Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Zapowiedzi
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pon 3 Wrz 2012, 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapowiedzi muszą ukazać się przez 3 niedziele. Nam ksiądz kazał zgłosić zapowiedzi ok 1,5 miesiąca przed, żeby wszystko bez komplikacji poszło. No i tak zrobiliśmy uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agula85
bywalec
bywalec


Dołączył: 21 Sie 2012
Posty: 113

PostWysłany: Pon 3 Wrz 2012, 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas było tak, że pojechaliśmy do mnie do parafi gdzie przy pierwszej wizycie spisaliśmy protokół i poprosilismy o zapowiedzi (100zł) a później z kartką o prosbę wygłoszenia zapowiedzi do parafi G. i jak będziemy odbierać papier damy może 50 zł i to będzie wszystko nie licząc ile nam powie za sam ślub podobno jest tak że mówi "co łaska minimum 500" Very Happy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sopocianka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 1453

PostWysłany: Pon 3 Wrz 2012, 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odp. Smile
_________________


Razem od 19 kwietnia 2008.
Mąż i żona od 20 lipca 2013.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Wto 4 Wrz 2012, 6:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sopocianko - nie w każdej parafii wyczytują , u mnie nie wyczytywali język tylko wywieszają , u narzeczonego i wywieszają i czytają .

U narzeczonego ofiara była, u mnie nie chcieli - nigdy nie chcą ode mnie ofiary w moim kościele język

Pewnie z 3 miesiące wcześniej trzeba się za to zabrać, a nie tak jak my miesiąc przed.

U nas zapowiedzi są przez 2 tygodnie lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią 26 Lip 2013, 19:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałabym odkopać wątek zapowiedziowy.
Wiem, że do ślubu mam jeszcze dużo czasu, ale ponieważ ksiądz mi ostatnio trochę namieszał w głowie i chciałam się zapytać, czy był ktoś może w podobnej sytuacji jak moja:
Obecnie mieszkam kilkaset kilometrów od parafii, przy której jestem zameldowana na pobyt stały, jest to w pewnym sensie moja parafia "macierzysta".
Mój narzeczony również ma swoją macierzystą parafię, przy której jest zameldowany.
Od jakiegoś czasu mieszkamy razem, mamy zameldowanie na pobyt tymczasowy na terenie kolejnej parafii i tam też bierzemy ślub
Czy zapowiedzi będą wygłaszane we wszystkich trzech kościołach, czy tylko w parafii, przy której obecnie mieszkamy?
Pytam, bo ksiądz w parafii mojego narzeczonego powiedział, że mamy przyjść przed ślubem z zapowiedziami. Natomiast w naszym kościele usłyszałam, że skoro tu mieszkamy i mamy zameldowanie to zapowiedzi będą też tylko tutaj.
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lioness
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 528

PostWysłany: Pią 23 Sie 2013, 9:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teoretycznie jeśli mieszkasz w danym miejscu ponad 3 miesiące i jesteś zapisana w tej parafii, to to jest Twoja parafia. Więc jeśli tu mieszkasz i tu bierzesz ślub, to nie ma potrzeby, żebyś wygłaszała zapowiedzi w innych kościołach. Teoretycznie.
W praktyce to chyba każdy ksiądz inaczej to widzi.
Ja miałam jeszcze bardziej zagmatwane - mieszkałam gdzie indziej, zameldowana gdzie indziej, narzeczony zameldowany gdzie indziej, a ślub w jeszcze innym mieście. W efekcie wygłaszałam zapowiedzi w trzech kościołach, przy czym w jednym z nich (tym gdzie byłam zameldowana, choć już od lat tam nie mieszkałam) ksiądz powiedział, że niepotrzebnie przychodziłam do niego z tymi zapowiedziami, ale skoro już przyszłam, to wygłosi.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasiulka59
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 333
Skąd: ojj tam daleko :)

PostWysłany: Pią 20 Lut 2015, 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak właściwie to jak to jest spisujemy protokół dostajemy kartki na zapowiedzi i idziemy do mojej parafii, parafii narzeczonego i parafii w której się pobierzemy aby ogłosili zapowiedzi? Czyli w trzech parafiach muszą być wygłoszone zapowiedzi? A potem z tymi zapowiedziami udajemy się do parafii w której odbędzie się ślub i dajemy komplet dokumentow.

Dobrze rozumiem?
_________________


"Małżeństwo – zdarzenie, po którym mężczyzna przestaje kupować kwiaty, a zaczyna kupować warzywa. "
A.Uniechowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią 20 Lut 2015, 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Protokół spisuje się zazwyczaj w parafii, w której będzie ślub więc do niej nie musisz iść z kartką o wygłoszenie zapowiedzi. Poza tym, zapowiedzi wygłaszane są w parafiach które podacie jako swoje parafie miejsca zamieszkania. Jeśli mieszkacie razem to będzie to jedna parafia, jeśli mieszkacie oddzielnie - dwie.
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasiulka59
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 333
Skąd: ojj tam daleko :)

PostWysłany: Pią 20 Lut 2015, 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki uśmiech bo już się bałam że musimy wszystkie parafie oblatywać z zapowiedziami.
_________________


"Małżeństwo – zdarzenie, po którym mężczyzna przestaje kupować kwiaty, a zaczyna kupować warzywa. "
A.Uniechowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią 20 Lut 2015, 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, nie trzeba oblatywać wszystkich. Nas ksiądz w parafii Teściów nastraszył że będziemy mieli co najmniej trzy kościoły do oblecenia ale jak później zrobiłam rozeznanie to się okazało, że wcale nie. Najlepiej będzie jeśli przy spisywaniu protokołu pogadacie z księdzem i się go dopytacie.

Ale założenie jest takie: w protokole podaje się adres miejsca zamieszkania oraz parafię, na terenie której się on znajduje. Jeśli podasz np. miejsce zameldowania (w którym tak naprawdę nie mieszkasz) to ksiądz będzie musiał wystawić prośbę o zapowiedzi w tym miejscu - bo deklarujesz je jako miejsce, w którym mieszkasz.
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Następny
Strona 11 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group