Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

APEL CYWILNYCH MŁODYCH PAR
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
deina
guru
guru


Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 2045
Skąd: Warszawa/Zatory

PostWysłany: Pią 25 Cze 2010, 9:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiedź jest prosta: ślub cywilny jest formalnością prawną i taka jest też jego otoczka. Oczywiście dla ślubującej sobie pary to wydarzenie mistyczne i najważniejsze na świecie, ale nie zmienia to faktu, że pozostaje wciąż tym samym: formalnością. Trudno oczekiwać jakiejś celebracji czy podniosłego ceremoniału przy podpisywaniu papierka w urzędzie. Niemniej faktycznie dobrze by było, gdyby urzędnik na takie okazje zawsze ubierał się elegancko, wystrój sal był nieco mniej PRL-owski i też żeby niekoniecznie trzeba było lecieć przez dwa piętra, mijając kasy i inne takie.
_________________
And you who seek to know Me, know that the seeking and yearning will avail you not, unless you know the mystery: for if that which you seek, you find not within yourself, you will never find it without.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pią 25 Cze 2010, 9:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na zachodzie też są głównie śłuby cywilne i też są one przecież formalnością. niemniej przyszli małżonkowie wcale nie muszą koniecznie ślubować w urzędowej salce. mnie to bardzo irytuje w ślubach cywilnych. rzadko kiedy odbywają się w jakimś naprawde ładnym miejscu.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kotka0
kandydat
kandydat


Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 20
Skąd: Siemianowice Śląskie

PostWysłany: Pią 25 Cze 2010, 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie mówię czy jestem wierząca czy nie, bo na razie jestem na etapie pytań jak już wspomniałam. Nie uważam że jestem katoliczką - myślę, że nie ważne jaka religia, pewne fakty są niezmienne - życie po życiu i to że istnieją byty duchowe - niekoniecznie dobre i są w każdej religii i uważam, że do tego też jest chrzest, aby chronić dziecko przed złem i też nie ważne jaka to religia - nie patrzmy tylko katolicyzm i katolicyzm - otwórzmy się na coś co jest ponad podziałami - taka jestem - nieograniczona. Już nie będę się wypowiadać jak Kościół manipuluje wiarą i wiernymi na przestrzeni wieków, bo to nie ten temat. Mam pewne zdolności paranormalne - proszę się nie śmiać - i w życiu nie powiem że jestem ateistką.

Co do sukienek krótkich to uważałam :/ dopóki na tym forum ktoś nie pokazał tych sukienek i WOW są prześliczne, tak piękne:D I czy uważacie, że potem można do niej dodać np jakąś kolorową szarfę w pasie (czy inaczej jakoś) i wykorzystać ją do innych okazji? Czy eleganckiej restauracji czy na ślub u kogoś innego?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pią 25 Cze 2010, 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja kiedys wklejałam zdjęcie z rozkloszowaną krótką sukienkę ślubną przewiązaną czerwoną szarfą w pasie Smile mamy dwudziesty pierwszy wiek, teraz wszystko można Smile ja nie wiem, czy chciałabym swoja suknię ślubną wykorzystać na inne okazje, ale to dlatego, że modele w wersji krótkiej, które mi się podobają, są w stylu retro w sumie. jeśli jest to prosta krótka sukienkato jasne, że można ją potem wykorzystać, jak się chce.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Stefcia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 695
Skąd: Aleksandrów Kujawski/Toruń

PostWysłany: Pon 28 Cze 2010, 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z tym apelem, choć sama biorę tzw konkordatowy.
A co do starań młodych- mogą oni starać się zapewnić jak najpiękniejszą oprawę, muzykę itp, ale to nie zmieni np rozmiaru czy wyglądu często niezbyt atrakcyjnej sali ślubnej w USC. Wygląd tych sal i podejście urzędników mogą zniechęcić i to bardziej one, a nie podejście młodych czynia ze ślubu cywilnego coś zdecydowanie odmiennego od ślubu kościelnego.
W kościele pomieści sie np 80 osób, a w sali w USC juz gorzej- możliwe, że sa wyjątki, ale w moim mieście wejdzie gdzieś tak do 20.
Tak więc popieram ten apel, mimo że mnie to osobiscie nie dotyczy.
Oczywiście najważniejszy jest sam fakt brania ślubu, tego, że ludzie chcą być razem do końca życia, niemniej jednak najczęściej ludzie chcą by było to coś pięknego, a kłótnie z urzędnikiem- które kończą się niestety zwycięstwem urzędników co do zasady mogą uprzykrzyć życie
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasia Katarzynka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 572
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Wto 31 Sie 2010, 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyłączam się do apelu. Zapisałam się na forum ślubne, ponieważ z naszymi (moimi i narzeczonego) przygotowaniami do ślubu czujemy się samotnie. Nie jesteśmy katolikami (ja jestem innego wyznania, narzeczony jest niewierzący), dlatego zostaje nam ślub cywilny. Znacie te historie kiedy rodzina narzeka, szantażuje emocjonalnie itp, prawda? Zostaliśmy więc z naszym ślubem sami, ale marzymy o tym by był bardzo uroczysty. Mam już zamówioną jasną ślubną suknię, śliczną salę, ale przeraża mnie Urząd... nie dość, że jeszcze nie mają kalendarza na przyszły rok i mam lęki, że nie będzie terminu, to jeszcze martwię się, że urzędnik nie zgodzi się dać nam ślubu w ogrodzie naszej sali. Z braku laku budynek urzędu też może być, bo pokoje są ładne, ale... chyba będzie mi przykro, gdy ślub odbędzie się w 15 minut i do widzenia. Dla nas to najważniejszy dzień w naszym życiu, będziemy ślubować sobie oprócz tekstu przysięgi urzędowej również naszą, dlatego chciałabym, by oprawa była równie romantyczna jak my uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Wto 31 Sie 2010, 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za urzędnika nie odpowiem, a Wasza uroczystość gdziekolwiek by się nie odbyła i tak będzie podniosła i uroczysta. Nastrój towarzyszący tej chwili jest niepowtarzalny, obojętne czy dzieje się to w kościele, czy w urzędniczej salce. Nie wszystkie śluby muszą być dłuższe, i urzędnik i ksiądz to ludzie - nie każdy jest doskonały. Co do rodziny, pozostawiam bez komentarza - pisałyśmy już tu nie raz, że czasem to wynika z faktu, że "tak trzeba, bo tradycja", albo "co ludzie powiedzą". Pisz więc kochana na naszym forum jak najwięcej, tu nie poczujesz się samotna uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasia Katarzynka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 572
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Wto 31 Sie 2010, 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję Damo, to dla mnie dużo znaczy. Ciesze się, że jestem na tym forum uśmiech I tak, masz rację - argumenty o tradycji itp. co najczęstsze, ale my nie chcemy nikogo oszukiwać - ani siebie, ani innych.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Wto 31 Sie 2010, 15:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Absolutnie nie ma za co przytul Tu z różnych powodów wiele dziewczyn brało ślub cywilny, czytaj i pisz ile będziesz chciała, a w razie potrzeby na pewno pomożemy uśmiech Widzę, ze termin przyszłoroczny lipcowy, tak jak nasz. Możemy razem odliczać uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Wto 31 Sie 2010, 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiu, zapewniam cie ze te 15 minu nie uplynie jak mrugniecie okiem - bedziesz czerpala pewnie z kazdej sekundy tego wydarzenia tysiace emocji, bedziesz chciala zapamietac kazdy szczegol uśmiech
Moj slub byl cywilny i wcale nie umniejszało to jego wartosci.
A kalendarz USC wyznacza z wyprzedzeniem na 3 miesiace wiec wczesniej raczej nie da sie zarezerwowwac terminu i godziny. U nas, dyzury rozpisuje prezydent miasta wiec nie mozna przyspieszyc wyznaczenia daty.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Następny
Strona 11 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group