Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Dokumenty
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Madeleine Eve
moderator
moderator


Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 259
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Czw 9 Kwi 2009, 6:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie akurat proboszcz nie robil zadnych problemow, ani z brakiem mojego bierzmowania,ani z naukami- wszystko miesiac przed slubem, ani z dokumentacja.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eliszama
bywalec
bywalec


Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 148
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 9 Kwi 2009, 6:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to ja już, Madeleine Eve, z Twoich postów nie wiem jaki jest ten "nasz kler".
W pierwszym piszesz o niezbędnej kopercie, a w drugim, że proboszcz z niczym nie robił problemów... Confused
_________________
"Bo dla harcerza nie ma przeszkód i nie ma złych dróg!"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Madeleine Eve
moderator
moderator


Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 259
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Czw 9 Kwi 2009, 7:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytaj ze zrozumieniem. Piszac "kler" rozumiemy przez to cala grupe ksiezy, a nie jednego jedynego proboszcza mojej parafii. Dostrzegasz roznice?
Poza tym odpowiednie wynagrodzenie za fatyge zawsze jest u nich mile widziane, bez wzgledu na to czy ksiadz robi problemy czy tez nie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eliszama
bywalec
bywalec


Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 148
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 9 Kwi 2009, 8:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A Ty dostrzegasz związek Twojego proboszcza z "klerem"? "Kler jest tworzony między innymi przez proboszczów, a Ty niepotrzebnie generalizujesz.
_________________
"Bo dla harcerza nie ma przeszkód i nie ma złych dróg!"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Madeleine Eve
moderator
moderator


Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 259
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Czw 9 Kwi 2009, 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja doskonale wiem o czym pisze i nie musisz mi tlumaczyc moich wypowiedzi. Forum jest po to, zeby wypowiadac swoje poglady i ja je wypowiadam, a ze Tobie sie one nie podobaja, to juz nie jest moj problem, ani powod do ataku z Twojej strony na mnie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Iwi
gaduła
gaduła


Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 251
Skąd: Wlochy

PostWysłany: Czw 9 Kwi 2009, 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KaliaEea, ja z tym ksiedzem mialam juz "przyjemnosc" rozmawiac jak chcialam nasza Misie chrzcic. I bylismy wowczas tylko po cywilnym. On to chyba juz tak ma: "kto sie chce zenic to moj wrog", chyba takie jest jego motto, z tego co wiem to i normalnie nie jest za...nie wiem jak to napisac oczko..przyjacielski (?)...
Zwlaszcza, ze u nas do koscielnego same dokumenty (te standardowe) do slubu to nie byla jedyna "kloda pod nogami".
Mam nadzieje, ze niewiele z was ma takie problemy.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eliszama
bywalec
bywalec


Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 148
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 9 Kwi 2009, 15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Madeleine Eve napisał:
Ja doskonale wiem o czym pisze i nie musisz mi tlumaczyc moich wypowiedzi. Forum jest po to, zeby wypowiadac swoje poglady i ja je wypowiadam, a ze Tobie sie one nie podobaja, to juz nie jest moj problem, ani powod do ataku z Twojej strony na mnie.

Nie atakuję, wyraziłem tylko wątpliwość.
Nie mam nic do Twoich poglądów, nie przepadam tylko za generalizowaniem.
A zmieniając (mam nadzieję) atmosferę dialogu - pozdrawiam serdecznie. uśmiech
K.
_________________
"Bo dla harcerza nie ma przeszkód i nie ma złych dróg!"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Czw 9 Kwi 2009, 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem w Warszawie a moja parafia we Wrocławiu. Wszelkie formalności załatwiała mi mama. Nie było problemu. No ale to nie jest parafia w której bierzemy ślub, więc tych papierów było trochę mniej..
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Caliope8
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 813
Skąd: chatka pod lipami

PostWysłany: Czw 9 Kwi 2009, 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja się dowiem co mnie czeka w maju jak pojedziemy do polski, ale nasz ksiądz jest super, taki ludzki nie udaję że jest święty więc nie sądzę by nam robił jakieś problemy, muszę tylko mojemu ukochanemu powiedzieć, żeby nie odzywał się na temat Biblii bo nie ma o niej zielonego pojęcia a lubi się wymądrzać Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Iwi
gaduła
gaduła


Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 251
Skąd: Wlochy

PostWysłany: Sob 25 Kwi 2009, 8:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczynki!wykrzyknik! Very Happy Data w kosciele potwierdzona, po rozmowach z Kuria, dokumentach przeslanych tam, odeslaniu och do parafii, w ktorej bedzie slub, wszystko poszlo niemal jak po masle Wink .
Dzwonilam wczoraj, rozmawialam z tym samym ksiedzem co na poczatku i nie ma zadnego problemu, chce nas tylko zobaczyc tydzien lub dwa przed slubem. Pewnie damy rade uśmiech
Tak wiec odliczanie trwa. A! Da sie nawet jakos zrobic bez karteczki przy spowiedzi, bo we Wloszech czegos takiego nie ma, a moj E, nawet jesli rozumie j.polski i cos tam mowi (mam nadzieje, ze przysiege powtorzy bez duzych bledow), to o spowiedzi po polsku ie ma po prostu mowy.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group