Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Spowiedź!
Idź do strony 1, 2, 3 ... 80, 81, 82  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
eedytka
bywalec
bywalec


Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 192

PostWysłany: Czw 16 Kwi 2009, 7:05    Temat postu: Spowiedź! Odpowiedz z cytatem

Słyszałam że zdarza się że ksiądz nie chce dać rozgrzeszenia... mówicie wsztystko na spowiedzi? Ile jest spowiedzi jedna po spisaniu protokołu a druga dzień przed ślubem?
Ja się bardzo denerwuję przed spowiedzią.... smutny
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Madeleine Eve
moderator
moderator


Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 259
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Czw 16 Kwi 2009, 7:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zalezy od parafii. W jednej trzeba zaliczyc 3,w innej 1- roznie.
Zeby spowiedz i caly slub mial sens to nalezy wyspowiadac sie szczerze i ze wszystkiego, nie sadzisz? Chyba, ze podchodzisz to tego inaczej.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Czw 16 Kwi 2009, 8:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z drugiej strony jak wyspowiadasz się szczerze nie dostaniesz rozgrzeszenia, bo Kościół ma taką a nie inną politykę Rolling Eyes

pierwsze na pewno jest po spisaniu protokołu. o trzeciej nie słyszałam. druga czesto jest dzień przed ślubem, ale np. dotti gdzieś pisała, że ona musi to załatwić prawie tydzień wcześniej, bo w poniedziałek przed ślubem jakies dokumenty trzeba oddać czy wypisać. więc różnie to bywa.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
janka
bywalec
bywalec


Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 127

PostWysłany: Czw 16 Kwi 2009, 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tych spowiedziach to chyba najgorsze jest mieszkanie razem, bo wtedy ksiądz nie rozgrzeszy. A swoją drogą to chyba zrobili wielkie szkolenie dla księzy, bo teraz z automatu wszystkich po kolei pytają czy mieszka się razem (nie mówię tu o spowiedzi przedslubnej tylko o zwykłej).
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Be@tka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 892

PostWysłany: Czw 16 Kwi 2009, 10:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dadzą rozgrzeszenie na przedślubnej, bo biorąc ślub chcesz zakończyć życie w grzechu. I wtedy jeśli mieszkasz z facetem zwykle masz tylko 1 spowiedź przedślubną
_________________

www.beatailukasz.pobieramysie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Czw 16 Kwi 2009, 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie. najgorsza jest kwestia antykoncepcji. jak ktoś ją stosuje przed ślubem to będzie stosował i po ślubie, jeśli ciąża nie bedzie wchodziła w grę. i powiedzcie to teraz na spowiedzi..... Rolling Eyes
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
panna
gaduła
gaduła


Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 360

PostWysłany: Czw 16 Kwi 2009, 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Be@tka napisał:
Dadzą rozgrzeszenie na przedślubnej, bo biorąc ślub chcesz zakończyć życie w grzechu. I wtedy jeśli mieszkasz z facetem zwykle masz tylko 1 spowiedź przedślubną

tak konczysz zycie w grzechu...ale spowiedz zaklada zal za grzechy-zalujesz wspolnego mieszkania przed slubem i gdybys mogla to drugi raz bys sie poprawila i nie mieszkala razem?? (nie wiem czy Ty mieszkasz, ale mowie ogolnie)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Be@tka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 892

PostWysłany: Czw 16 Kwi 2009, 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mieszkam. Nie żałuję, ale mam jeszcze rok, więc może zacznę załować Twisted Evil nie wiem czy drugi raz bym tak zrobiła. Gdybym miała jakąś alternatywę to raczej nie, ale gdyby sytuacja była identyczna to i owszem.

Poza tym biorąc ślub chcę coś zmienić w swoim życiu - również to że mieszkamy razem bez ślubu, więc chyba jednak trochę tego żałuję skoro chcę to zmienić...

Nie wiem czy zrozumiale to napisałam...
_________________

www.beatailukasz.pobieramysie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Sob 18 Kwi 2009, 19:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panna napisał:
Be@tka napisał:
Dadzą rozgrzeszenie na przedślubnej, bo biorąc ślub chcesz zakończyć życie w grzechu. I wtedy jeśli mieszkasz z facetem zwykle masz tylko 1 spowiedź przedślubną

tak konczysz zycie w grzechu...ale spowiedz zaklada zal za grzechy-zalujesz wspolnego mieszkania przed slubem i gdybys mogla to drugi raz bys sie poprawila i nie mieszkala razem?? (nie wiem czy Ty mieszkasz, ale mowie ogolnie)


Ja mieszkam już 6 lat i nie żałuję, i zrobiłabym tak samo. Dzięki temu wiem, w co się pakuję i nie zdziwię się po ślubie. Nigdy bym nie odważyła się na wspólne życie,i małżeństwo, bez wspólnego mieszkania. Nasz ksiądz o tym wie, nie czepia się, często przychodzi do nas na kolację, więc możemy mu powiedzieć wszystko, całą prawdę,i rozgrzeszenie dostaniemy.
Dziwię się, że księża tak to utrudniają, przecież ślub ma zakończyć to życie w grzechu?pytajnik?
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
panna
gaduła
gaduła


Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 360

PostWysłany: Sob 18 Kwi 2009, 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wlasnie, ja tez bym nie zalowala gdybym mieszkala uśmiech awykonalne

-no chyba ze cos z tego powodu pojdzie nie tak ale to juz chyba nie mieszkania wspolnego a tej "kwestii" z powodu ktorej cos poszlo nie tak by sie zalowalo
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 80, 81, 82  Następny
Strona 1 z 82

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group