Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Intercyza przedmałżeńska
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 23, 24, 25  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
doriss12
kandydat
kandydat


Dołączył: 29 Paź 2015
Posty: 50
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon 2 Lis 2015, 15:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem intercyza to też głupota, ale jak komuś to odpowiada to niech podpisuje. Mnie nic do tego akurat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 22 Lis 2015, 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

doriss12 napisał:
Moim zdaniem intercyza to też głupota, ale jak komuś to odpowiada to niech podpisuje. Mnie nic do tego akurat.

Wyobraź sobie, że Twój narzeczony jest mocno zadłużony.
Czy rozdzielność majątkowa i intercyza jest w takim przypadku wg Ciebie głupotą?
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tynka2506
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sie 2014
Posty: 1316
Skąd: Śląskie

PostWysłany: Pon 23 Lis 2015, 17:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alicjamedia napisał:
doriss12 napisał:
Moim zdaniem intercyza to też głupota, ale jak komuś to odpowiada to niech podpisuje. Mnie nic do tego akurat.

Wyobraź sobie, że Twój narzeczony jest mocno zadłużony.
Czy rozdzielność majątkowa i intercyza jest w takim przypadku wg Ciebie głupotą?


Jak by mój narzeczony był mocno zadłużony to poważnie bym się zastanowiła nad ślubem;)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 23 Lis 2015, 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tynka2506 napisał:

Jak by mój narzeczony był mocno zadłużony to poważnie bym się zastanowiła nad ślubem;)
tynka.. Miłość nie jest tylko na dobre.
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tynka2506
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sie 2014
Posty: 1316
Skąd: Śląskie

PostWysłany: Pon 23 Lis 2015, 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście że nie ale jeśli myślę poważnie o sobie o życiu i o rodzinie to muszę czuć bezpieczeństwo.
Oczywiście nic nie jest takie albo czarne albo białe więc można sobie gdybać .My z mężem nie potrzebowaliśmy intercyzy bo nikt z nas nic nie miał do wszystkiego dochodzimy razem... ale jak by się okazało przed ślubem że mój narzeczony ma duże długi to chciałabym żeby je sobie najpierw wyprostował... a po za tym za co niby zrobilibyśmy ten ślub:)

My z mężem nie mieliśmy łatwego życia ani on ani ja wspieramy się na każdym kroku pewnie dlatego dzisiaj jesteśmy tam gdzie jesteśmy.Dobrze wiem co znaczy być ze sobą na dobre i złe.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
efkalinka
maniak
maniak


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 1194

PostWysłany: Wto 24 Lis 2015, 9:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I ja i mój przyszły mąż mamy jakieś kredyty. Niestety lekko nie jest. Oboje nie mamy bogatych rodziców i jakoś trzeba było wiele spraw załatwić. Ciężko momentami, ale bardzo się wspieramy.
On ma również działalność gospodarczą. Czasem jest na plusie, czasami na minusie, ale najważniejsze, że zusy, podatki są popłacone. Generalnie jest dobrze.
Ale dla nas jest to tak naturalne, że wszystko jest wspólne, że intercyza nie wchodzi w grę.
Co innego, gdyby był zadłużony na kilkaset tysięcy złotych w swojej pracy, a takie rzeczy obserwuję pracując, gdzie pracuję. Wtedy ze względu na bezpieczeństwo rodziny na taką intercyzę bym się zdecydowała.
Myślę, że są różne przyczyny podpisywania tego dokumentu. Ale niestety najczęściej przeciwnicy myślą, że chodzi tylko o chronienie "swojego", żeby nikt nic nie zabrał w przypadku rozwodu, który oczywiście zakładam podpisując intercyzę.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 24 Lis 2015, 11:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tynka2506 napisał:
... ale jak by się okazało przed ślubem że mój narzeczony ma duże długi to chciałabym żeby je sobie najpierw wyprostował...

Czyli wielka prawdziwa miłość..
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tynka2506
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sie 2014
Posty: 1316
Skąd: Śląskie

PostWysłany: Wto 24 Lis 2015, 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alicjamedia napisał:
tynka2506 napisał:
... ale jak by się okazało przed ślubem że mój narzeczony ma duże długi to chciałabym żeby je sobie najpierw wyprostował...

Czyli wielka prawdziwa miłość..


Nie wiem jak mam traktować twój komentarz ale może po prostu tego nie skomentuje
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 24 Lis 2015, 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma co komentować.
Pytanie, czy Twój ukochany wie o tym, że gdyby wpadł przypadkiem w tarapaty finansowe to:
tynka2506 napisał:
... jak by się okazało przed ślubem że mój narzeczony ma duże długi to chciałabym żeby je sobie najpierw wyprostował...

_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez Alicjamedia dnia Wto 24 Lis 2015, 19:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Wto 24 Lis 2015, 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alicjamedia napisał:
Nie ma co komentować.
Pytanie, czy Twój narzeczony wie o tym, że gdyby wpadł przypadkiem w tarapaty finansowe to:
tynka2506 napisał:
... jak by się okazało przed ślubem że mój narzeczony ma duże długi to chciałabym żeby je sobie najpierw wyprostował...


Teraz to już mąż uśmiech Miłość to nie ślepe uczucie, ale wybór drogi życiowej. Jeśli tynka chciała być pewna tego, że po ślubie jej mąż nie wpędzi ich w tarapaty, co w tym złego? Gdy w długi wpada się po ślubie, to zazwyczaj nieco inna kwestia. Bo wtedy decyzje podejmuje się już z założenia wspólne, ma się na uwadze tę drugą osobę. Także niejako obie strony mogą być zamieszane w utworzenie długu. Poza tym przed ślubem nikt nikomu niczego nie obiecał. Miłość, wierność, uczciwość i trwanie w dobrym i złym obiecuje się dopiero na ślubie. Jako para i narzeczeństwo trzeba mieć oczy szeroko otwarte na drugą osobę, żeby dowiedzieć się czy to na pewno ta osoba, czy nie zawiedzie mojego zaufania, jak się zachowuje w konkretnych sytuacjach. A niestety, ale posiadanie konkretnych długów przed ślubem może naprawdę zniechęcić do spędzenia całego życia z tą osobą. Zależy jeszcze z jakiego dokładnie powodu ten dług został wytworzony. Bo co jeśli okaże się, że partner ma słabość do wydawania wszystkich pieniędzy, życia ponad stan? Wylądują na bruku w imię miłości? Jeśli np wziął kredyt studencki, żeby móc się uczyć - to by było nawet "wabikiem" dla mnie. To dopiero po ślubie jedno oko powinno się zamknąć. Co więcej - NIE MOŻNA dać się zaślepić miłości i w takim zaślepieniu podejmować decyzji o powierzeniu swojego życia drugiej osobie.

My mieliśmy podpisywać intercyzę, jeśli mąż założyłby firmę (sam mi to oznajmił, że to zrobimy, żebyśmy w razie splajtowania nie zostali na bruku). Ale mąż firmy nie założył, więc intercyzy nie podpisywaliśmy uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 23, 24, 25  Następny
Strona 24 z 25

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group