Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ślub, chrzciny... razem czy osobno???
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iwonaryki
kandydat
kandydat


Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 79

PostWysłany: Sro 5 Maj 2010, 12:56    Temat postu: Re: Ślub, chrzciny... razem czy osobno??? Odpowiedz z cytatem

aneczka090 napisał:
Jesteśmy po ślubie cywilnym mamy już córeczke. Pewnie dla co niektorych niestety planowanąuśmiech no i własnie, jeszcze przed zaręczynami jak rozmawialiśmy o slubie to mowiłam ze ja bym chciała koscielny pozniej zeby moja córeczka mogła mi sypac kwiatki.
No i teraz mamy córeczkę uśmiech wiec jeszcze tylko tych kwiatków brak.
Rodzice nas namawiają zebyśmy wzieli śl. razem z chrzcinami. Ale wiadomo na ślub przyjdzie wiecej osob a na żadne przyjęcie nie mamy kasy:( tzn no wiadomo jak tylko chrzest to by sie zrobiło obiadek dla najbliższych. Wesele już mieliśmy przy cywilnym na 40osob ale to i tak nie była cała rodzina która chcielibyśmy zaprosic to by sie uzbierało z 100 co najmniej. Wtedy myśleliśmy ze przy kościelnym zrobimy duuze przyjęcie ja bym bardzo chciała ale wiadomo kasa, troche jaj na to wszystko brak.
I mam taki dylemat:( Nie wiem czy teraz chrzcić a ślub za jakies 2 3 lata (ale i tak wesela nie zrobimy, od wszystkich słyszę ze wesele swoje juz miałam ehh) Czy zrobic teraz to i to razem a po mszy zaprosic na ciasto i kawe (przy kościółku własciwie kapliczce jest taka mała salka) Ale to jest za miastem i ślub by był o godz. 15 to w sama pore obiadowa wszyscy beda głodni :/ to nie wiem czy tak wypada tylko ciasto. W sumie to niedziela i z małym dzieckiem to wiadomo ze długo sie nie posiedzi...
Najbliższa rodzina mowi zebyśmy robili razem, ze nawet tylko ciasto. (chyba sie boją ze jak przesuniemy to juz nie się zapomni o tym)

Powiedzcie coś co o tym myślicie bo juz mnie głowa boli:(

Pozdrawiam
Ania



Witaj Aniu Very Happy Dokładnie przeczytałam Twoją wiadomość aby Cię zrozumieć i ze szczerego swojego serca powiem Ci że moim zdaniem to zróbcie razem i ślub i chrziny + np.male skromne pryjęcie załórzmy dla chcrzestnych waszej córeczki itp.. zrobicie jak uwazacie ..pomyślcie razem a na pewno cos odpowiedniego wymyślicie..Powiem Ci że taka moja znajoma przed ślubem tak się zdarzyło że zaszła w ciążę później jak była w pierwszym miesiącu ciąży to wzięła ze swoim wybrankiem ślub cywilny a jak dzieciątko się urodziło to już wcześniej jakoś pieniążki sobie odłożyli i na wszystko im starczyło więc uważam że jak innym kobietą się udaje jednocześnie zrobić np.ślub kościelny + chrzciny i tam przyjęcie to wam też się uda życzę wam powodzenia Surprised Surprised Surprised
_________________
Synek 15.12.2004.r Córeczka 04.05.2011.r
Córeńka 20.05.2012.r .

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
RudaGrazyna87
kandydat
kandydat


Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 37
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto 24 Sie 2010, 10:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aneczka090 napisał:
Tak mi sie jeszcze nasuwa pytanie. Czy wypada mi do ślubu kościelnego razem ze chrztem załozyć jakis mały welon?? Suknie mam bezowa czy capucino, taka ślubna ale nie jakos bardzo wystawna... Mama mowi ze nie powinnam welonu bo niewypada! co wy o tym myślicie?



Oczywiście, że możesz założyc welon. Nie sugeruj się "zdaniem" innych, inni zawsze będą miec odmienne zdania i poglądy, a najważniejsze jest abyś Ty ten dzien zapamiętala jak najlepiej!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
agawawa
kandydat
kandydat


Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 50
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 25 Sie 2010, 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście , że możesz welon założyć to w niczym nie przeszkadza ja miałam tak samo 2,5 roku temu cywilny miałam welon późnej małą chrzciłam a teraz kościelny i nie zamierzam rezygnować z welonu tylko dlatego , że mam już dziecko albo, że nie wypada .a co do przyniesienia obrączek przez małą to niestety nic z tego nie wyjdzie ćwicze to z nią w domu , ale marne postępy idzie w zupełnie innym kierunku niż chce lol
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Sro 25 Sie 2010, 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja bym nie zakładała.
Mi to jakoś nie pasuje.
Moja Przyjaciółka tak się w dniu ślubu cieszyła, że idzie jako dziewica do ślubu (choć było ciężko), że ten welon jest dla niej takim prawdziwym symbolem.. Jakoś tak przejęłam jej tok myślenia i sama welonu nie założę.
Ale to wybór panny młodej, a nie presja otoczenia ma być! Wink
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia23
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Wrz 2010
Posty: 44

PostWysłany: Pon 20 Wrz 2010, 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ślub i chrzciny jednego dnia to nie jest taki zły pomysł,moja koleżanka tak miała i wszystko poszło ok.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agatynka
początkujący
początkujący


Dołączył: 20 Wrz 2010
Posty: 4
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 21 Wrz 2010, 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja znajoma robiła razem i generalnie było bardzo ładnie. Dzieciaczek był o dziwo bardzo spokojny uśmiech a to dziwne bo normalnie darł im się bez przerwy uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szczesliwa
początkujący
początkujący


Dołączył: 25 Wrz 2010
Posty: 4

PostWysłany: Sob 25 Wrz 2010, 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zależy od rodziców niestety i presji otoczenia, my akurat mieszkamy w dużym mieście i ślub kościelny się robi tylko dla sukni i zdjęć uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Nie 26 Wrz 2010, 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strasznie przykre...
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorotam
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 3470
Skąd: :))

PostWysłany: Nie 26 Wrz 2010, 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczesliwa napisał:
zależy od rodziców niestety i presji otoczenia, my akurat mieszkamy w dużym mieście i ślub kościelny się robi tylko dla sukni i zdjęć uśmiech


hmm... mam nadzieję,że Ty go nie bierzesz dla sukni i zdjęć...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MagdalenkaS
guru
guru


Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 8021

PostWysłany: Nie 26 Wrz 2010, 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla sukni i zdjęć... mi by było szkoda pieniędzy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group