Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Jaka powinna być obsługa Salonu ślubnego/z doświadczeń
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Strój Panny Młodej
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JoannaWichra
początkujący
początkujący


Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 3

PostWysłany: Pią 17 Lip 2009, 11:25    Temat postu: Jaka powinna być obsługa Salonu ślubnego/z doświadczeń Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkie Panny i już Panie. Niedługo otwieram swój Salon Mody Ślubnej. Każda z nas (ja również) ma jakieś doświadczenia z wizyt w salonach ślubnych.
Podzielcie się spostrzeżeniami jaka powinna być obsługa. Jakie macie złe doświadczenia a co wam się spodobało? Piszcie wszelkie możliwe myśli jakie wam przyjdą do głowy.
Ja wybierając swoją sukienkę nie miałam możliwości przymierzania. Dopiero po zdecydowaniu się na konkretny model. Zdjęć również nie można robić rzecz jasna.
Teraz stanę po drugiej stronie i chcę aby przyszłe Panie Młode miały możliwość mierzenia sukni i robienia zdjęć, bo niby dlaczego nie?
czekam na odpowiedzi i opowieści
_________________
Pomóżcie stworzyć idealny Salon Sukien Ślubnych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Pią 17 Lip 2009, 11:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no własnie, w jednym z salonów kobieta nas obsługujaca, nie chciała dać mi przymierzyć sukni Rolling Eyes a szkoda...
poza tym sprzedawcy powinni być zawsze pod ręką, żeby można było zapytać o wszystkie szczegóły nawet, kiedy jeszcze konkretnie nie wybierasz, ale próbujesz zebrac informacje, np. z jakiego to maretiału, ile kosztuje, czy będzie dostępna jeszcze za rok itp. oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
forumowiczka81
gaduła
gaduła


Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 371

PostWysłany: Pią 17 Lip 2009, 15:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja powiem coś o wnętrzu...
Na pewno możliwość przymierzenia sukni zadowoli klientkę,
olbrzymie lustro gdzie będę mogła się zobaczyć od stóp do głów (byłam w jednym salonie gdzie lustro sięgało mi kolan i było bardzo wąskie ;/),
Duża przebieralnia.
W zachodnich salonach ślubnych dostępne są szlafroczki dla pań które przymierzają kilka sukien i po prostu żeby nie siedziały w samej bieliźnie.
Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paola1505
kandydat
kandydat


Dołączył: 11 Lip 2009
Posty: 24
Skąd: małopolska

PostWysłany: Pią 17 Lip 2009, 17:48    Temat postu: Re: Jaka powinna być obsługa Salonu ślubnego/z doświadczeń Odpowiedz z cytatem

JoannaWichra napisał:
Witam wszystkie Panny i już Panie. Niedługo otwieram swój Salon Mody Ślubnej. Każda z nas (ja również) ma jakieś doświadczenia z wizyt w salonach ślubnych.
Podzielcie się spostrzeżeniami jaka powinna być obsługa. Jakie macie złe doświadczenia a co wam się spodobało? Piszcie wszelkie możliwe myśli jakie wam przyjdą do głowy.
Ja wybierając swoją sukienkę nie miałam możliwości przymierzania. Dopiero po zdecydowaniu się na konkretny model. Zdjęć również nie można robić rzecz jasna.
Teraz stanę po drugiej stronie i chcę aby przyszłe Panie Młode miały możliwość mierzenia sukni i robienia zdjęć, bo niby dlaczego nie?
czekam na odpowiedzi i opowieści

A gdzie i kiedy otwierasz swój Salon?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magpio
kandydat
kandydat


Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 63

PostWysłany: Pią 17 Lip 2009, 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim zatrudnij miłe i kompetentne osoby a nie gburowate laski, które tylko czekają aż się czas pracy skończy i pójdą do domu. Byłam w jednym super salonie w Poznaniu na strzeleckiej. Pani Asia była niesamowicie miła, zadzwoniłam tydzień wcześniej, żeby sie zapytac czy mają suknie w rozmiarze 44 do przymierzenia od razu. Powiedziałą mi że nie, ale mają ulice dalej wypożyczalnie i mi przyniesie. W umówionym terminie czekało na mnie 12 różnych sukien w moim rozmiarze. Przymierzalnia była wielkości 3 X 3- dwie ściany w lustyrach od sufitu do podłogi. Pozwoliła robić zdjęcia, wypisałą modele, w których najkorzystniej wyglądałąm od razu z cenami. Poświęciła mi ponad 2 godziny. I szczerze powiem, że tylko w tym salonie i w tym, w którym kupiłam suknie było tak miło. Byłam w ok 20 salonach. Najbardziej polecam omijać w Poznaniu salon na rogu Het/Głog ( nie bede tu krypto-reklamy robić, ale poznanianki będą wiedzieć o co chodzi). Tam przez 30 minut nawet nikt do mnie nie podszedł z głupim "czy może w czymś pomóc" tylko ekspedientka stała i oglądałą sobie paznokcie, a jak ja się odezwałąm to mi powiedziałą, że teraz ma przymiarke i nie moze do mnie podejść. Szlag mnie trafił.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JoannaWichra
początkujący
początkujący


Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 3

PostWysłany: Pią 17 Lip 2009, 21:52    Temat postu: Re: Jaka powinna być obsługa Salonu ślubnego/z doświadczeń Odpowiedz z cytatem

paola1505 napisał:
JoannaWichra napisał:
Witam wszystkie Panny i już Panie. Niedługo otwieram swój Salon Mody Ślubnej. Każda z nas (ja również) ma jakieś doświadczenia z wizyt w salonach ślubnych.
Podzielcie się spostrzeżeniami jaka powinna być obsługa. Jakie macie złe doświadczenia a co wam się spodobało? Piszcie wszelkie możliwe myśli jakie wam przyjdą do głowy.
Ja wybierając swoją sukienkę nie miałam możliwości przymierzania. Dopiero po zdecydowaniu się na konkretny model. Zdjęć również nie można robić rzecz jasna.
Teraz stanę po drugiej stronie i chcę aby przyszłe Panie Młode miały możliwość mierzenia sukni i robienia zdjęć, bo niby dlaczego nie?
czekam na odpowiedzi i opowieści

A gdzie i kiedy otwierasz swój Salon?

W styczni zaczynam działać. Nie chcę na razie zdradzać miejscowości może żeby nie zapeszać. Ale województwo Podlaskie.
Mam nadzieję, że przymierzalnia będzie duża na tyle żeby można było się przejść w sukni i zobaczyć jak się układa. Zamierzam na razie sama pracować w salonie a później może kogoś zatrudnić.
Słuchajcie co z tym zakazem przymierzania zrobić? Jak to rozwiązać? Może chusteczki nawilżane do wytarcia ciała i białe rękawiczki dla klientki albo pzyajmniej umycie rąk? Bo tak psioczy na zakazy ale w zasadzie to też fakt, że nie każdy chce płacić za kupno sukni która była kilka razy mierzona albo prana... Mi to akurt obojętne bo zamówiłam używaną suknię na allegro bez mierzenia'; zakochałam się i już nie było mocnych.
Krótko mówiąc Każda Panna Młoda chce zmierzyć kilka, kilkanaście sukien ale nie chce kupować już mierzonej przez inne klientki... (i w zasadzie racja bo chcę mieć nowiutką czyściutką a nie wymacaną albo już praną)
A propo nowych sukien to one też są prane przed sprzedażą przez salon czy nie?
_________________
Pomóżcie stworzyć idealny Salon Sukien Ślubnych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magpio
kandydat
kandydat


Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 63

PostWysłany: Sob 18 Lip 2009, 6:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja opowiadałam o salonie, który ma po przeciwnej stronie wypożyczalnie, więc im obojętne to jest ile razy kto co mierzy, bo i tak piorą. ALe masz racje. Białę rękawiczki to super pomysł i może jakaś halka od góry ciała a nie tylko od pasa.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sob 18 Lip 2009, 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

magpio napisał:
Przede wszystkim zatrudnij miłe i kompetentne osoby a nie gburowate laski, które tylko czekają aż się czas pracy skończy i pójdą do domu.

dokładnie. obsługa ma mieć świadomosć po co tam jest. byłam w pewnym salonie w katowicach (zresztąjuż to kiedyś napisałam, śłub planowałam na lato br., a poszłam w okolicach lata ub. roku), zostałam potraktowana z góry i babka w ogóle nie chciała ze mną rozmawiać. i dosłownie KAZAŁA się zgłosić najwczesniej na 2m-ce przed ślubem, bo "wczesniej nie ma sensu". a sytuacje klientek są różne. niektóre są zmuszone kupić suknię wczesniej, inne po prostu tak to chcą załatwić, chcą mieć suknię nna pół roku przed ślubem i mają do tego prawo Rolling Eyes

inna sytuacja.... byłam wjednym z salonów w zabrzu. prawie wszystkie suknie, które mieli na stanie były drapowane i na kole... kiedy zwróciłam na to uwagę i powiedziałam, że ja szukam czegoś delikatniejszego i koniecznie bez koła to babka w dość niemiły sposób powiedziała, że suknie na kole są najwygodniejsze i najlepsze, że jak kupię suknię bez koła to pozałuję, bo będzie mi się plątacmiedzy nogami i prędzej się przewrócę niż dojdędo ołtarza albo odtańczę do końca pierwszy taniec. i że oni mają na stanie tylko 2 sukienki bez koła.... Rolling Eyes

tak wiec... obsługa musi być przyjazna i kompetentna. nie może narzucać swoich 'wizji', to klientka powinna decydować. salon powinien być jasny i czysty, pierwsze wrażenie tez się liczy. i musi być przymierzalnia, nie wyobrażam sobie kupić sukni - nie mierząc żadnej. to normalne, że trzeba przymierzyć 10 sukni, 10 róznych fasonów, żeby trafić na TĄ JEDYNĄ. nie ma zmiłuj. i miło by było, gdyby salon (obsługa) wychodził klientowi na przeciw i podchodził do każdego zamówienia, każdej klientki indywidualnie. np. w jednym z salonów w gliwicach poinformowano mnie, ze mogę rzyjść na kilka m-cy wcześniej (nawet na rok przed ślubem), znaleźć sobie suknię, wpłacić zaliczkę i suknia zostanie dla mnie odłożona do kiedy tylko będę chciała Smile
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kasi_a
bywalec
bywalec


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 108
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon 3 Sie 2009, 20:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja już zamówiłam swoją suknięuśmiech byłam w kilku salonach ale nie zdarzyło mi się żebym nie mogła przymierzyć sukienki - czasami trzeba się było wcześniej umówić ale to chyba nic dziwnego.

Moim zdaniem osoby pracujące w salonie powinny być na tyle kompetentne aby umiały klientce doradzić w czym będzie wyglądać najlepiej. Ja na przykład marzyłam o sukni z koronki. Pani w salonie powiedziała, że jej zdaniem nie będzie to pasować do mojego typu urody ale oczywiście pokaże mi takie sukienki. Gdy przymierzałam pierwszą już wiedziałam, że pani miała rację... Sprzedawczyni zabrała sukienki z koronki i przyniosła takie, jakie jej zdaniem będą dla mnie. Spędziłam tam naprawdę sporo czasu, przymierzyłam kilka sukienek a pani nie okazywała zniecierpliwienia i starała się jak najlepiej mi doradzić.

Podobnie było w salonie, w którym kupiłam sukienkę. Zamówiłam ją już teraz, mimo że do ślubu pozostało jeszcze ponad rok. Suknia ma być w styczniu ale będzie oczywiście czekać na mnie aż do sierpnia i nie było z tym żadnego problemu:) Zdjęcia mogłam robić jak już zdecydowałam się na konkretny model. Wtedy pani dobrała mi już welon, rękawiczki, bolerko, biżuterię żebym mogła zobaczyć jak wszystko będzie wyglądać w całości.

Natomiast żeby uniknąć zbyt częstego prani większość sukienek jest w kolorze innym niż biały bo wtedy nie brudzą się tak bardzo podczas częstych przymiarek. Potem suknie z salonu są sprzedawane z bardzo dużą obniżką - osoba, która zdecyduje się na taki zakup musi liczyć się z kosztami związanymi z praniem sukni. Jest to jednak bardzo korzystna oferta więc raczej nie będzie problemu ze sprzedaniem sukni z salonu:)

I duże lustra i wygodna, obszerna przymierzalnia są obowiązkowe:)

To tyle moich uwag:) powodzenia:)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
melassa
bywalec
bywalec


Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 229
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon 3 Sie 2009, 20:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Duże lustra, najlepiej kilka, żeby się jednocześnie móc obejrzeć en face i z boku;
sympatyczna i kompetentna obsługa. To koniecznie. Poza tym możliwość umycia rąk i buzi to super pomysł, kanapa dla osób towarzyszących przyszłej pannie młodej, ciepłe oświetlenie i/lub duże okna.
To takie moje kilka słówek
Very Happy

edit:
I możliwość robienia fotek! Jak tu potem podjąć decyzję, gdy mierzyło się osiem kiecek i już się ledwo pamięta jak i co Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Strój Panny Młodej Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group