Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Dokumenty
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Iwi
gaduła
gaduła


Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 251
Skąd: Wlochy

PostWysłany: Nie 5 Kwi 2009, 15:34    Temat postu: Dokumenty Odpowiedz z cytatem

Mam problem, i mam nadzieje, ze jestescie mi w stanie pomoc. Jestesmy niemal 3 lata po slubie cywilnym i mamy niemal 2letnia coreczke, w tym roku postanowilismy sie pobrac w kosciele...Mieszkam we Wloszech, moj maz jest Wlochem, wszystkie dokumenty zalatwialismy w naszej wloskiej parafii, bylismy w Wikariacie aby dostac delege (uprawnienie) do pobrania sie w mojej parafii w Polsce (gdzie jest cala , powtarzam CALA) rodzina. I tu pojawia sie problem: nie moge sobie pozwolic na 10 lotow do Polski tam i z powrotem (zwlaszcza, ze mamy male dziecko), a ksiadz z polskiej parafii telefonicznie nie chce mi udzielic zadnych informacji (ostatnio odlozyl mi sluchawke w twarz zyczac mi wczesniej powodzenia po tym, jak mu powiedzialam ze z dokumentami podejdzie moja mama).
Chcialabym przynajmniej wiedziec co mam z tym wszystkim zrobic, bo date niby mamy juz zaklepana (zawsze ta sama parafia), ale nie wiem czy mam kogokolwiek zapraszac, zamawiac lokal itd.. czy ktos ma jakies rady?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eliszama
bywalec
bywalec


Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 148
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 5 Kwi 2009, 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę ciężko radzić przy tak pobieżnej znajomości tematu... Ale może po prostu skontaktować się z władzą wyższą - czyli Kurią. Możesz napisać jaka to parafia, a przede wszystkim - diecezja?
_________________
"Bo dla harcerza nie ma przeszkód i nie ma złych dróg!"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Madeleine Eve
moderator
moderator


Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 259
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Pon 6 Kwi 2009, 8:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze mowiac watpie czy uda wam sie to w taki sposob zalatwic. Narzeczeni/malzenstwa cywilne musza osobiscie lazic za ksiedzem i nie rzadko sie prosic o wszystko-biurokracja i tyle. Wyslij np mame i niech wypyta czy macie mozliwosc zalatwienia tego w taki sposob. Nie chce wprowadzac zlej atmosfery, ale mysle ze odpowiednio gruba koperta zalatwilaby sprawe- sorry, taki juz jest nasz kler...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Caliope8
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 813
Skąd: chatka pod lipami

PostWysłany: Pon 6 Kwi 2009, 9:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bym poszukała na stronach informację co prawo kościelne mówi na ten temat lub zadzwoniła do kurii po takie informację, będą po prostu z pierwszej ręki i od osoby, która w tym siedzi
W żadnym wypadku nie dawaj łapówki bo jak ksiądz jest złośliwy a wychodzi na to, że owszem to może Cie zablokować potem totalnie i nie dość, że w tej parafii nie dostaniesz to możesz mieć problem w każdej innej jak to nada.
A poza tym są może i chciwi księża ale może są po prostu słabi i nie potrafią odmówić a wręczanie łapówki, nie dość że Ty źle zrobisz to jeszcze innych nakłonisz do złego.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Iwi
gaduła
gaduła


Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 251
Skąd: Wlochy

PostWysłany: Pon 6 Kwi 2009, 14:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W lape na pewno nie bede dawac, ale jak ksiadz mi odpowiedznio doradzi i pomoze , to oczywiscie , podziekuje po slubie. Ale przeciez nie moge tak mu powiedziec, moja parafia to Parafia MBA w Debicy a diecezja , oczywiscie , tarnowska.
Dzis postaram sie zadzwonic do kurii, ale z tego co sie orientuje , najwiecej spraw to musze zalatwiac bezposrednio w parafii, a nie wiem czy bede miala do tego cierpliwosc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Iwi
gaduła
gaduła


Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 251
Skąd: Wlochy

PostWysłany: Pon 6 Kwi 2009, 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzwonilam do kurii, ksiadz (nie bede podawac nazwiska) bardzo grzecznie mi wytlumaczyl co mam zrobic i , ze bedzie najlepiej jesli skontaktuke sie od razu z proboszczem.
Dziekuje za odpowiedzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Caliope8
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 813
Skąd: chatka pod lipami

PostWysłany: Pon 6 Kwi 2009, 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iwii powodzenia
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ladysunshine
guru
guru


Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 2659

PostWysłany: Pon 6 Kwi 2009, 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również życzę powodzenia. I napisz, jak Wam poszło.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Iwi
gaduła
gaduła


Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 251
Skąd: Wlochy

PostWysłany: Sro 8 Kwi 2009, 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje bardzo, po tej rozmowie z Kuria mam juz lepsze samopoczucie. Wierze, ze wszystko sie ulozy i bedzie oki.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KaliaEea
początkujący
początkujący


Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 4

PostWysłany: Sro 8 Kwi 2009, 19:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Madeleine Eve napisał:
Szczerze mowiac watpie czy uda wam sie to w taki sposob zalatwic. Narzeczeni/malzenstwa cywilne musza osobiscie lazic za ksiedzem i nie rzadko sie prosic o wszystko-biurokracja i tyle.


nieprawda. ja jestem po ślubie cywilnym, potem zaczelismy chodzić za salą na kościelny na przyszły rok. okazało się że możemy mieć ją jeszcze w tym. nawet się z księdzem nie widziałam, moja mama wszystko zalatwiła w parafii, a proboszcz nawet nie kręcił nosem że to będzie ślub połączony z chrztem. tak więc zostaje jedno - złośliwy ksiądz
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group