Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Intercyza przedmałżeńska
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Finezja
kandydat
kandydat


Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 42

PostWysłany: Wto 7 Paź 2014, 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie intercyza jest czymś zupełnie naturalnym. Wiadomo, że można mieć jakieś wspólne zaskórniaki na wakacje język ale nigdy nie wiadomo, jak potoczy się życie. Żadna z nas nie zakłada rozstania, ale w sprawach zawodowych bywa różnie, a intercyza jest jedyną możliwością, by w razie finansowego kryzysu jednej strony, nie stracić wszystkiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mel
bywalec
bywalec


Dołączył: 21 Mar 2014
Posty: 109

PostWysłany: Pią 10 Paź 2014, 0:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

finezja, dlatego my podpisujemy intercyzę. uśmiech Oboje mamy swoje firmy na głowie i gdyby któremuś z nas coś nie wyszło, po prostu nie chcemy pociągnąć się razem na dno. Po nowym roku będziemy się więcej dowiadywać na ten temat. uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marti1987
gaduła
gaduła


Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 263

PostWysłany: Pią 10 Paź 2014, 8:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Intercyza może nie byłaby taka zła... Czy można intercyze podpisać po ślubie? I gdzie to się załatwia?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Finezja
kandydat
kandydat


Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 42

PostWysłany: Pią 10 Paź 2014, 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marti1987, to się załatwia u notariusza. Można zarówno przed ślubem jak i po ślubie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pią 10 Paź 2014, 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można. U notariusza.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mel_Si
gaduła
gaduła


Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 431
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon 13 Paź 2014, 9:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My intercyzy nie potrzebujemy. Zresztą, gdybym wyskoczyła do mojego R. z takim pomysłem, to by się chyba obraził na mnie. Nie jesteśmy właścicielami firm, nie mamy osobno jakiegoś pokaźnego majątku. Wszystko, co uda nam się w życiu osiągnąć, będzie naszym wspólnym dziełem. A jeżeli wspólnym, to intercyza w naszym przypadku jest zbędna.
_________________
Dum spiro, spero...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Pon 13 Paź 2014, 9:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z jednej strony, ja rozumiem głosy osób, które piszą tutaj o tym, że jeśli małżonek prowadzi firmę w takiej formie prawnej, w której odpowiada się całym majątkiem osobistym za zobowiązania firmowe, to lepiej zabezpieczyć się intercyzą. Rozumiem.
Ale spójrzmy na to z drugiej strony. Te zobowiązania są najczęściej dwustronne, prawda? wobec innych osób prywatnych, innych firm, czasem wobec ZUS/US. I jakkolwiek boli oddawanie kasy do ZUS i US to jednak- jeśli firma X ma dług wobec firmy Y na przykład za jakiś kupiony towar, to firma Y nie posiada już ani towaru, ani zapłaty za niego. Posiada za to obowiązek podatkowy, od którego wymigać się trudno. Rozumiem, że czasem po prostu DG nie wyjdzie, ale wpienia mnie właśnie takie kombinowanie, gdzie ktoś ogłosił upadłość, jest niewypłacalny wobec kontrhentów, bo przecież cały majątek należy do żony.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
efekt
początkujący
początkujący


Dołączył: 15 Paź 2014
Posty: 1

PostWysłany: Sro 15 Paź 2014, 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto się nad tym zastanowić. Szczególnie gdy jedno z małżonków ma własną firmę. Przezorny zabezpieczony język
_________________
prawo spadkowe gdańsk
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Miranda85
początkujący
początkujący


Dołączył: 15 Paź 2014
Posty: 6

PostWysłany: Pon 27 Paź 2014, 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Intercyza na dzisiejsze czasy jest bardzo ważna przynajmniej takie jest moje zdanie bo niestety sama się przekonałam jak może się to skończyć. Mój były związek był super, wzięliśmy ślub ale niestety się rozwiedliśmy i straciłam bardzo bardzo wiele, łącznie z samochodem i mnóstwem pieniędzy które ogólnie były moje lub były prezentem od rodziców. Całe szczęście że mój ojciec nie zdążył mi przepisać do tamtego czasu domu który jest wart z działką ponad 2miliony bo byłabym pogrzebana. Niestety dużo dzisiejszych nawet znakomitych małżeństw kończy się rozwodem i niestety wówczas można się obudzić ale będzie już za późno i nasz rodzinny lub osobisty majątek trafi do kogoś kto wówczas będzie nam już obcy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Coldi
gaduła
gaduła


Dołączył: 27 Sie 2015
Posty: 290

PostWysłany: Pią 28 Sie 2015, 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uważam że intercyza jest głupotą. Bo jeżeli decydujemy się na wspólne życie to nie powinniśmy dzielić na twoje, moje tylko powinno być nasze. Jeżeli oboje pracujemy czy to w takiej pracy http://praca.gratka.pl/oferta/pracownik-biurowy-z-rumunskim-2938035.html czy w innej to powinniśmy mieć wspólny budżet
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25  Następny
Strona 23 z 25

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group