Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Problemy z prezentami ślubnymi
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
San
maniak
maniak


Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 1475
Skąd: Karlsruhe

PostWysłany: Czw 13 Sie 2009, 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nanaja z ust mi to wyjęłaś.

No ale sa ryby piły i ludzie młoty.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
violinist83
guru
guru


Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 3460
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 15 Sie 2009, 7:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomijam kwestię "ludzi młotów" (jak to trafnie ujęła San uśmiech )
Nie zauważyłyście, że jest na odwrót?
Rzadko się zdarza, że by starsze osoby nic nie dały, bo ich zdaniem tak nie wypada z 'gołą łapą'...
Moja babcia na prezent ślubny włożyła ostatnio w kopertę 300 zł. choć jej się nie przelewa
(i jeszcze się mnie pytała czy aby nie za mało).. listonoszowi nawet daje zawsze jakieś parę złotych jak jej przyniesie listy do domu...
.. a zdarzają się takie przypadki, kiedy wręczona koperta jest całkowicie pusta (bez kartki z życzeniami, nie mówiąc już o kasce)...czy starsza osoba by na to wpadłapytajnik?
_________________
Ślubowaliśmy 03.07.2010r uśmiech

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agnusss
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 11 Lip 2009
Posty: 947

PostWysłany: Sob 15 Sie 2009, 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja spotkałam się z odmiennym podejściem- młoda osoba ok. 30letnia, stwierdziła, że skoro młoda para wydała tyle kasy żeby ja zaprosić to należy się odpowiednio odwdzieczyć, a z kolei trochę starsza osoba ok 50, 60 stwierdziła, że co ja to obchodzi ile wydała młoda para, da przecenione talerze i po kłopocie.
Uważam, że dobre lub złe zachowanie kompletnie nie wiąże się z wiekiem.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nanaja
gaduła
gaduła


Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 349
Skąd: jeszcze UK

PostWysłany: Sob 15 Sie 2009, 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

według mnie wychowanie i kulturę osobistą wynosi się z domu, oczywiście nie tylko dom rodzinny ma wpływ na to jak się zachowujemy, później także środowisko, w którym żyjemy dodaje swoje
tak więc czy ktoś ma 29 czy 69 jak dla mnie bez różnicy, zachować się w towarzystwie powinien umieć

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
San
maniak
maniak


Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 1475
Skąd: Karlsruhe

PostWysłany: Sob 15 Sie 2009, 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kilka lat temu byłam z moim byłym chłopakiem na weselu jego kuzynki. Wtedy nie pracwałam wiec nei miałam kasy, a on Kazał mi kupic prezent o wartosci ponad 200 zł, bo niby nie wypada dac prezentu tanszego niz wyżywienie na weselu za pare. A mnie wtedy nie bvylo stac nawet na prezent za 100 zł. No i musiałam sie zadłużyc u mamy.

Głupie podejscie takie, przeciez nei każdy jest bogaty, a przeciez zapraszam znajomych na wesele nie po to by kase dostac, tylko by sie z nimi cieszyc slubem.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agnusss
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 11 Lip 2009
Posty: 947

PostWysłany: Sob 15 Sie 2009, 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

San nie chodzi o to, że tak powinno się robić, wystarczy symboliczny prezent czy nawet kartka z życzeniami. Ale dawanie komuś pustej kopoerty nawet bez kartki to przeginka i brak wychowania. Takie zachowania jednak występuja i to jak pisałyśmy bez wzgledu na wiek gościa.
Słyszałam nawet o tym, że ktoś w kopercie miał kawałki gazety, które imitowały pieniądze- naprawdę dziwne i niezrozumiałe dla mnie zachowanie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
San
maniak
maniak


Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 1475
Skąd: Karlsruhe

PostWysłany: Sob 15 Sie 2009, 13:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie z Tobą jak najbardziej. Rozumiem,że kogoś moze nie byc stać dac pieniądze, ale żeby dac pustą koperte?? albo wycinki z gazet??

Mi by było poprostu wstyd podarowac młodym takie coś. Przecież kartka nie kosztuje duzo. Mysle nawet,ze z pustej ale szcerej kartki z zyczeniami młodzi tak samo sie ciesza jak z takiej z załącznikiem. W koncu liczy sie pamiec a nie załącznik.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nanaja
gaduła
gaduła


Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 349
Skąd: jeszcze UK

PostWysłany: Sob 15 Sie 2009, 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja do tego dodam, że pewnie osoba, która dała tą kopertę najwięcej krzyczał, że jak taki ktoś w ogóle śmiał
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ladyinred
gaduła
gaduła


Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 421
Skąd: Mazurki

PostWysłany: Sob 15 Sie 2009, 18:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytam i czytam, to co piszecie kochane i po prostu w głowie mi się to nie mieści, do jakiego stopnia ludzie potrafią być bezczelni...
_________________


Szczęśliwa żona Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
San
maniak
maniak


Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 1475
Skąd: Karlsruhe

PostWysłany: Sob 15 Sie 2009, 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj potrafią.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 5 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group