Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Pomysły na obiad
Idź do strony 1, 2, 3 ... 270, 271, 272  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Forumki w kuchni
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zaklina89
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 711
Skąd: Jastrzebie Zdrój

PostWysłany: Czw 21 Maj 2009, 7:11    Temat postu: Pomysły na obiad Odpowiedz z cytatem

Dziewczynki ratujcie po prostu nigdy rano nie mam pomysłu na to co zrobić na obiad . Może macie jakieś fajne przepisy pytajnik Była bym bardzo wdzięczna za jakieś małe podpowiedz uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Prada
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 564

PostWysłany: Czw 21 Maj 2009, 7:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli lubisz spagetti to jest to szybkie i smaczne i dużo oczko

makaron, sos Łowicza spagetti w słoiku, mielone z cebulką zapieczone serem

mało pracy dużo dobrego jedzenia
_________________


Mężczyzna mądrzeje z wiekiem, najczęściej jest to wieko od trumny ..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Caliope8
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 813
Skąd: chatka pod lipami

PostWysłany: Czw 21 Maj 2009, 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my dziś niezwykle jak dla nas ziemniaczki pieczone, ja jajko sadzone, dla Ł. kurczak smażony i mizeria Very Happy
Wczoraj rybka pieczona z cebulą i pieczarkami: świeża ryba(ja używam łupacza ale chyba może być co innego też) masło, cebula, pieczarki sól i pieprz
na spód naczynia dajesz trochę masła i cebulkę na to rybę posypaną solą i pieprzem możesz też delikatnie skropić cytryną, potem znów wiórki masła, cebula i pieczarki pieczesz ok 30-40min w temp 200st
pyszne, łatwe i nie trzeba wiele czasu
my nie jemy zwykle ziemniaków ani nic w tym stylu ale do tego zarówno ziemniaki jak i ryż będą pasować
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zaklina89
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 711
Skąd: Jastrzebie Zdrój

PostWysłany: Czw 21 Maj 2009, 10:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki laski uśmiech od razu mi lepiej bo już po prostu nie miałam siły myśleć co zrobić uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Czw 21 Maj 2009, 11:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

makaron serowy...
ugotuj makaron na lekko twardo, zetrzyj ser i rozrob troche z mlekiem/woda (zalezy czy chcesz solidniejszy) wrzuc makaron i ser do naczynia zaro.Dodaj pokrojone w male kawalki pomidorki.Sol i pieprz do wyboru. Dodaj np troche natki ale nieduzo. Zapiecz w 20-25 minut i gotowe. Duzo i dobre.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Czw 21 Maj 2009, 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

albo jeszcze krocej. Obsmaz kawalki piersi kurczaka na patelni.Posol i popieprz do smaku (kurczak obsmaza sie szybko). Ugotuj ryz najlepiej pelnoziarnisty i wymieszaj z kurczakiem. Postaw na malym ogniu na 5 minut i juz. Surowka dowolna
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Madeleine Eve
moderator
moderator


Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 259
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Czw 21 Maj 2009, 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam kilka dan na szybki obiad.
1. biore piers z kurczaka (przewaznie mam chociaz jedna zamrozona) i kroje na male kawalki- obsmazam na oliwie. Biore 1 lub 2 paczki (zalezy ile osob) zupki chinskiej (najlepiej vifon) i delikatnie krusze makaron i zalewam woda (wrzatkiem rzecz jasna). Gotowy makaron wrzucam do kurczaka, do tego mozna dac podsmazone pieczarki, papryke (co tam sie ma pod reka), ale u mnie w podstawowej wersji zawsze do tego jest groszek i kukurydza z puszki (czasem fasola czerwona). Przyprawy- sos sojowy, sol, pieprz.Mozna dorzucic zieleniny jak ktos lubi.

2. makaron z sosem serowym. dowolny makaron gotujemy. w tym samym czasie na glebsza patelnie, rondelek wlewamy ok 200ml smietany (ja uzywam zawsze tej kremowki w woreczku), jak sie zagotuje to wrzucamy stopniowo pokrojone w kostke (bo szybciej sie topi) kawalki sera- zoltego (ja uzywam goudy lub morskiego), plesniowego (ale trzeba obkroic skorke), topionego (najlepiej bez dodatkow)- jak ktos lubi mozna dac jeszcze fete, ale ja nie lubie wiec pomijam. Kontrolujemy plynnosc sosu dolewajac smietany (ilosc smietany zalezy od ilosci sera). Nie robmy zbyt gestego sosu, bo z sera zrobia sie grudki. Miszamy caly czas, bo lubi sie przypalac. Z sola radze uwazac, bo sery sa solone, ale pieprz do smaku jak najbardziej. Jak nam sie serki roztopia calkowicie, to sosik mamy gotowy- wrzucamy do niego ugotowany makaron, mieszamy i gotowe uśmiech
3. makaron z sosem smietanowym.
wersja podstawowa-
gotujemy makaron (dowolny)
w innym garnku/rondelku gotujemy smietane, przyprawiamy (sol, pieprz, ziola). ugotowany makaron wrzucamy do gotujacej sie smietany, sciagamy z ognia, zageszczamy samym zoltkiem z jajka (tylko nie ma ogniu, bo sie zrobi jajecznica).
W wersji udziwnionej mozna podsmazyc pieczarki, kurczaka, boczek, szynke itp i wrzucic do smietany zanim dodamy makaron.

Wszystko robi sie szybko (czas gotowania sie makaronu + 2-3 minuty) i mozna dodac dowolne dodatki (czy to pieczarki, czy boczek, czy co tam przyjdzie do glowy).
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
BBasia
kandydat
kandydat


Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 36

PostWysłany: Sro 27 Maj 2009, 14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo smaczne podpowiedzi.

Ja mam dziś truskawki z makaronem i śmietaną. Szybko i na czasie uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Sro 27 Maj 2009, 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakos nigdy nie moglam sie przemoc zeby jesc makaron z owocami...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kat8
gaduła
gaduła


Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 283

PostWysłany: Pią 29 Maj 2009, 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no dobra a teraz mnie trzeba ratować Rolling Eyes okazało się,że jednak na wesele przybędzie sporo rodziny P. ze Śląska no i zostaną do poniedziałku i zdecydowaliśmy,że jednak będzie coś w stylu a'la poprawiny no i tu jest ten problem. Na niedzielę chcę wszystko przygotować sama,prócz wędlin,sałatek i ciasta chciałabym podać coś na gorąco,coś co można przygotować nawet w piątek a w niedzielę tylko podgrzać język Może macie jakieś pomysły?


Myślałam o bigosie ale to już mi się strasznie przejadło a poza tym chcę,żeby było to coś oryginalnego lol
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Forumki w kuchni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 270, 271, 272  Następny
Strona 1 z 272

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group