Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Intercyza przedmałżeńska
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 23, 24, 25  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
monika85
początkujący
początkujący


Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 2

PostWysłany: Sob 3 Paź 2009, 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agata88 analizujac wczesniejsze odp Prady wychodzi na to, ze jezeli masz akt notarialny na dana rzecz, np. nieruchomosc, zapisany na Ciebie przed slubem ( lub przepisana jaka darowizne rowniez przed slubem) to dobra te nie wchodza do "wspolnoty majatkowej". Ale, jezeli Twoj przyszly maz, by pokazal rachunki, ze zaplacil np. za okna, oplacal przez wiele lat media, itp., to moze ubiegac sie o "zadoscuczynienie" i wyplacenie mu pewnej kwoty. Ale domu Ci nie zabierze. Nie jestem prawnikiem, wiec, jesli sie myle, to poprawiajcie! Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sasetka
maniak
maniak


Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 1119
Skąd: Kielce

PostWysłany: Wto 6 Paź 2009, 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to jak nie podpisali intercyzy to idzie w podział...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
E-kwiaty
gaduła
gaduła


Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 491
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 7 Paź 2009, 9:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza sie. Jesi nie podpisali intercycy to wszystko bedzie wspólne-przynjmniej ja tak to rozumiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Manna
kandydat
kandydat


Dołączył: 11 Gru 2009
Posty: 15
Skąd: Górny Śląsk

PostWysłany: Pią 11 Gru 2009, 23:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My będziemy mieli wspólność majątkową.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Sob 12 Gru 2009, 0:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli chodzi o intercyzę w pełni swojego znaczenia to jestem przeciwna... nie z powodów finansowych... ale uważam, że planowanie przed ślubem czym ewentualnie się podzielić przy rozwodzie jest trochę niesmaczne.... jak za kogoś wychodzę to nie chcę się rozstawać i tym bardziej dzielić mazątków... zostawiam to przyszłym małżonkom z niewiarygodną fortuną, chociaż uważam, że kobieta mimo wszystko pilnująca domu i dzieci ma takie samo prawo do pieniędzy jak i Mąż zarabiający krocie.... no bo i tak wraca do domu, je obiad i bez starań takiej Żony nie doszedłby do tego wszystkiego Cool

ktoś może olewa domowe obowiązki, ale są tak samo ważne jakby taka kobieta pracowała.... w zamian za to jest ostoją życia rodzinnego i fundamentem spajającym rodzinę Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Sob 12 Gru 2009, 0:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas intercyzy nie będzie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Sob 12 Gru 2009, 1:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ruda87 napisał:
jeśli chodzi o intercyzę w pełni swojego znaczenia to jestem przeciwna... nie z powodów finansowych... ale uważam, że planowanie przed ślubem czym ewentualnie się podzielić przy rozwodzie jest trochę niesmaczne....


Ale intercyze spisuje sie nie tylko ze względu na potencjalny rozwód w przyszłosci. Przeciez moze byc taka sytuacja, ze oboje - i maz i zona - mają dochody, jakis dobytek etc. Jednak ze wzgledu np na ryzyko zawodowe - jedno posiada wlasna firme - bez intercyzy jak komornik wchodzi na konto to sciaga co sie da etc.. Bezpieczniej jest moim zdaniem oddzielic majatek zony od meza. W razie jakichs finansowych klopotow czesc dochodow pozostaje nienaruszona i "panstwo" na tym łapki nie położy..

Mnie na tym dokumencie nie zalezy. Zalezy M. Wlasnie z powodu ewentualnego ryzyka niz zostawienia uchylonej furtki awaryjnej.. Niemniej omowilismy juz kwestie jak to będzie wyglądało z finansowego punktu widzenia..i jesli rozdzielnosc to tylko na zasadach fair play - ufac ufam ale co bedzie w przyszlosci tego nikt nie wie. A ludzie podczas rozwodow potrafią byc naprawde zupelnie inni niz na codzien - budzi sie w nich jakis diabeł i toczą boje o kazdy kafelek na scianie, kazdy mebelek etc..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Sob 12 Gru 2009, 11:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jednak ze wzgledu np na ryzyko zawodowe - jedno posiada wlasna firme - bez intercyzy jak komornik wchodzi na konto to sciaga co sie da etc.. Bezpieczniej jest moim zdaniem oddzielic majatek zony od meza. W razie jakichs finansowych klopotow czesc dochodow pozostaje nienaruszona i "panstwo" na tym łapki nie położy..



z tym się zgadzam.... bezpieczeństwo przede wszystkim Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Nie 13 Gru 2009, 0:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czekaj czekaj.... a czy to się przypadkiem nie zwie rozdzielnością majątkową pytajnik tak z ciekawości wypytałam mojego A. (z wykształcenia prawnik język ) i dla bezpieczeństwa interesów nie trzeba intercyzy a wystarczy załatwić sobie rodzielność majątkową i to mozna zrobić nawet już jak się jest małżeństwem Cool Za to nie kojarzy się 'rozwodowo' i pod tym względem jest bardziej subtelna.... a nikt Ci nie ma prawa łapy położyć na wspólnym czy Małżonka majątku Wink


Jakos to słowo mnie odrzuca język
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Patka
bywalec
bywalec


Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 244
Skąd: Ostrów Wielkopolski, Gliwice

PostWysłany: Nie 13 Gru 2009, 0:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my mamy podpisaną intercyzę. Właśnie z tego względu,żeby zapewnić rodzinie byt, gdyby komuś się noga powinęła. P chciałby założyć w przyszłości firmę, ja również noszę się z takim zamiarem. Uważam, że tak jest bezpieczniej.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 23, 24, 25  Następny
Strona 8 z 25

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group