Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Kto kupuje tort?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Tort weselny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karolcia25
bywalec
bywalec


Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 131
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sro 19 Maj 2010, 9:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A my mamy tort w cenie w restauracji,którą wybraliśmy.Mamy do wyboru tort śmietankowy lub kremowy.Obydwa są dość skromnie przystrojone i z tego się cieszę,bo nie lubię przesady Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gaja_85
guru
guru


Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 2188
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Pon 22 Lis 2010, 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pierwszy raz słyszę, że na weselu są dwa torty szok
u nas jest tylko jeden i zamawia się go w cukierni, jeżeli w cenie lokalu go nie ma.

Mam natomiast pytanie - ile wcześniej powinno zamówić się tort i jakiego najlepiej powinien być ksztłałtu (aby wyglądał jako tako), skoro ma być dość duży - tak aby starczyło na 250os.?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Pon 22 Lis 2010, 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla tak dużej liczby gości tobym wzięła angielski (mnie się strasznie podobają)
o coś takiego:


[/quote]

a ile wcześniej? My tort zamawialiśmy pod koniec czerwca a ślub 31 lipca język język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaja
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 887

PostWysłany: Pon 22 Lis 2010, 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze się zastanawiałam, jak się kroi takie torty, jakiego przykład wkleiła Nimfa?
Mnie się wydaje, że na dużą ilość osób najlepsze byłyby takie torty na stelażu. (Te, które wklejam, niekoniecznie są super wizualnie, ale chodzi mi o taką formę tortu).

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Wto 23 Lis 2010, 9:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a właśnie według mnie na dużą liczę gości te angielksie się ładnie prezenutują bo są duże. Ja z takiego właśnie zrezygnowałam bo na moje 60 osób byłby malutki i zginął w tłumie Confused i wzięłam właśnie na stelazu.

A tak w ogóle to weź taki jak się Tobie podoba. Ja miaam kwadratowz, polanz czekoladą i na stelażu




a może taki w kształcie łoża małżeńskiego:


_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sony85
maniak
maniak


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 1152
Skąd: śląsk

PostWysłany: Wto 23 Lis 2010, 9:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaja napisał:
Zawsze się zastanawiałam, jak się kroi takie torty, jakiego przykład wkleiła Nimfa?

..ja też mam ten problem..podobają mi sie takie ale jak to sie kroi??
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Wto 23 Lis 2010, 9:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tort, gdzie stoi jedna warstwa na drugiej ma w środku paterę, więc kroi się właściwie normalnie. Ale zwykle robi to obsługa sali, więc nie ma się co tym zamartwiać Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
niunia32
maniak
maniak


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1310
Skąd: Tychy

PostWysłany: Wto 23 Lis 2010, 9:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolcia25 napisał:
A my mamy tort w cenie w restauracji,którą wybraliśmy.Mamy do wyboru tort śmietankowy lub kremowy.Obydwa są dość skromnie przystrojone i z tego się cieszę,bo nie lubię przesady Very Happy


my też mamy w cenie tort. szczerze nie wiem jak są ustrojone. musiałabym poprosić brata o zdjęcia z wesela jego szwagra - miał na tej samej sali.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gaja_85
guru
guru


Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 2188
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Wto 23 Lis 2010, 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję dziewczyny ślicznie za pomysły. Faktycznie te torty angielskie robią wrażenie mniam mniam

A co do czasu podania, to co myślicie - zaraz po obiedzie (do kawy), czy po północym kiedy zrobi się już "klimatycznie"? zawstydzony
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorotam
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 3470
Skąd: :))

PostWysłany: Wto 23 Lis 2010, 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gaja_85 napisał:
pierwszy raz słyszę, że na weselu są dwa torty szok
u nas jest tylko jeden i zamawia się go w cukierni, jeżeli w cenie lokalu go nie ma.

Mam natomiast pytanie - ile wcześniej powinno zamówić się tort i jakiego najlepiej powinien być ksztłałtu (aby wyglądał jako tako), skoro ma być dość duży - tak aby starczyło na 250os.?


w cukierni w której zamawiałam trzeba było z wyprzedzeniem zarezerwować paterę. a sam tort w tygodniu przed ślubem zamówiliśmy.

co do wagi.nam Pani doradziła,żeby liczyć do 10 dkg. na osobą. ( o ile nawet nie 15 ) więc przy takiej ilości osób to z 25 kg musi być.. albo po prostu dwa torty mniejsze.. my mielismy 10 kg na 80 osób.. woleliśmy by zostało niż by miało braknąć oczko że był pyszny to zszedł błyskawicznie po obiedzie w poprawiny uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Tort weselny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 4 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group