Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Pomysły na obiad
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 257, 258, 259 ... 270, 271, 272  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Forumki w kuchni
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
serena
maniak
maniak


Dołączył: 27 Sie 2013
Posty: 1583

PostWysłany: Nie 26 Lip 2015, 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj obiad na tłusto i wakacyjnie język
Grilowane udko z kurczaka (mięso wraz z oliwą, plastrem cebuli, przyprawami zawinięte w sreberko), ziemniak pieczony w ognisku (w sreberku położone w żar ogniska) oraz mix sałatkowy. uśmiech
Do picia kefir z miksowanymi owocami uśmiech
_________________
Taka zwykła wariatka,czyli zło konieczne.


Ostatnio zmieniony przez serena dnia Pon 17 Sie 2015, 17:55, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Pią 31 Lip 2015, 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepis na naleśnikowe tagiatelle z sosem brokułowo-śmietanowym i z piersią kurczaka uśmiech

1) 1 podwójną pierś z kurczaka pokroić w kostkę, wymieszać z sosem sojowym i odstawić na około pół godziny. Usmażyć na oleju lub maśle z dodatkiem oleju. Olej dodawany do masła zapobiega jego przypaleniu. uśmiech

2) Brokuła ugotować do miękkości, odcedzić, rozgnieść widelcem, umieścić na patelni. Dodać niewielką ilość wody i śmietanę 30% w ilości na oko (ja dałam około 100-150 ml). Doprawić pieprzem i niewielką ilości soli lub vegety (sos sojowy, w którym obtaczany jest kurczak jest słony, więc nie ma co przesadzać). Wymieszać sos z kawałkami kurczaka.

3) Zrobić ciasto naleśnikowe. Ja do ciasta dosypałam paprykę słodką w proszku. Usmażone naleśniki zrolować tak, jakby było w nich nadzienie i pokroić w paski o szerokości około 0.5 cm. Paski naleśnikowe umieścić na talerzu i nałożyć na nie sos z kurczakiem. Smacznego uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
matrimonio
gaduła
gaduła


Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 409

PostWysłany: Pon 17 Sie 2015, 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie niezawodna w tej materii jest Kwestia Smaku - dzisiaj robię jej przepis na kaszę pęczka z kurkami i pomidorami, a jutro zupę pomidorową na białym winie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tynka2506
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sie 2014
Posty: 1316
Skąd: Śląskie

PostWysłany: Pon 17 Sie 2015, 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ostatnio robię jadłospis na cały tydzień idę do sklepu kupuje od razu bo wychodzi dużo taniej. Dzisiaj skromnie ogórkowa a jutro wątróbka mało kto lubi aleja uwielbiam uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
matrimonio
gaduła
gaduła


Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 409

PostWysłany: Sro 26 Sie 2015, 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też często robię jadłospis z wyprzedzeniem. Przynajmniej mam potem wszystkie niezbędne składniki w domu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hossa
początkujący
początkujący


Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 6

PostWysłany: Sob 12 Wrz 2015, 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tynka2506 napisał:
Ja ostatnio robię jadłospis na cały tydzień idę do sklepu kupuje od razu bo wychodzi dużo taniej. Dzisiaj skromnie ogórkowa a jutro wątróbka mało kto lubi aleja uwielbiam uśmiech

Też uwielbiam uśmiech U mnie jutro pieczone udka z kurczaka, ryż i sałatka z pekińskiej kapusty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
matrimonio
gaduła
gaduła


Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 409

PostWysłany: Pią 18 Wrz 2015, 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj mam na obiad stir fry z makaronu ryżowego, kurczaka, brokułów, kukurydzy i sosu hoisin.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rusnacci
bywalec
bywalec


Dołączył: 09 Wrz 2015
Posty: 231

PostWysłany: Wto 29 Wrz 2015, 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to w ogóle nie mam pomysłów na obiad... ogólnie nie gotuję. W piątek na obiadokolację (romantico z moim narzeczonym język) mam zamiar zrobić smażony filet z łososia, warzywa na patelnie, smażone pieczarki i sama spróbuję zrobić sos czosnkowy.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
efkalinka
maniak
maniak


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 1194

PostWysłany: Wto 29 Wrz 2015, 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tak samo z gotowaniem się męczę... Nie lubię tego, wolę jak mi ktoś podaje.Very Happy
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
matrimonio
gaduła
gaduła


Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 409

PostWysłany: Sro 21 Paź 2015, 5:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rusnacci napisał:
Ja to w ogóle nie mam pomysłów na obiad... ogólnie nie gotuję. W piątek na obiadokolację (romantico z moim narzeczonym język) mam zamiar zrobić smażony filet z łososia, warzywa na patelnie, smażone pieczarki i sama spróbuję zrobić sos czosnkowy.


Mi codziennych inspiracji dostarcza Kwestia Smaku. Jak będziesz jeszcze kiedyś robić łososia to spróbuj z sosem malinowym z jej przepisu, jest obłędny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Forumki w kuchni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 257, 258, 259 ... 270, 271, 272  Następny
Strona 258 z 272

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group