Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Zmiany po ślubie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 17, 18, 19  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Pią 5 Lut 2010, 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciekawe jak jest z prawem jazdy..

Swoją drogą - te kobiety ktore przez 10 lat nie wymienily dowodu nie sa swiadome ze on jest juz niewazny? Very Happy
dowod jest wazny przez 3 miesiace od daty slubu (ale ze sie czeka jakis czas zanim wyrobia nowy, to USC informuje ze nalezy w ciagu 14dni zlozyc wniosek o wymiane). Zastanawiam sie jak taka niewaznosc dowodu sie objawia? Np na granicach UE jesli jest kontrola? Czy jak?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jaga27
kandydat
kandydat


Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 70

PostWysłany: Pią 5 Lut 2010, 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja siostra jest juz 5 lat po ślubie i jeszcze nie wymienila prawka. Ale jak dostala mandat to i tak ja znalzli i placila Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob 6 Lut 2010, 0:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie mogę sobie pozwolić na nieważność dowodu. Bo po pierwsze nowa praca i wszystkie formalności, po drugie wspólny kredyt po 3 jak mi się uda załapać jako pilot wycieczek i pojadę za granicę i będę miała przez to kłopoty to nieciekawie uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Sob 6 Lut 2010, 1:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wymienie dowod, nie wiem czy w ciagu 3 miesiecy ale wymienie (moze pozniej jesli po slubie wyruszymy w podroz..) bo dyplom mgr chce miec juz na nowe nazwisko.. wiec siłą rzeczy i dowod i prawo jazdy.
Tylko nie wiem czy dostane teraz bezterminowe? bo takie mialam... a nie wiem czy sie cos nie pozmienialo.. Rolling Eyes

__

a jeszcze apropos zmian po slubie..to wam opisze historie kolezanki. Pobrala sie ze swoim chłopakiem bo zaliczyli wpade.. mieli po 18 lat. Cora im sie urodzila swietna, zdrowa, sliczna; jeszcze w ciazy wzieli slub koscielny (bo rodzice postanowili ze nie moga zamieszkac razem bez slubu). Tylko ze to bylo totalnie przypadkowe wpadniecie..i to nei byl jakis super trwaly zwiazek - ot takie sobie "chodzenie bo jest nam fajnie razem". Moze i facet mial parcie na malzenstwo ale kolezanka napewno nie. Nie kochala go.. choc twierdzi ze uczucie z czasem przyszlo bo traktowal ja jak krolewne. Niemniej drugiego dziecka miec nie chciala bo nie wiedziala co przyniesie los a uczucie w niej specjalnie nie wrzało.. I tak sobie zyli, troche bylo dobrze, troche zle - nigdy, jak sama twierdzi, nie bylo super. Zawsze bylo "cos". Ale zyli jak maz z zona wiec i druga ciaza sie pojawila na horyzoncie. Jak urodzila juz bylo zle - klotnie i awantury na porzadku dziennym. Troche tez ze wzgledu iz kolezanka chciala zajmowac sie dziecmi a maz nalegal by oddac starsza corke do przedszkola.. w koncu trafila, do zerowki. Mlodszy - synek - poszedl do przedszkola od maluchow, tata go zapisal wbrew mamie (tu nie rozumiem jej uporu ale to jej sprawa).. I kolezanka miala isc do pracy, bo juz miala dosc bycia kurą domową. Maz nie mogl narzekac - zawsze w domu czysciutko, ugotowane, wyprane, wprasowane, dzieciakiu czyste zadbane radosne.. Ale faceta nie bylo praktycznie w domu! po pracy wylazil z kolegami, krecil sie, cos zalatwial, kupil sobie motocykl i zaczal na nim szalec..zero rozwagi.
Zona miala dosc, bo nawet na zaoczne studia nie mogla spokojnie chodzic bo w soboty nie miala z kim dzieci zostawic - maz mial plany..
Doszlo do tego ze zaczal jej skąpic pieniedzy - chyba zeby musiala kombinowac jak kon pod gore i siedziec w domu dzien i noc.. wiecie - by ugotowac cos z niczego.. Rolling Eyes
Efekt? po 7,5 roku kolezanka zlozyla do sadu pozew o przyznanie jej alimentow na siebie i dzieci.. i dostala je! bo sie okazalo ze naprawde czasem nie miala na zakupy jak nie wyprosila od meza.. a do pracy pojsc nie mogla bo maz zalatwil ja tak: corka chodzila do szkoly na popoludnie a syn do przedszkola do 14-tej.. wiec rano siedziala z corka, popoludniu z synem...
Fajnie, co?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Sob 6 Lut 2010, 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

San napisał:
pierwszy raz coś takiego słyszę. Ja poprostu oddałam akt małżeństwa w Urzędzie i wnioski o dowod i prawo jazdy i na tym zakonczyła sie moja przygoda z Urzędem.



A bralas slub w kraju czy za granica?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
metka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 3676

PostWysłany: Sob 6 Lut 2010, 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w życiu nie zgodziłabym się na ślub z powodu ciąży. tak samo w przypadku, jeśli rodzice by mnie zmuszali. Za dużo historii ze złym zakończeniem w tym temacie słyszałam i ja podziękuję.

Liziii, to jest kolejny przykład i dowód na to, że ślubu nie powinno się brać, bo "wypada" czy z powodu ciąży. Jeśli osoby nie są pewne swoich uczuć, po co pchać swoje dzieci w taki związek, który w przyszłości może spowodować i przynieść więcej szkód niż pożytku? Nie rozumiem takiej postawy rodziców. Może dlatego, że moi podchodzą do tych spraw zupełnie inaczej. Ja wszystko staram się pojąc- wiara, życie w grzechu, nieślubne dziecko itd. ale czy jest to warte łez i rozczarowania w niedalekiej/dalszej przyszłości?
No nie zazdroszczę Twojej koleżance. Jak sobie teraz radzi?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Sob 6 Lut 2010, 18:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co wiem to trzyma to w sobie..i tak z dnia na dzien zyje. Wiadomo ze dzieciakom nie moze pokazac co sie dzieje miedzy nia a mezem - nie nalezy do takich ktore nastawiaja swoje dzieci przeciwko ojcu itp.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
San
maniak
maniak


Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 1475
Skąd: Karlsruhe

PostWysłany: Sob 6 Lut 2010, 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sadie napisał:
A bralas slub w kraju czy za granica?


Ja brałam za granicą
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Nie 7 Lut 2010, 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to juz nic nie rozumiem.Mnie najpierw w urzedzie kazali zrobic umiejscowienie malzenstwa (napisanie podania ze prosi sie o wpisanie slubu do polskich ksiag, zaplaceniem za swistek, daniem aktu slubu w oryginale, aktu urodzenia w oryginale). Dopiero potem jak juz dostane zaswiadczenie z urzedu ze jestem mezatka to moge sie starac o zmiane dowodu i paszportu. Wczesniej nie. Dlaczego tak?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Nie 7 Mar 2010, 10:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo Polska to kraj biurokratów Sadie. Współczuję Sad

Ja jutro idę odebrać dowód! Tadaaaaam! Po 10 miesiącach od ślubu Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 17, 18, 19  Następny
Strona 3 z 19

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group