Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

surdut angielski
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Strój Pana Młodego
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cinnamonnek
maniak
maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1536

PostWysłany: Sro 5 Paź 2011, 0:58    Temat postu: Re: Gdzie znaleźc surdut angielki Odpowiedz z cytatem

asik2011 napisał:

Dodatkowo nie musicie szyc go na miare bo maja pełna rozmiarówke do sciagniecia w max. 3 tyg w razie jakby ne bylo go na sklepie uśmiech

Post edytowany. Wątek nie jest miejscem na reklamę.
Inka.


Zakupiliśmy już surdut. W Łodzi, bo i tam zamawiałam u importera moją suknię. Kupowaliśmy w jednym z większych salonów producenckich - jeśli ktoś będzie chciał namiar - mogę podać na PW, bo jesteśmy bardzo zadowoleni z produktu. Surdut był szyty na miarę i muszę od razu zaznaczyć dziewczyny - szyjcie garnitury a już tym bardziej surduty czy smokingi na miarę Waszych panów. Przekonałam się, ze mój D miał dość niewymiarowe ( bardzo szerokie) barki w porównaniu z jego talią - i żaden idący z pod maszyny garniak czy surdut zwyczajnie by nie pasował bo jakby był w ramionach dobry to w talii za duży - talia dobra - ramiona za małe. Nie zapłaciliśmy też dużo, jak za coś co jest idealnie dopasowane do niego uśmiech jak tylko rodzice prześlą zdjęcia - chętnie sie podzielę uśmiech

Buziam!
_________________
Ciekawość zabiła kota, satysfakcja przywiodła go z powrotem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Sro 5 Paź 2011, 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qvciorka napisał:
I nie sądzę, żeby surdut był później całkowicie bezużyteczny, u nas to się jakoś tak przyjęło, ze chłop ma jeden porządny garnitur o przez 10 lat zakłada go na wszystkie okazje (i jeszcze jest przy tym strasznie pokrzywdzony). Dziewczyny walczmy z tym, naszym miśkom korona z głowy nie spadnie jeśli będą mieli jakieś pojęcie o eleganckich strojach męskich i będą wiedzieć jak je nosić.


Przede wszystkim, mój narzeczony (bo nie "misiek" oczko ) ma kilka garniturów i nie stroni od nich, tylko nie musi nosić ich w pracy. Prawdopodobnie w ciągu 10 lat kupi sobie jeszcze przynajmniej kilka. Poza tym, surdut nie jest specjalnie potrzebny w codziennym życiu - nosi się go na naprawdę wyjątkowe okazje, a nie uroczystości rodzinne. Nie przypuszczam, by przydał się narzeczonemu, bo nie wybieramy się na bal w najbliższym czasie. Nie lubię generalizowania - że jak nie chce surdutu, to nie ma pojęcia o elegancji i w ogóle odstrasza go garnitur niczym diabła święcona woda...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Sro 5 Paź 2011, 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

P. ma jeden garnitur- 10letni i przeokropny, bo z bardzo taniego materiału- chyba za 200zł czy coś w tym stylu Shocked
Chciałabym go przekonać,żeby nie kupował kolejnego za 300, co będzie chciał znając życie zrobić, tylko żeby chociaż 700zł wyrzucił,żeby to jakkolwiek wyglądało. Bo przypuszczam, że będzie to garniak na kolejne kilka lat........ Evil or Very Mad
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cinnamonnek
maniak
maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1536

PostWysłany: Sro 5 Paź 2011, 13:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Garnitur warto mieć, to fakt i sądzę, że większości Panów będzie on odpowiadał. Z tego co oglądaliśmy jeszcze przed decyzją o surducie - u producentów można kupić garniak o około 25% taniej niż w butikach. Tam gdzie my kupowaliśmy , mieli bardzo szeroką gamę i pani powiedziała, że dorzucają gratis późniejsze ewentualne poprawki uśmiech Co zauważyłam ( tu info dla dziewczyn z Zagłębia Dąbrowskiego) - lokalne butiki narzucają około 30 % wyżej za sam fakt "obecności krawcowej w razie potrzeby" , co zwykle jest nie potrzebne jeśli ubranie jest szyte na miarę... ot taki niby chwyt marketingowy, tak sądzę.

Mój D lubi garnitury i gdyby mógł zapewne chętnie by nosił je na codzień. Jego praca jednak na to nie pozwala. Ma kilka garniaków, o różnej wartości, najbardziej wygodne mówi, że są te z naturalnych włókien i właśnie szyte na miarę.
Na surdut zdecydował się ze względu na bogaty, dawny wygląd mojej sukienki, oraz na fakt, ze miejsce w którym robimy imprezę ma wyjątkowy, starodawny klimat. Wyczytaliśmy w jednej z lokalnych książek przed weselnych jak dobierać stroje, tak by nie tworzyły dysonansu i tego się trzymamy bo i czemu nie? Ponadto stwierdził, że jako "młody" chce się wyróżniać z tłumu garniturowych gości oczko

uśmiech
_________________
Ciekawość zabiła kota, satysfakcja przywiodła go z powrotem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Sro 5 Paź 2011, 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, popieram - jeśli sukienka jest w określonym, dawnym, szlacheckim stylu, wtedy Pan Młody musi się dostosować uśmiech.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
qvciorka
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Wrz 2011
Posty: 33

PostWysłany: Sro 5 Paź 2011, 16:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marga, absolutnie nie chciałam, żeby to tak zabrzmiało. Nie chodzi mi o to, że jak się nie chce surdutu, to od razu nie ma się zielonego pojęcia o elegancji i generalnie każdy facet w Polsce chodzi jak za przeproszeniem "łajza". Chodziło mi raczej o to, że u nas w kraju bardzo niechętnie podchodzi się do wszelkiego rodzaju smokingów, fraków, surdutów itp. A jeśli ma się pojęcie o zasadach dotyczących kiedy i jak dany strój potem wykorzystać to czemu nie?
_________________


a Ty oddychaj, oddychaj, oddychaj... i tylko żeby Twój oddech było słychać ;*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Sro 5 Paź 2011, 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A, to rozumiem uśmiech. Jeśli ma się pojęcie to tak. Gorzej niestety, z ilością okazji, na jakie można taki strój założyć. Lecz jeśli od początku wiemy, że będzie tak samo jednorazowy jak suknia i nie przeszkadza nam to i jeśli cała stylizacja będzie miała taki niezwykle uroczysty charakter, to czemu nie uśmiech. Jednak nie możemy wrzucać do jednego worka nie-garniturowców na co dzień, którzy dbają jednak o estetykę ubioru, z takimi, co to byle jaki T-shirt noszą do zdarcia i warczą, jak się chce zaciągnąć ich do sklepu. Na szczęście, Panowie coraz bardziej dbaja o swój wygląd i to cieszy uśmiech.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cinnamonnek
maniak
maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1536

PostWysłany: Czw 6 Paź 2011, 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marga - moja sukienka nie jest może aż tak "Szlachecka", ale odrobinkę przypomina lżejsze krynoliny, jako, że zdecydowałam się na koło i twardy, stylizowany gorset. Tak czy owak mnie pasuje i do karczmy i do surduta D.

Marga napisał:
....[...] co to byle jaki T-shirt noszą do zdarcia i warczą, jak się chce zaciągnąć ich do sklepu. Na szczęście, Panowie coraz bardziej dbaja o swój wygląd i to cieszy uśmiech[....].....


Mój D czasami tak ma! Ma dwie ukochane koszulki, które mimo, ze trzyma w idealnej higienie i dba o nie mają już lata świetlne i pamiętają jeszcze chyba jego maturę. Rozstać się z nimi nie chce - bo sentyment, wyjściowo nie założy - bo przecież są stare - więc nosi jedynie po domu, no i warczy na mnie zawzięcie jak chcę go ubrać w koszulkę i sweter, albo polówkę Very HappyVery HappyVery Happy odpadają też koszulki mocno pod szyję i golfy...język Rolling Eyes
Na surdut jednakże sam się zdecydował czym mnie zaskoczył Very HappyVery Happy
_________________
Ciekawość zabiła kota, satysfakcja przywiodła go z powrotem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cinnamonnek
maniak
maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1536

PostWysłany: Pią 7 Paź 2011, 23:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja pokażę.

Rodzice przesłali fotkę.
Oto wdzianko D.

edit : zamazywałam nazwę producenta uśmiech


_________________
Ciekawość zabiła kota, satysfakcja przywiodła go z powrotem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Sob 8 Paź 2011, 0:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cinnamonnku, spoko bardzo, bardzo elegancki!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Strój Pana Młodego Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group