zoo". Z moim refleksem musiałabym wypić butelkę wódki za karę oczko

U nas, na początku "konie" i jedno "koło" mieli kiepski refleks, ale po kilku karnych kieliszkach bardziej się skupili i ogarnęli język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ellenai
guru
guru


Dołączył: 05 Sty 2012
Posty: 2810
Skąd: zachodniopomorskie

PostWysłany: Pią 30 Mar 2012, 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My na początku zdecydowaliśmy, że nie będzie żadnych konkursów ani zabaw oczepinowych. Ale po obejrzeniu kilku filmików na yt niektóre naprawdę mi się spodobały i przekonałam chłopa Very Happy
Będzie kareta (za każdym razem śmieję się oglądając tę zabawę na czyimś weselu Very Happy ), konkurs podobny do "Jaka to melodia" tyle, że z muzyką filmową, zadaniem będzie odgadnięcie tytułu filmu, test prawdy i jakieś tańce integracyjne Smile
_________________
It's hard to dance with a devil on your back
so shake him off.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group