Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

przed ślubem...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27, 28  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Staramy się o dzidziusia :)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Wto 26 Paź 2010, 7:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram Damę. W całości.
Jeśli ktoś planuje ślub, to jego data - miesiąc w te, czy w te nie mają znaczenia. Natomiast jestem za uregulowaniem spraw prawnych.
Dlaczego - wystarczy taka sytuacja - że narzeczona jest w ciąży, a przyszły ojciec (tfu, odpukać!) będzie miał wypadek... I co wtedy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorotam
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 3470
Skąd: :))

PostWysłany: Wto 26 Paź 2010, 7:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się Damo z Tobą uśmiech zresztą nawet wczoraj pytałam niecierpliwa jak to u niej teraz będzie, bo jestem ciekawa
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Your_princess
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 781
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto 26 Paź 2010, 10:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

straszna_dama napisał:
To ja z innej beczki. Jeśli dziecko przed ślubem to w pierwszym wolnym terminie wzięłabym ślub cywilny. Nie ze względu na mnie, ale na maleństwo, które przyjdzie na świat i życie, które rządzi się własnymi prawami.


fajnie to napisałaś, ja znam osobę, która wpadła ale o ślubie nie ma mowy bo jak to ujęła, nie wie czy ON będzie dobrym ojcem! Shocked pytanie: a kto to wie? nikt nie ma tej pewności. Przed ślubem jest wszystko ok, a PO człowiek się potrafi zmienić nie do poznania. Teraz nie chce wychodzić za mąż bo " nie chce żeby było 'o zaszła w ciąże i ślub' z takiego slubu by sie nie cieszyła, poza tym mały jak podrośnie to sobie obliczy że i tak był przed ślubem więc po co być obłudnym"
Także jak ona weźmie ślub, to po urodzeniu, ale nie jest pewna! Cóż...jak się najpierw robi a później myśli Rolling Eyes
_________________
Jesteśmy małżeństwem od dnia 27.06.2009r.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Wto 26 Paź 2010, 10:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewqa04 napisał:

Dlaczego - wystarczy taka sytuacja - że narzeczona jest w ciąży, a przyszły ojciec (tfu, odpukać!) będzie miał wypadek... I co wtedy?

Jak to "co"? Chodzi o to, że nie będzie mogła go odwiedzić? Naturalnie, że będzie mogła. Nikt raczej nie robi problemów z takimi rzeczami. Często jest ten argument używany, a uważam go za bezzasadny Wink

A tak zupełnie od siebie - gdyby nam z K. nie wyszło (w co nie wierzę język ), to na pewno nie wzięłabym drugiego ślubu, nie jestem przecież bigamistką.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Wto 26 Paź 2010, 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, chodziło mi raczej o tą najgorszą sytuacje, wiesz...
Co wtedy, jak wygląda sytuacja prawna dziecka? Ja w ten sposób na to spojrzałam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Wto 26 Paź 2010, 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dziecko prawnie miało ojca, to normalnie po nim dziedziczy itp.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Wto 26 Paź 2010, 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, ale jak jesteś w ciąży, a ojciec dziecka nie jest Twoim mężem, to musisz udowodnić ojcostwo. Tak mi się wydaje Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Wto 26 Paź 2010, 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co ja się orientuję to nic nie musisz udowadniać...w szpitalu pytają się kto jest ojcem dziecka a Ty podajesz kogo kolwiek język

aczkolwiek nie ręcze za to, że mówię prawdę język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Wto 26 Paź 2010, 10:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nimfa napisał:
z tego co ja się orientuję to nic nie musisz udowadniać...w szpitalu pytają się kto jest ojcem dziecka a Ty podajesz kogo kolwiek język

aczkolwiek nie ręcze za to, że mówię prawdę język

Nie o taka sytuację mi chodzi - tylko jeśli ociec umrze przed porodem, a nie jest mężem matki dziecka. Chodzi mi o dziedziczenie itp.
Nie znam sie na tym, może zupełnie niepotrzebnie taki problem podjęłam, w końcu to ślubne forum, a nie z prawa spadkowego Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Wto 26 Paź 2010, 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewqa04 napisał:
No tak, ale jak jesteś w ciąży, a ojciec dziecka nie jest Twoim mężem, to musisz udowodnić ojcostwo. Tak mi się wydaje Confused

Wydaje mi się, że nie. Chyba że ktoś z ojca rodziny by protestował przeciwko dziedziczeniu przez dziecko. Ale to się nawet może zdarzyć kiedy rodzice byli małżeństwem. Zresztą ustalenie ojcostwa to nic trudnego - trochę ślinki z buźki dziecka na patyczek i gotowe Wink

Zresztą wiadomo, że będąc małżeństwem w polskim systemie jest łatwiej. Ale brak formalizacji związku nie jest taki straszny.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Staramy się o dzidziusia :) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27, 28  Następny
Strona 26 z 28

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group